Jump to content


Photo

Ljubezen na daljavo ?


  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#201 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3149 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 14 July 2011 - 01:58 PM

No jaz lahko povem, da taka zveza lahko uspeva, če se imata dva dovolj rada in sta pripravljena žrtvovati ves svoj prosti čas v vikendu in seveda tudi precej denarja za bencin.

S fantom sva skupaj 2 leti, imava pa eno uro vožnje v eno smer da prideva drug to drugega, tako da se vidiva samo za vikende. Vsi so govorili na začetku da to sploh ni prava zveza, da itak lahko oba mučkava z drugimi čez teden sam jaz pa pravim da se morš met še tolk bolj rad za tako vezo ker mu morš brezkompromisno zaupat, drgač pač ne gre
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#202 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6525 posts
  • Gender:Female

Posted 14 July 2011 - 02:15 PM

Sicer sva midva s fantom samo pol ure daleč en od drugega, ampak se vseeno vidiva sam za vikend. Ne vem zakaj naj to ne bi bila taprava zveza. Ampak ok...kdaj drugič o tem.

Mayckica, super da vama uspeva thumbup.gif
  • 0

#203 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 14 July 2011 - 02:20 PM

QUOTE(Christianne @ 14. 7. 2011 - 15:15) View Post

Sicer sva midva s fantom samo pol ure daleč en od drugega, ampak se vseeno vidiva sam za vikend. Ne vem zakaj naj to ne bi bila taprava zveza. Ampak ok...kdaj drugič o tem.

Mayckica, super da vama uspeva thumbup.gif


Tud midva sva pol ure narazen in se v 90% vidiva za vikend. se drugač tud med tednom, kajon pride do mene, greva športat, v kino...
Zdaj sem pa pri njem, ko njegovih ni.

Midva tako funkcionirava že 4 leta in je čist fino. Je pa super tudi skoz skup bit. Na drugačen način je zakon...

Ko sva skupaj pč bolj intenzivno kaj počneva, medtem ko tkole, če si tak skupaj so stvari mal bolj sproščene, vsak kaj svojega dela...tudi teg obdobja, ko bova skupaj živela, se veselim.

  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#204 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2011 - 02:21 PM

Če si samo eno uro vožnje narazen in se vidiš vsak vikend, IMO ni ravno zveza na daljavo v pravem pomenu besede. Midva sva eno leto preživela, da sva se videla vsake tri mesece. Razdalja med nama je bila 8 do 9 ur vožnje. Je bilo težko, ampak se je dalo preživet.
  • 0

#205 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 14 July 2011 - 02:36 PM

Saj vem da ni, meni to sploh ni zveza na daljavo, kar mava midva. če bi hotla bi se lahko vidla vsak dan, dejansko.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#206 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25338 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 July 2011 - 03:06 PM

Se strinjam s Kalypso, ja, ena ura pa res ni nek "biggie".
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#207 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82912 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2011 - 03:10 PM


Se strinjam tudi jaz. Bi bilo pa meni res bedno, če bi se videla samo za vikend.

Midva sva 3 km narazen. biggrin.gif

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#208 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 14 July 2011 - 03:18 PM

Jaz po moje ne bi mogla furat neke ljubezni na daljavo (slovenske razdalje so meni majhne in jih tudi, če je nekdo s Primorske in drugi iz Prekmurja, in je vmes 200km, ne štejem kot ljubezen na daljavo), ker sem taka, da enostavno rabim človeka ob sebi, da je tu, ko ga rabim in da sem jaz tu, ko rabi on mene, da je z mano, da ga čutim, da me stisne. Se recimo SPLOH ne vidim kot akterke v tistih počitniških zgodbicah tipa 'spoznala sva se na morju, en teden tičala skupaj, pol pa furala ljubezen na daljavo', ne vem, sej človeka sploh ne spoznaš, ga ne vidiš, kako reagira, kako se obnaša v določenih situacijah, itd. Skratka, jaz rabim partnerja ob sebi tu in zdaj, ne pa na drugem koncu sveta.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#209 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82912 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2011 - 04:11 PM


Se podpišem.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#210 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 July 2011 - 04:31 PM

Jaz sem si tudi težko predstavljala kako bo najina zveza prenesla razdaljo, ker sva res zelo navezana drug na drugega in sva bila skupaj vsak dan. Danes na srečo obstaja internet in programi a la skype, tako da se lahko "vidiš" in pogovarjaš prav vsak dan. Sicer manjka fizičen stik, ampak bolje to kot pa nič. Je bilo potem ko sva se ponovno videla v živo fenomenalno. love.gif Se mi zdi, da sem komaj takrat, kos sva bila ločena dojela koliko mi pomeni.
Kar mi je bilo najbolj zoprno pri tej zvezi na daljavo ni bilo to, da sva bila vsak na svojem koncu Evrope, ampak nenehna vprašanja in osuplost okolice kako to, da sem ga pustila tako daleč, da nisva šla skupaj tja ipd. Zdaj, ko grem jaz študirat, pa ponovno poslušava identična vprašanja, vendar sta najini vlogi zamenjani.

Se pa tudi jaz ne vidim v zvezi ,ki bi se pričela kot poletna romanca.
  • 0

#211 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 14 July 2011 - 05:02 PM

Joj, te fore 'kako si ga upaš pustit' so meni skrajno debilne. Kako si sploh lahko v srečni zvezi, v kateri rasteš in se razvijaš, če pa ni zaupanja??? Jaz sem 1000%, da me fant ne bo prevaral, v bistvu mi to nikoli sploh ni padlo na pamet, dokler mi ni sestričnina kolegica tega omenila, ko je on šel v BG, jaz pa v Bosno, kao 'v Beograd je šel, tam so same dobre ribe, ti misliš, da bo samo sedel doma', al nekaj takega, jaz sem bila šokirana. Kot da to, da se za nekaj časa ločiš oz. živiš na neki daljši razdalji, avtomatsko pomeni, da bo eden ali celo oba šla naskakovat vse okoli sebe.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#212 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 14 July 2011 - 06:20 PM

To so ljudje, ki pojma "zveza" sploh ne razumejo, sploh v svojem bistvu.
  • 0

#213 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 17 March 2012 - 02:29 PM

Mal obujam :D
Coco, meni so tud ljudje skos take stvari govoril, nasplošno ful grdo no. Samo jst sm bla učasih ful nezaupljiva, ampak samo zarad stvari, ki so mi jih drugi ljudje filal v glavo. Meni fant nikoli ni dal razloga, da mu ne bi zaupala, čeprov so bila pa velika vloga tud moje negativne izkušnje, kar ful ni blo fer do njega. Ampak zdej mi je vedno bolš, sm se nekak otresla tazga razmišljanja.

Kar se tiče pa poletnih romanc -... po koncu srednje šole, tist dan ko smo dobili rezultate mature, sem si ful mislna kakšno party poletje me čaka, kao zdej bo ful nekih fantov hahaha :lol: Potem pa spoznam svojega bodočega fanta na poti do šole. Tok o tem kako se zgodi, ko najmanj pričakuješ. :o
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#214 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 18 March 2012 - 12:29 PM

Joj, te fore 'kako si ga upaš pustit' so meni skrajno debilne. Kako si sploh lahko v srečni zvezi, v kateri rasteš in se razvijaš, če pa ni zaupanja??? Jaz sem 1000%, da me fant ne bo prevaral, v bistvu mi to nikoli sploh ni padlo na pamet, dokler mi ni sestričnina kolegica tega omenila, ko je on šel v BG, jaz pa v Bosno, kao 'v Beograd je šel, tam so same dobre ribe, ti misliš, da bo samo sedel doma', al nekaj takega, jaz sem bila šokirana. Kot da to, da se za nekaj časa ločiš oz. živiš na neki daljši razdalji, avtomatsko pomeni, da bo eden ali celo oba šla naskakovat vse okoli sebe.

Joj, kako je to meni kretensko, ko kdo reče "Ja, v tej in tej državi so same lepe punce, a te nič ne skrbi, da te bo prevaral???". Kot da ima kaj veze, kakšne punce so kje. Prevara te lahko tudi z neko sosedo iz domače vasi, če te hoče.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#215 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 March 2012 - 12:34 PM

Itak da je kretensko.
In sicer, če bi imela kakršen koli pomislek da me bo fant prevaral ( v tujini, ali doma), itak ne bi bila z njim. Brezveze potem, če ni zaupanja.

Midva sva zdaj skoraj sedem mesecev narazen, v tem času sva se videla enkrat (in v sredo drugič). Saj ne rečem da je rožnato, ampak takšno pač je življenje. Vse skupaj bova slabih devet mesecev narazen, potem bova štiri mesece skupaj in potem grem jaz. Torej bova v bistvu 2 leti bolj na skypu. Sicer malo računam da bo on večkrat prišel k meni, ker bo imel več časa kot ga imam zdaj jaz.

Aja, to skupaj in narazen pa mislim tujina, Slovenija. :D
  • 0
Viens, reste ici!

#216 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 March 2012 - 09:20 AM

Jaz iz svojih izkušenj lahko rečem, da se veza na daljavo lahko obnese, ampak za določen čas in z vmesnimi videnji, sicer si res ne predstavjam. Midva sva bila zaenkrat narazen pol leta in se meni že to zdi kar neka doba. Sej nekako hitro mine, ampak vseeno, toliko je stvari, ki bi jih v tem času lahko počela pa sva bila omejena samo na skype. Ok, vmes sva se vidla 3x (2x po par dni in 1x za skoraj 2 meseca). Se mi zdi, da taka veza vedno nekaj zamuja. Poleg tega, meni full manjka fizični stik in res ne vem, kako bi zdržala več let narazen. Se pa strinjam, da nek par, ki je v vezi več let, ne bo zaradi oddaljitve kar prekinil vezo. Probaš in vidiš, kam pelje. Tudi jaz nisem vedela, kaj bo iz tega, ker sva se spoznala 2 meseca pred tem, ko je šel. Takrat niti še ni vedel, za koliko časa gre. Ampak očitno sva imela oba željo biti skupaj in nihče od naju ne želi več furat veze na daljavo, zato sva se odločila, da bova skupaj. Seveda pa je zaupanje bistveno v vezah na daljavo, jaz mu zaupam. Če ni zaupanja, je vse skupaj brezveze.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#217 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2012 - 03:34 PM

Mja, meni se vedno naredi vozel v zelodcu. Pa v tistem trenutku sem tako srecna, da je ze vsega konec. :-) Je lepo ampak zalostno.. Tiste dreadful voznje na letalisce.. In res ne vem, ce bi se enkrat samkrat prezivela tako slovo... Bah. :/

Lucky you! Mene še čaka nekaj takšnih slovesov. Ne bo lahko. :cry:
  • 0

#218 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14830 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 09 May 2012 - 03:56 PM

Imas nas, tako, kot sem jaz takrat imela vas. :*
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#219 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2012 - 03:58 PM

Hvala. :kiss1:
  • 0

#220 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 May 2012 - 12:31 PM

Jaz tudi SOVRAŽIM ta slovesa. Grozno je.
Mene jih tudi čaka še kar nekaj ..
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users