Jump to content


Photo

Pasja hrana


  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#181 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2018 - 06:25 PM

Lukullus so v redu, ker so hladno stiskani, vsebujejo pa precej malo beljakovin. Če mu ustrezajo, jaz ne bi menjala. Načeloma navajanje na novo hrano traja vsaj en teden, med tem časom je treba mešati.

 

Najin bo zdaj star eno leto in trenutno jé zadnjo vrečo puppy hrane, potem pa bova kupila Nutrivet Instinct. Sem kar konkretno raziskala in se mi zdi ta odlična. Upam, da mu bo ustrezala.

Še vedno pa jé 3x na dan, zdaj bomo prešli na 2x. Pa vedno mu brikete namočiva v vroči vodi, ker so tako boljši za prebavo. On je pa itak tako požrešen, da hitro je in je enkrat bruhal, ko sem mu dala suhe.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#182 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 March 2018 - 06:32 PM

Jina, to z namakanjem briketov.. kaj pa glede zobk? Ayla pocasi zgublja zobke (no do zdaj je samo dva :D) in razmisljam kako bo v prihodnje glede tega, ce ji bom morala drobit ali celo namakat tudi. Ampak berem da je to FUL slabo za ustno higieno, zobke in obloge.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#183 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2018 - 06:37 PM

To je pa slabost mokre hrane, ja. V tem primeru so nujne kosti in igrače za grizenje, s katerimi si čisti zobe. Iskreno, meni se ne da ukvarjat z umivanjem zob, ker se ful upira.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#184 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 06 March 2018 - 06:46 PM

Pri njem ni nobenih težav z menjavo hrane, nima nobenih prebavnih težav, nič. Da ima malo manj beljakovin je zanj super, ker je požeruh, tudi v leglu je bil največji in najbolj okrogel, tako da sem potem po nasvetu iz trgovin za male živali začela iskati manj bogato hrano, ker Taste of the Wild je bila zanj prebogata, pa še šla mu ni, in bi mu res nenormalno mogla zmanjšati porcije, da bi ohranjal težo. Saj potem, ko bo star leto dni, se bo aktivnost zelo pojačala, zdaj ga pa še pazimo, da bo manjša možnost, da bo imel v starosti težave s kolki.

 

Jaz sem ravno zaradi prebavljivosti začela iskati hladno stiskane brikete, ker naj bi se precej bolje prebavili. 

 

Kdaj se preide na 2 obroka dnevno? 


  • 0

#185 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2018 - 07:02 PM

Zaradi večje količine beljakovin se pes ne bo zredil, ponavadi se visoko beljakovinske hrane odmeri manj, ker ne vsebuje nepotrebnih polnil (OH) in je zanj bolj hranljiva. Povzroča pa nekaterim taka hrana prebavne motnje, dokler se nanjo ne navadijo.  

 

Pri 6 m bi lahko že prešla na 2 dnevno, verjetno je tudi odvisno od velikosti psa. Midva sva se odločila počakati vsaj do enega leta, ker se takrat tudi zmanjša količino hrane, da slučajno ne bi prišlo do rotacije želodca. Ker je tako živahen, da ga morava pogosto po obroku miriti, drugače bi kar skakal okrog. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#186 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 06 March 2018 - 07:23 PM

Border collie je, samček. Tako je požrešen, da potem res izbiram hrano, ki jo lahko zaužije več, ampak gledam da je hranilna, glede na nasvet iz trgovine za male živali. Ravno zaradi te požrešnosti je še vedno na 3 obrokih, sicer je vmesni manjši, glavna dva obroka pa večino dobi za poslušnost, šolanje, le manjši del v posodico. 


  • 0

#187 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2018 - 07:57 PM

Poznam to požrešnost. :D Ampak se mi zdi brezveze, da bi zaradi tega jedel hranilno redkejšo hrano, že tako poje pol kg na dan. Del obroka mu dam v miselno igračo, za trening pa že mesece ne rabi več priboljškov, tako da tisto kar mu dava, je samo zaradi lepšega. Zanj je še list solate nagrada. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#188 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2018 - 06:23 PM

V zadnjih dneh sem ga poskušala navadit na suho hrano tako, da sem mu namočila samo pol porcije. To je šlo, cela porcija suhe hrane pa ne, ne poje do konca in spet je enkrat bruhal. Prav davil se je, ker se mu je zataknilo. Tako da sva se odločila, da mu bova tako kot prejšnjemu psu dajala brikete z malo hladne vode, da jih lažje pogoltne, se kasneje ne napije vode, hkrati pa briketi še vedno ostanejo trdi (zaradi zob).

 

Danes je dobil prvo kost in sploh ni vedel, kaj bi z njo, na dvorišču je lajal nanjo in skakal okrog. :lol: Surovo meso mu sploh ne diši. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#189 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 June 2018 - 02:00 PM

Pozna katera Natural & Delicious hrano? Danes sem prvič slišala zanjo, sva pa dobila testerje petih okusov in je Larsu vse ful dobro pa tudi sestava je super. Je pa toliko kombinacij, da sploh ne vem, za katero bi se odločila. 

 

http://www.aro.si/na...a-pse-in-macke/


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#190 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 16 June 2018 - 03:16 PM

Moja psica je po tej hrani, kljub postopni menjavi iz stare na novo, že pri 30% N&D bruhala. Imela sem različico grain free buča in jagnjetina. Je pa to kvalitetna pasja hrana, tako da mogoče poskusiš. Moja psica ima precej občutljiv želodec in sem naredila pravo raziskavo v iskanju kvalitetne pasje hrane :) in sem se na koncu odločila za Acano. Po tej hrani nima nobenih prebavnih težav, lepo in mehko dlako, veliko energije. Acano imajo psi načeloma zelo radi. Singles različice so bolj primerne za občutljive želodce.
Tako da ti lahko priporočam tole:
http://www.aro.si/tr...ana-lamb-apple/
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#191 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 June 2018 - 03:22 PM

Lars glede tega ni občutljiv, še nikoli ni bruhal ali imel prebavnih motenj zaradi hrane, tako da ne bi ravno dajala 100+ € mesečno za hrano. :) Acano je imel nekaj časa prejšnji pes in mu ni preveč odgovarjala.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#192 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 16 June 2018 - 03:33 PM

Jaz sem za Špelo imela nekaj časa Orijen.
http://www.dogfoodan...duct/2299/cat/8
  • 0

#193 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 June 2018 - 03:38 PM

Midva imava rahlo alergijo na precenjeno pasjo hrano, ker preprosto ni vredna denarja in plačaš znamko. Ogromno je kvalitetnih cenejših briketov brez alergenov (če je pes nagnjen k alergijam), brez žitaric in z visokim deležem beljakovin. 

Pri Argishu sva probala vse kar je na trgu in je imel kljub temu skos probleme s prebavo in alegijami, te Natural & Delicious pa še ne poznam in mi deluje super.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#194 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 July 2018 - 12:47 PM

Lars je danes prvič dobil Lukullus hladno stiskano hrano, mešano s prejšnjo. Tako mu je dobra, da jo je goltal, potem pa vse zbruhal čez par minut. :wacko: Ta uvajanja so tako mučna.

 

Taste of the Wild se je baje ful poslabšala, odkar so preselili proizvodnjo na Balkan. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#195 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11533 posts
  • Gender:Female

Posted 23 July 2018 - 02:06 PM

Drugače se dobijo razni nastavki za posode ali pa tudi prav temu primerne posode, da se mora pes malo bolj pomatrat in tako bolj počasi je.

Pa fino je tudi mogoče, da se na da vsa hrana naenkrat, ampak s presledki. 

 

813y-4kIB1L._SY355_.jpg

 

Če sem pa slučajno narobe razumela in je zbruhal zato, ker hrane še ni navajen potem pa mogoče komu drugemu pride prav.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#196 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82881 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 July 2018 - 02:26 PM

Ni je navajen in mu je šla bolj v slast kot prejšnja. :D Drugače nimamo problemov s tem, da bi prehitro jedel, mu dava pa vedno malo vode zraven.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#197 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 23 July 2018 - 03:09 PM

Razmišljam, da bi dala psa na raw hrano, barf način mešanja. Ima katera s tem izkušnje? Naj bi bilo res boljše za psa....

Niti Lukullus ga več ne navdušuje, zadnje čase mešamo s konzervo, zna biti težava tudi stara mama, ki ga ne more gledati kako je "lačen" in seveda vse sfehta od nje.


  • 0

#198 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 23 July 2018 - 10:30 PM

Tudi sama sem že razmišljala o barf načinu prehranjevanja, ampak se zaenkrat še nisem odločila. Predvsem zato, ker ima moja paica občutljiv želodec in nočem “tvegat”.
Drugače pa se psi res hitro zasitijo s priboljški in seveda so jim bolj všeč. Sploh človeška hrana je za pse precej kalorična, preveč začinjena itd., tako da bi na tvojem mestu, na začetku o škodljivosti naše hrane poučila staro mamo. Dolga in zahtevna pot, ampak se da :)
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#199 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 24 July 2018 - 01:24 PM

Sem poizkusila že vse mogoče, pa mu še vedno kaj da... Mogoče bo zdaj delovalo, če bo pes na barf prehranjevanju, da mu ne bo dajala drugega, ker ima lahko potem prebavne motnje. Barf res hvalijo, da naj bi bilo to res to za psa. Bomo videli....

 

Kaj bi tvegala, če bi jo dala na barf prehranjevanje? Tako ali tako moraš meso za vsaj za 3-4 dni zamrzniti, da se uničijo potencialno prisotni patogeni. No, jaz bom itak kupovala mešanico, če se bom odločila za barf. Je pa kar nekaj dela, če želiš sam namešati primerno mešanico... Mogoče bom kasneje delala sama, toda za začetek bi ga dala kar na kupljeno barf hrano.


  • 0

#200 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2018 - 12:29 PM

Mogoče bi bilo vse ok na barf prehrani. Ampak glede na to, da je vsaka menjava hrane zanjo problematična (driska, bruhanje, muljenje trave), imam pomisleke. Poleg tega pa ji surovo meso sploh ne diši. Enkrat bom poskusila in potem poročam :)
Pred parimi meseci sem bila na pradavanju veterinarke, ki je specializirana za pasjo prehrano in tudi svoje tri pse hrani s surovo prehrano. In se strinjam s tabo, da je priprava popolnega obroka za psa precej zahtevna.
  • 0
Never be embarrassed about something you like.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users