Jump to content


Photo

Zgodovinski filmi, nadaljevanke in ljubezenski romani


  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#181 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13801 posts
  • Gender:Female

Posted 21 May 2019 - 11:23 AM

Midva gledava Černobil. Grozljiva, ampak odlična.Vsak teden komaj čakava novi del.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#182 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11534 posts
  • Gender:Female

Posted 21 May 2019 - 11:28 AM

Jaz imam tudi namen pogledati, deluje obetavno.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#183 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23597 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 April 2021 - 08:53 AM

Vceraj sem si nastimala Netflix ... Itak da sem gledala do 1h, kot da nisem knjig prebrala in je zivljenje odvisno od zakljucka ... K sreci je internet ven vrglo in sem morala koncat.

Zjutraj pa zbujena malo cez 5 ...
Danes bo zanimiv dan 😛
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#184 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3520 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 09:35 AM

Vceraj sem si nastimala Netflix ... Itak da sem gledala do 1h, kot da nisem knjig prebrala in je zivljenje odvisno od zakljucka ... K sreci je internet ven vrglo in sem morala koncat.

Zjutraj pa zbujena malo cez 5 ...
Danes bo zanimiv dan 😛


A si celo prvo sezono Bridgertonov pogledala v enem kosu?

Jaz pa njihove knjige berem, sem končala pri Francesci, torej 6 knjigi. Zdaj me cakata se Hyacinth in Gregory.
  • 0

#185 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16567 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 10:21 AM

Meni je smešno, ker je folk razburjen, da od zdaj naprej ne bo več Simona. Očitno ne berejo knjig te vrste. Mene takooo dolgočasijo liki, ko se enkrat začne love ever after. Res ju ne bi želela vsa zaljubljena gledat še naprej. Finta je v the slow burn. Ko si rečeta ljubim te, je konec  :D

Moram si kupit Kindle, ker mi zmanjkuje v slovenščino prevedenih knjig.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#186 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3520 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 10:36 AM

Meni je smešno, ker je folk razburjen, da od zdaj naprej ne bo več Simona. Očitno ne berejo knjig te vrste. Mene takooo dolgočasijo liki, ko se enkrat začne love ever after. Res ju ne bi želela vsa zaljubljena gledat še naprej. Finta je v the slow burn. Ko si rečeta ljubim te, je konec  :D
Moram si kupit Kindle, ker mi zmanjkuje v slovenščino prevedenih knjig.


A ne da? Meni je bilo logicno, da ga v nadaljevanju ne bo. Edino kar me zanima je kako bodo serijo naprej speljali, da bo sezona pokrivala zgolj ljubezen enega Bridgertona. Poroke od Colina, Eloise in Francesce se vse dogajajo znotraj enega leta in dogodki se med sabo prekrivajo. Se opravicujem, ker ne morem zmanjsat OT na telefonu.
  • 0

#187 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23597 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 April 2021 - 01:45 PM

Podgana, se strinjam. Ko je enkrat osvojeno, gremo naprej.

Bellini ... Sredi drugega dela sem bila.

Najbolj butasto mi je, da je enako kot pri knjigah. Skoraj do strani natancno lahko predvidim, kdaj bo kaksen dogodek / preobrat (okoli 90. strani se prvic malo "poblizje" spoznata) in potem razdeljeno do 350 strani se tri do stiri opisi "dogodkov"... Nobenega odkrivanja tople vode ... A kljub vsemu nisem mogla odlozit knjige. Vceraj pa ne ugasnit

Mene so spet "razocarali" z izbiro igralcev. Saj so lustni fantje (v knjigi kljub napisanim letom si jih vedno predstavljam precej starejse ) ... Ampak naj bi bili v plesnih dvoranah za pol glave vecji od vecine ... Komaj so od punc visji

Lahko popacijo zgodovino do onemoglosti in pomesajo vloge crncev in belcev, pogledam stran brez problema ... Ampak z visino moskih se mi pa ne igrat!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#188 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16567 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 02:03 PM

Ceprav so tudi ti visji ponavadi 180 (tako je veckrat omenjeno v knjigah, ne samo pri Quinnovi). Torej bi morali biti vsi drugi manjsi, da bi bilo bolj realno za tisti cas. Sploh splosno ljudstvo, plemici so bili visji. Zenske pa sploh verjetno okoli 150, 160.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#189 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23597 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 April 2021 - 02:14 PM

za pol glave so višji samo "ta glavni" plemiči ... vsi ostali so pa nižji, ja (kako prikladno) :D

Še dobro, da se ti glavni akterji ne srečajo v kakšni knjigi special edition (kot Avangersi pri stripih :evilgrin: )

 

Še 100 let nazaj je bilo cca 170 cm za v častno četo pri vojski :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#190 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23597 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 April 2021 - 02:23 PM

 

Moram si kupit Kindle, ker mi zmanjkuje v slovenščino prevedenih knjig.

bodi previdna pri izbiri bralnika. Zdaj ima že Cobiss e-knjige, ki jih pa s Kindlom ne moreš brat. Sem bila precej razočarana. Je zelo zaprt sistem.

Jaz ga imam zase, pa še gospodični sem ga kupila ... tudi s tem namenom. Mistake!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#191 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16567 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 03:01 PM

Kolikor sem gledala, se vecino da pretvort, da tudi Kindle bere. Itak me zanima samo nov angleski material :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#192 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17025 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2021 - 05:40 PM

Da se, je pa recimo Kobo bolj prijazen v ta namen.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#193 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 April 2021 - 05:53 PM

Matilda, ti si ga kupila potem?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#194 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6526 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2021 - 06:25 PM

Podgana, plis poveš, kako se da pretvorit. A samo za Kindle velja, ali se za kaj drugega. Jaz imam Likebook, pa sem bila tudi razočarana, ker ne morem odpirat teh slovenskih.
  • 0

#195 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17025 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2021 - 06:26 PM

Ne, kar ne morem se odločit. Bila sem že na tem, da kupim Kobo Clara na bolhi, pa si je ženska zadnji moment premislila o prodaji.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#196 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 April 2021 - 07:27 PM

Aha, ok. Pri tablicah so iste finte, kupis uradne knjige z uradnih trgovin in ima vsaka trgovina nek svoj software. Potem sem jih pa pretvarjala in odstranjevala zascite, da sem jih lahko v svojo bralno aplikacijo uvozila. Ko se tega enkrat nabere, hitro izgubis pregled nad vsemi naslovi. Ampak drugace sem pa zadovoljna, edino ob vecerih mi mala zapleni tablico za kaksno uro (ravno takrat, ko bi sicer imela cas in voljo brat), tako da so tudi minusi vecnamembnosti :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#197 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16567 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 07:33 PM

C., ne vem. Na hitro sem videla. Je pa polno navodil na netu.
Mi bo moz raziskal. Pomojem mi bo Kobo kupil za rd :) Saj meni ideja se vedno ni tako vsec kot fizicna knjiga, ampak ce hocem hraniti svojo odvisnost od HR knjig, nimam izbire :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#198 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3520 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 07:38 PM

HR knjige?
  • 0

#199 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16567 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 07:41 PM

History romance :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#200 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26447 posts

Posted 07 April 2021 - 07:54 PM

Victorija Holt variane al kaj? :D
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users