Jump to content


Photo

vprašanja (zanima me, ...)


  • Please log in to reply
36431 replies to this topic

#20201 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 19 December 2010 - 05:46 PM


Kdorkoli... na moje vprašanje??!
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#20202 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 19 December 2010 - 05:50 PM

Bi ti z veseljem pomagala, a se mi žal ne sanja.
  • 0

#20203 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2010 - 05:54 PM

QUOTE(black_sweety @ 19. 12. 2010 - 13:26) View Post

Kje se da dobiti ogrevano odejo/blazino? Pa da ni ful draga, če se jo sploh kje da poceni najti... Merkur, Leclerc, Obi, Bauhaus, Špar???

Spomnila sem se, da sem jo videla v spletni trgovini Miss Fina: KLIK
  • 0

#20204 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 19 December 2010 - 06:02 PM

Ja, hvala ananaska... tole sem videla identično sliko nekje na netu... ne vem kje bi jo prodajali za področje mb.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#20205 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2010 - 06:11 PM

Hm... mogoče pa bi jo naročila prek neta... Ne vem. Konkretno za to spletno stran vem, da hitro dostavi na dom.
Drugače pa bi rekla, da bi lahko kupila v trgovini ala Big Bang, Nama... Ne vem pa katere trgovine imate v Mb.
  • 0

#20206 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 19 December 2010 - 06:25 PM


Hvala lepa za trud... sem pa našla zdajle, da imajo nekaj podobnega tudi v lidlu... nekaj primernega bom že našla, se bom šla mal raziskovalca. ;)
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#20207 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12196 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2010 - 01:33 AM

Na mimovrste jih imaš tudi ene par:

http://www.mimovrste...-6877l#pictures
http://www.mimovrste...-sanitas-shd-80
http://www.mimovrste...a-bosch-pfp3031
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#20208

  • Guests

Posted 20 December 2010 - 09:41 AM

Pa Dormeo se mi zdi, da tut ma...
  • 0

#20209 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2010 - 03:40 PM

A je katera posrednica za oriflame? Pa zanima me, če je možno kupiti samo tisti kar je v aktualnem katalogu, ali lahko vse kar imajo na spletni strani napisano?
  • 0

#20210 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 December 2010 - 06:11 PM

Evo, odgovor smile.gif


Pozdravljeni,

se opravičujem za pozen odgovor. V resnici je pomen besede (in s tem ustrezni sinonim) odvisen od konteksta in skladenjske vloge glagola. A najprej o tujkah: če želite izločite vse tujke, hitro ostanete brez besed: tako priporočiti prihaja iz sh. priporuke, še najbolj "slovensko" je svetovati, ki prihaja iz stare cerkvene slovanščine. Problem s sugeriranjem je ta, da pomeni prikrito, pritajeno vplivati na koga in njegovo ravnanje, medtem ko predlagati pomeni bolj reči nekomu nekaj, da o tem premisli in/ali reagira ali pa nekaj ali nekoga predlagati za nekaj.

Če pogledate besedno skico glagola, ki vam jo pošiljam v priponki, boste videli, da zanj veljajo različni pomenski odtenki glede na slovnično strukturo, na primer:

- predlagati + samostalnik (uradna nota, npr. predlagati nov zakon, predlagati takojšnjo rešitev problema) --> vložiti, predstaviti, novelirati, spodbujati, podpirati, zavzemati se za;
- predlagati + predložna zveza (npr. predlagati za predsednika) --> nominirati;
- predlagati + predmetni odvisnik (npr. predlagam ti, da napraviš) --> svetovati, priporočati ipd.

Sopomenka je torej odvisna od pomenske nianse, ki se pogosto odraža že v skladenjski obliki. To velja tudi za subjektivno noto; če gre za pritajeno delovanje, izberete sugeriranje, nekoliko manj subjektivni sta svetovati in priporočati, medtem ko je lahko predlagati bolj ali manj subjektiven.

Upam, da vam odgovor, čeprav zagotovo ni takšen, kot bi si ga želeli, kaj pomaga. Ker v slovenščini nimamo slovarja sopomenk, se boste morali pogosto zatekati k podobnim pomenskoskladenjskim analizam, da boste dobili ustrezen leksem.


Kak je on fajn. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#20211 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 December 2010 - 06:51 PM

Za en recept rabim ICING SUGAR, se katera sanja kaj je to & kje dobim?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#20212 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2010 - 06:53 PM

Powdered sugar, also known as confectioners' sugar or icing sugar, is very fine sugar.

Torej... jaz bi uporabila sladkor v prahu.... če je pa še kaj posebnega ta cuker, pa ne vem...
  • 0

#20213 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 December 2010 - 06:59 PM

Hm, v bistvu to rabim za tisti "preliv" za na muffine smile.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#20214 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2010 - 07:26 PM

Sarah:
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#20215 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 20 December 2010 - 07:29 PM

Potem je pa najbrž to samo zmešana voda in sladkor. Pa lahko še kakšno aromo dodaš.
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#20216 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 26481 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 December 2010 - 07:32 PM

jap, tako nekako ;) lahko daš tudi malo limoninega soka notri.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#20217 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 20 December 2010 - 07:35 PM

Ja, sem hotela še dopisat. Mi ubistvu naredimo samo iz limoninega/pomarančnega soka in sladkorja v prahu.
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#20218 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 December 2010 - 07:36 PM

Hvala vam! smile.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#20219 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 20 December 2010 - 07:42 PM


Hvala vsem vam pupikam, grelna odeja je že moja! smile.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#20220 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 December 2010 - 07:45 PM

Ana, najlepša ti hvala, cenim. thumbup.gif Zanimivo, moram reči. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users