Jump to content


Photo

Črna kronika


  • Please log in to reply
2069 replies to this topic

#2061 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 02 May 2024 - 06:01 PM

:OOO
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#2062 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10714 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 May 2024 - 06:03 PM

Meni je bla taka fajn babnica, rada sem jo poslušala.


  • 0

#2063 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26055 posts
  • Gender:Female

Posted 02 May 2024 - 06:55 PM

Ajoj; tudi jaz, Frida, nekaj dni nazaj.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2064 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82815 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 May 2024 - 07:59 PM

Jaz tudi …

:cry:
https://www.instagra...nhldGZrOWVhb3pn
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2065 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15213 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 02 May 2024 - 09:37 PM

Ah to me je kar malo ubilo zdaj.
Je rak naredil svoje? Nedolgo nazaj je bila se povsod naokoli...
Zenska je bila res posebna in fous sem ji kako je sprejemala svojo minljivost.
Rip Manca.
  • 0
 

#2066 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26055 posts
  • Gender:Female

Posted 02 May 2024 - 09:59 PM

Fiona, je bila precej zdelana sedaj pri Selakoviču že. Je rekla, da jo čaka nova operacija.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2067 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15213 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 02 May 2024 - 10:11 PM

:cry:
  • 0
 

#2068 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10714 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2024 - 05:45 AM

Mislim, da je imela dve operaciji celjusti, ki so jo sestavili iz kosti iz noge. Pa rekla je, da ima parodontozo in bojo sli vsi zobje ven, da se je ze pogovorila z njimi :) Pomirjena s svetom in smrtjo, kaksna sreca. Ona bi rekla milost.
  • 0

#2069 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17836 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 20 May 2024 - 12:20 PM

13. maja je umrl moj gimnazijski profesor slovenščine Andrijan Lah. Njegova smrt se mi zdi omembe vredna vsaj iz dveh razlogov. Napisal je skripta za književnost postopoma za vse letnike gimnazije. Se ve v tipkopisu, ker ni bil učbenik, pa še ni poučeval v vseh razredih. Besedilo je bilo zastavljeno nenavadno široko, zato je bilo relevanten del pridobivanja široke razgledanosti tudi za ljudi, ki se niso namenili ukvarjati s književnostjo. Na gimnaziji je tedaj veljalo pravilo ocenjevanja, da je treba za dvojko znati vse, od dvojke do petice pa so bile samo nianse. Veliko smo se naučili, mirno zapisujem. Poleg poučevanja je vodil dramski krožek, iz katerega so prišli nekateri znameniti gledališki igralci, pripravil pa je tudi kar nekaj jugoslovanskih premier, na primer Kralj Ubu. Uprizoritve so imele vedno polno zasedeno telovadnico. Učil nas je lepe govorjene slovenščine. Ni pa težil s slovnico, kateri je posvečal le ponedeljke. Dolgo nisva imela nobenega stika. Stik sem obnovil jaz, ko sem zasedel delovno mesto, na katerem sem. Doma je imel nadvse obsežno knjižnico, ne samo zato, ker je veliko knjig podedoval od svojega očeta, znamenitega dr. Ivana Laha, temveč zato, ker je zbiral vso slovensko književnost. Skrbi me, kaj se bo zgodilo z njo, ker vsebuje verjetno marsikaj, česar nima niti nacionalka, saj se kakšen obvezi izvod kje zatakne in zgubi. Nazadnje sem ga obiskal lani poleti, ko me je povabil k sebi, da bi mi pokazal publikacijo, ki jo je pripravljal. Nazadnje sva govorila letos po novoletnih praznikih. Februarja sem ga spet poklical, ker sem rabil pojasnilo glede ene reči v zvezi z njegovim očetom. Avtomat je vztrajno odgovarjal, da kličem neobstoječo številko. Prevela me je temna slutnja, da se bliža konec. Komuniciral je v starem slogu na pisalnem stroju. Namesto mailov mi je pošiljal pisma, natipkana z lastnoročnim pozdravom in podpisom. Bil je dober profesor in sogovornik.


  • 1

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#2070 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13778 posts
  • Gender:Female

Posted 20 May 2024 - 01:33 PM

Lepo si mu napisal. Moje sožalje


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users