Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#2001 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25357 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 April 2016 - 01:48 PM

Kakor od katere znamke menda, jaz sem jih vec poskusila in so bile do zdaj vse ok. Na NL itak vedno isto vzamem (najcenejso od trgovinske znamke v kozarcu, ki je slucajno se eko :D), ker mi je v prvem poskusu super uspelo in nisem potem vec kaj dosti iskala okrog. Ponavadi se itak tudi v pecivo doda scepec soli, tako da meni to v noben primeru ni motece, niti opazno. Najveckrat pa itak delam cokoladni mousse :) Spanski vetrci so mi pa sicer lepi in zabavni za delat, ampak niso v top 10 najljubsih piskotov, tako da jih vsake toliko iz ljubega veselja do packanja naredim, pa jih potem porabiva za dekoracijo kaksne druge sladice.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2002 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 05 April 2016 - 02:27 AM

Anouk, a s fantom sta se spoznala, ko sta bila že obadva vegana? Kakšen odnos imajo pa njegovi starši do tega?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2003 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25357 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 April 2016 - 05:17 AM

Fant ni vegan, doma sicer jeva vegansko, zunaj pa vcasih (redko) se kaj drugega izbere (ponavadi kaksno sladkarijo).jaz sem pa ze skoraj 9 let veganka, tako da so me pac morali sprejet ;) Na zacetku so sicer fanta menda enkrat na stran potegnili, ker jih je skrbelo, da bo shiral ali kaj podobnega, zdaj so pa menda ze ugotovil, da sva OK in ponavadi tudi takrat, ko greva tja na vecerjo, vsi isto jemo. Ne morem pa rect, da smo se o tem dejansko kdaj pogovarjali (razen pac o receptih in tem, da ce neko zivilo vsebuje "beljakovine", je lahko se vedno cisto kul za vegane, heh).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2004 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 05 April 2016 - 06:50 PM

Aja, skos sem mislila, da je on tudi. :) Kul, da laufa. Moj fant tudi ni, vprašanje, če kdaj bo, ampak sprejemam situacijo tako kot je, in ga v nič ne silim.
Si je pa samoiniciativno začel sam zase tudi več ali manj vegansko kuhat. Opazila sem, da se tudi njegov brat trudi zmanjšati in me je full spraševal, kako je z B12 itd...

Njegova družina pa ni naklonjena ali prilagodljiva temu, meso je vsak dan na jedilniku, ker stric pač živi od živinoreje...


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2005 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25357 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 April 2016 - 07:22 PM

A vidva zivita skupaj?

 

Jaz mu tudi nic ne tezim, itak mu je jasno, kaksno je moje mnenje o vsem skupaj, on je pa tudi odrasel in upravicen do svojih izbir. Tako pac 98% casa jé vegansko, ko pa v sluzbi kdo praznuje in prinese torto, si jo pa tudi privosci. Ali pa ko imajo kaksne sestanke/aktivnosti/bozicni sejem, da imajo naroceno kosilo (ceprav moram rect, da je parkrat pojamral doma, kako so brez domisljije, da je pac na izbiro sendvic z belim toastom in salamo ali s sirom - pri cemer ni navdusen ne nad belim toast kruhom, sira pa tako ali tako videt ne more :D), tako da si je parkrat na lastno pobudo tudi nesel sabo sendvice in sadje. 

 

Ko/ce bova pa imela kdaj otroke, mu je pa jasno, da se bodo prehranjevali "po mami" :D Takrat se pa zna zgodit, da bodo njegovi malo sitni (sploh, ce bosta recimo kaksen dan ali dva imela cez varstvo namesto vrtca), ampak s tem se se ne obremenjujem kaj hudo. Se mi zdi, da so se zdaj v teh parih letih ze kar malo navadili na branje etiket in si ustvarili en fajn nabor vegan-friendly izdelkov in receptov, tako da upam, da ne bodo za vsako silo iz principa svoje volje uveljavljali za najinim hrbtom. 

 

 

Pri nas doma je mami precej zmanjsala porabo vseh zivalskih sestain (mesa menda ne jé vec, mogoce poleti parkrat kaksno ribo, ker imata neke kolege, ki se z ribicijo bavijo). Nekaj casa je bila celo pretezno (ali cisto) veganka - ji nisem gledala pod prste, sprasevala pa tudi nisem) in ji je menda dobro delo, tudi zgubila je vse odvecne kilograme, zadnje leto jo pa spet neveganske sladice, siri ipd. malo nesejo, tako da jih je dobila nazaj. Malo mi je skoda, da ne kuha vec toliko, kot je vcasih, ampak ponavadi kar prinese iz sluzbe (solska kuhinja) - tako kot v casu, ko je bila vpisana na studij ob delu, pa potem v bistvu nikoli niso nazaj preklopili.

 

Drugace pa meni najvec pomeni, da imam doma koncno mir, ker je obdobje nekih trapastih vprasanj, komentarjev in opazk mimo (je trajalo vrsto let), tako da me vcasih kar malo iz tira vrze, ko se kak drug sorodnik, s katerimi imamo manj stikov, se vedno kaj "izvirnega" spomni.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2006 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25357 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 06 April 2016 - 09:28 AM

Ta kuharska knjizica za otroke je ful lustna:

 

9781449471873_frontcover.jpg?Status=Mast

 

the-help-yourself-cookbook-for-kids-3.jp

 

the-help-yourself-cookbook-for-kids-4-72

 

81lCivPd0zL.jpg

 

the-help-yourself-cookbook-for-kids-2.jp

 

91uwNODPpZL.jpg

 

^_^


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2007 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 06 April 2016 - 03:14 PM

Oooooooooh, adorable!  :w00t2:  :love:


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#2008 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 01 May 2016 - 04:06 PM

Anouk, ne živiva skupaj. 

 

 

13138805_1131807260204821_82638400315884


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2009 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 01 May 2016 - 04:32 PM

tako da me vcasih kar malo iz tira vrze, ko se kak drug sorodnik, s katerimi imamo manj stikov, se vedno kaj "izvirnega" spomni.


Moka? :lol:
  • 0

#2010 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25357 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 May 2016 - 06:46 PM

Ja, recimo : D


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2011 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2016 - 09:22 PM

Ker moram malo pazit na težo, zdaj za hec vnašam jedilnik v OPKP aplikacijo (Odprta platforma za klinično prehrano).

 

Pri zaužitih 1300 kcal mi je že kazalo, da sem dosegla priporočen dnevni vnos beljakovin (ki je 0.8 grama na kg telesne teže za povprečnega človeka, od 1  -1.8 grama pa za športno visoko aktivne ljudi). Res pa je, da sem danes pojedla veliko stročnic, ki so beljakovinsko bogate.

S sadjem bi šlo najtežje, ker ima zelo malo beljakovin. Pa zelenjava je kalorično redka in jo je treba volumsko tudi več pojesti.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2012 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16572 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2016 - 12:38 PM

Fajn. Sem se registrirala pa vnesla zajtrk in mi je izračunalo okoli 650kcal. Sem mislila, da je zihr narobe in sem šla še na roke izračunati. Pa je res smileys-pig-625824.gif


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2013 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27095 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 May 2016 - 07:12 PM

Delno OT, ampak jaz sodec po MFP sploh ne pokrijem dnevnih potreb po beljakovinah, pa ne vem vec kako naj jih prinesem noter, ne da bi mi vplivalo na vnos OH. :wacko:  Ker sem neaktivna, malo gledam makrote zadnje dneve, pa imam vecinoma presezek OH, ceprav so vse zdravi OHji, od beljakovin pa vsakodnevno jem mleko, skuto, jogurt, perutnino/ribo, ce pa bom zacela na veliko natepavat se strocnice, bo presezek OH se toliko vecji. Kako zaboga naj se prinesem noter te beljakovine, ce nocem povecevati kolicine beljakovin zivalskega porekla in strocnic. :butl:


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#2014 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2016 - 10:21 PM

Meni je mal čudno, da ne bi dosegala dnevnega vnosa beljakovin. Če ga jaz lahko s stročnicami recimo...

 

A si si izračunala, koliko rabiš? Za 60 kg žensko je dovolj cca 50 g beljakovin. To pa res ni težko dosečti. 50 gramov beljakovin pa ti da 200 kcal. Ostalo lahko pokrivaš z OH in M.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2015 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27095 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 May 2016 - 10:44 PM

WHAT. A ni 1g/lb (in 1 lb = približno 0.5kg)???


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#2016 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 16 May 2016 - 10:10 PM

Ne. Sem napisala zgoraj, kolikšna so priporočila :)


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2017 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16572 posts
  • Gender:Male

Posted 26 May 2016 - 10:22 AM

A lahko samo nekaj!!!

 

Z 10-15 migren na mesec sem na treh. Od tega sta bili dve čisto na začetku moje rastlinojednosti. WTF.

 

:cry1:  :jagr:

12 let trpljenja.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2018 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25357 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 May 2016 - 10:33 AM

Wow, resno? Good for you!


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2019 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16572 posts
  • Gender:Male

Posted 26 May 2016 - 11:02 AM

Lahko da je samo naključje (ampak kaj takega se mi res že leta ni zgodilo), zato bom še kakšna dva meseca počakala s končno sodbo. Ampak zdaj tudi, če včasih začutim, da bi se lahko začelo in se to vleče par ur, potem kar razvodeni. Do pred enim mesecem je pa vedno tako hudo ratalo, da je bil potreben tablet.

Mogoče je fora, ker ne jem ''vnetne'' hrane, ampak praktično samo protivnetno in nepredelano.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2020 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 May 2016 - 02:00 PM

Katera pa je protivnetna? A zdaj si postala vegeterjanka ali veganka? :)
  • 0

After all this time?

Always.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users