Jump to content


Photo

Kdaj so prava leta za otroka?


  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#181 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 May 2012 - 08:25 AM

Ja, če živiš v stanovanju že zaradi sosedov in povzročanja hrupa najbrž ne moraš pustit otroka da tuli v nedogled.
Jaz sem mislila da ju zapreš v eno sobo, potem pa se greš ti lepo tuširat, itak bi bilo nekaj vrat vmes pa ne bi slišala tako glasno. Joj, jaz sem ful hudobna, otroke tretiram kot neke pse, ki jih nekam zapreš. :o
  • 0
Viens, reste ici!

#182 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 08:27 AM

Ja, Ana! Kako bi se ti počutila, če bi te nekdo zaprl nekam, kjer bi se drla samo zato, da bi on lahko skočil pod tuš, ali si skuhat kavo..

Upam, da boš spremenila mišljenje, ko boš mela svoje otroke :lol:
  • 0

#183 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 May 2012 - 08:30 AM

Ja pa otrok se itak ne zaveda. Pa saj to ni par ur, če res ful ful pohitiš si v 10 minutah stuširan in oblečen. Bomo videli kak bo, zdaj trenutno se mi zdi to popolnoma izvedljivo. :P
  • 0
Viens, reste ici!

#184 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13827 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 08:44 AM

Jaz se spomnim, da pri nečakinji to, da jo pustiš jokat nikakor ni šlo, ker je zaradi refluksa takoj ko se je bolj napenjala, bruhala.
Nasploh je bila revca takrat. sestre pediatrinja ni poslušala in ji ni verjela, da je z njo kaj narobe, pač pa sestro obtoževala, da ji noče dati jesti in da zato ne napreduje s težo. V bistvu ej pa imela zaradi bruhanja že ranjen požiralnik in jo je seveda bolelo ko je jedla. Je menjala pediatra in od takrat naprej je bilo v redu.

  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#185 *missy*

*missy*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 444 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 08:46 AM

Meni se pa zdi totalno razumljivo, da v prvih mesecih (mogoče tudi letih) nimaš enostavno srca pustiti otroka, da se kar dere. Jaz bi se ob vsakem joku mogoče celo bala, da je kej narobe z njim (da sm ga "pokvarila" :D). Otroke do nekaj mesecev se enostavno ne pušča same, meni je to čisto razumljivo, res.
  • 0

#186 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15496 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 08:54 AM

Ana, jst sem tudi marsikaj govorila, pa potem vidiš, kako zelo si se motil. Sej boš videla. Je pa tudi možno, da boš imela takega otroka, da se boš lahko v miru tuširala in lakirala, on bo pa spal. =) Meni ni zneslo. Sploh na začetku. Ko je otrok star 2 tedna, ko ostaneš sama doma, itak, da si vedno tako blizu, da ga v vsakem trenutku slišiš. Ne pa da se bom šla tuširat, ko mam kopalnico daleč od spalnice, ga sploh neb slišala. Nikoli ne veš pri novorojenčku kaj se lahko pripeti. Zdej mi pa vedno spi od pol desetih do enajstih in se brez problema stuširam, tudi če bi se zbudil, ni panike. Se pa tudi stuširam zdej, pa zaprem vrata, on mi pa vse s polic tačas meče, ponavadi v smeti, pa zadnjič mi je pol šampona na tla stisnil, ko ni bila dobro zaprta tuba. =) Skrataka, zdej je že res lažje, na začetku pa nikakor ni lahko.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#187 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 09:06 AM

Ja pa otrok se itak ne zaveda. Pa saj to ni par ur, če res ful ful pohitiš si v 10 minutah stuširan in oblečen. Bomo videli kak bo, zdaj trenutno se mi zdi to popolnoma izvedljivo. :P

aaaa grozljive izjave
  • 0

#188 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26154 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 10:29 AM

^^
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#189 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11535 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 10:39 AM

Pri novorojenčkih res nikoli ne veš kaj vse se lahko pripeti, jaz si ga ne bi upala puščati samega, še manj pa zapirati kam, da ga ne bi slišala. Da se v tistih 10-ih minutah tuširanja zgodi kaj usodnega si ne bi nikoli odpustila.

Sicer pa zdaj obstajajo tiste naprave, ne morem se spomnit imena, ko imaš enega v dojenčkovi sobi in enega pri sebi, da slišiš, če je kaj narobe, kako se že reče? Samo to pride v poštev verjetno kasneje, ne pri novorojenčkih.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#190 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 10:55 AM

Baby phone. Lih za novorojenčke je fajn, AngelSound ima še senzor dihanja in se lahko prepreči tudi smrt v zibki.
  • 0

#191 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 10:56 AM

AngelSound je super, ja
  • 0

#192 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23636 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 May 2012 - 10:59 AM

je, odkler ne vzameš otroka iz posteljice in ga ne pozabiš ugasnit :))))
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#193 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 11:33 AM

Mene sta eno noč pustila, da sem se drla kot jesihar, od takrat naprej smo vsi spali. Bolje ena uničena noč, kot 500.
Pa vem, da je veliko nasprotnic tega in da verjeto ni univerzalen uspeh za spanje, samo omenim.


Meni sta naredila čisto isto, ampak jaz sem bila precej težek otrok, do tretjega leta sem spala 3 ure na dan in sem se baje res non stop drla in je mama 1x naredila isto...pustila me je, da sem jokala celo noč, drug dan me je pa mogla peljat na urgenco, ker sem zbolela na glasilkah. Je rekla, da ji je še zdaj žal in da ne bi nikoli več naredila tega. Je pa res, da je od takrat naprej imela ponoči mir. Meni se kljub temu ne zdi to nek dober način, je pa razlika, ali narediš tako stvar zato, ker si kronično neprespan in do konca izmozgan ali zato, ker bi si pač rad v tistem času nalakiral nohte.
  • 0

#194 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 11:35 AM

Od brata tamal se je enkrat ful drl, ko so ga dali spat. Pa ga jst gledam (brata), če ga ne bo šel iskat... Pa reče - če se bo čez 5 minut še drl, ga bom. Mali je utihnil po 4:30 :lol:

Moj oči se je enkrat ulegel na mami, da ni mogla it po brata, ko se je drl. Pol je mali utihnil....starša sta pa zaspala. No...mami se je morala najprej zjokat :lol:

  • 0

#195 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3555 posts
  • Gender:Male

Posted 17 May 2012 - 11:53 AM

je, odkler ne vzameš otroka iz posteljice in ga ne pozabiš ugasnit :))))


Ali pa senzor zataji in začne zvonit. Kolegica je govorila, da nikoli v življenju ni bila tako prestrašena, ko je sredi noči letela v otroško sobo, prepričana da je z otrokom kaj narobe.
  • 0

#196 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6527 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 01:00 PM

Ma ja, jst mislim, da ko imaš prvič otroka (da sploh ne omenjam dvojčkov - dvojna skrb), je toliko novega in te prevevajo takšni občutki, da pozabiš nase. Pa kaj, če se ne stuširaš dva dni, mislim, sej ne bo konec sveta :) Zdej da se čisto zapustiš tudi ni prav, ampak pač sem mnenja, da sem raje z otrokom oz. pač poskušam ugodit njegovim potrebam, kot pa da imam pobrite noge ali nalakirane nohte, umite lase, ...

Js imam tudi nečaka v varstvu, včasih tudi po cele dneve, tam od od 8h zjutraj do 5h popoldne in sem za vse sama in vem, kako zgleda, vsaj približno. Zdej je sicer že večji in ima že predvidljiv ritem, lahko ga tudi pustim malo samega, da se igra, jaz pa grem ta čas delat kaj drugega. Lahko bi se šla tudi na hitro stuširat ali pa uredit, ni več problema. Na začetku pa, ko je še zelo nebogljen, pa se še vsa loviš in te je strah in je seveda vse drugače.
  • 0

#197 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26154 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 01:06 PM

Za novorojencke je senzor dihanja ok, malo starejsi se pa ze premika in mimogrede postavi tako, da senzor zacne cviliti. M. ga je imel prve tri tedne v porodnisnici.
Sicer M. slisim cez veliko stanovanje pod tus, ce zacne jokati, ampak res, res mi na kraj pameti ne pade, da bi ga kar pustila. Dosedaj v posteljici se nikoli ni jokal kar tako, vedno je potreboval pomoc - zvijanje v trebuhu, kupcek. Kolegici se je puncka skoraj zadusila v posteljici, je bruhala, ker je pac imela probleme s prekomernim polivanjem, se davila z bruhanjem, jo je nasla ze cisto vijolicno. :/

Kot papagaj - Znanost o vzgoji pise, da otrok z jokom klice na pomoc in, ce se ne odzoves, enkrat odneha, ampak ne zato, ker bi se naucil lekcije, ampak zato, ker preprosto obupa, otopi. Nobene posebne filozofije, mozgani pac tako delujejo. V koncni fazi lahko dobis custvenega invalida. In tudi pise, da so na podlagi novejsih znanstvenih dognanj, zbranih v tej knjigi, nekatere tradicionalne vzgojne prijeme cisto ovrgli.
Nekatere si mislite, nepotrebno kompliciranje, tudi jaz sem si, dokler nisem imela otroka. Sedaj mi pa ob prebiranju res ni vseeno in nekaj zadev sem ze uspesno prenesla v prakso.

Anyway ... vsakemu svoje.

  • 1
Rape of the mind is a social disorder...

#198 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 17 May 2012 - 01:41 PM

Od T. tamala je stara malo čez eno leto.
Ko je prej jokala, je ponavadi nekaj rabila. Pač nekaj ni bilo kul - in takrat je ne moreš pustit.
Potem pa začneš razločevat, kdaj joka ker ji kej fali, kdaj pa izsiljuje.

Recimo zdaj se vrže v tla in se začne histerično dret, če jaz jem piškot ona ga pa ne sme. Potem se eno minuto dere, ko vidi da nič ni dosegla pa odneha. Vmes ji dvakrat še rečeš da je že dobila en piškot in da drugega ne bo, pa je mir.

To je čist drugo kot pa 2 meseca star dojenček, ki joka tako, da se lahko zaduši.

Poznam en primer, ko je mamica otroka pustila da se dere. Ampak ko je utihnil, je utihnil za vedno. Ni prišel do zraka več - zaradi dretja in se je zadušil.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#199 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26154 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 01:47 PM

Sally, se strinjam, pri vecjih otrocih je drugace. Knjiga opisuje tudi tovrstne primere, kaj narediti, da dodatno ne vzpodbudis odzivov t.i. plazilskih mozganov.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#200 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 17 May 2012 - 02:17 PM

Tole si zasluži TAK font!

Znanost o vzgoji pise, da otrok z jokom klice na pomoc in, ce se ne odzoves, enkrat odneha, ampak ne zato, ker bi se naucil lekcije, ampak zato, ker preprosto obupa, otopi. Nobene posebne filozofije, mozgani pac tako delujejo. V koncni fazi lahko dobis custvenega invalida. In tudi pise, da so na podlagi novejsih znanstvenih dognanj, zbranih v tej knjigi, nekatere tradicinalne vzgojne prijeme cisto ovrgli.
Nekatere si mislite, nepotrebno kompliciranje, tudi jaz sem si, dokler nisem imela otroka. Sedaj mi pa ob prebiranju res ni vseeno in nekaj zadev sem ze uspesno prenesla v prakso.


Pri nas se otrok ni nikol pustilo jokat, izpadi trme so čis drugo, itak.

Vidim, da je zdej ful pomešano vse to, naj ena prestavi v Otroci.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users