Jump to content


KORISTNE INFORMACIJE O SESTAVINAH


  • Please log in to reply
315 replies to this topic

#181 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 July 2007 - 10:10 AM

Pač odvisno. Obstajajo neke splošne smernice in ti jih lahko pošljem. Na ZS mi pošlji svoj mail.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#182 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 01 August 2007 - 04:49 PM

Meni neki ni jasno glede SLSja. Je v dosti izdlekih za lase in par strani nazaj piše da je iritanten. Čemu v bistvu škoduje? Ker nekateri izdleki za lase ki ga vsebujejo so opisani kot čisto ok tudi če majo SLS kar visoko gor. Sploh me to zanima zato ker ga vsebuje tudi H´Suan Wen Hua.
  • 0

#183 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 01 August 2007 - 06:40 PM

Sodium LaurYL S je iritanten in izsušujoč.
Sodium LaureTH S je pa čisto v redu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#184 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 01 August 2007 - 08:25 PM

ja to vem. smile.gif sej sem pisala o laurylu...
  • 0

#185 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 04 August 2007 - 01:57 PM

QUOTE(Hsul @ 25. 7. 2007 - 11:03) View Post

Ta uporabnica je verjento malo bebava. Ne ve ocenit subjektivne občutke.




Ne pa ni. Sem že velikokrat prebrala, da lahko velika količina glicerina deluje v obe smeri...nekaterim maši pore, nekaterim pa kožo zelo izsuši. Pa naj se še tak smešno sliši.

1. Imela bi še 2 vprašanji, za "poznavalce". Tudi jaz sem že opazila, da se veliko uporabnikov izogiba citrusov. Zdaj, čemu se izogiba, citrus oil, ali pač citrusovemu soku , kar ponavadi vidiš v Lushu in podobno...? Sem spet prebrala, da so citrus oils dobri naravni konzervansi (v večji količini)-vitamin C (ascorbic acid) in vitamin E (tocopherol)...in da imajo atibakterijsko delovanje....torej bi bila ta stvar dobra, če bi na račun tega uporabili manj ali nič umetnih konzervansov????


2. Evo, pa še tole, če ima kdo seznam konzervansov? Tale portal je tako velik, da se seznam lahko skriva kjerkoli (če obstaja), iskalnik ni nič kaj posebnega pokazal
Jaz sem si nalistale tale, pa naj me kdo popravi, če je napačno (ker nisem v vse čisto ziher)....ali pa prosim še kakega doda. Hvala.
Konzervansi:
-parabeni
-sodium citrate
-sodium benzoate
-xantan gum
-tetrasodium EDTA
-trisodium edidronate
-hexachlorophene
-hydroxycitronellal
-formaldehyde

možni naravni:
-100% naraven alcohol (???)
-glicerin
-eterična olja
vitamin C/vitamin E



  • 0

#186 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 August 2007 - 07:36 PM

1. citrusi sušijo kožo. Zato če jih je veliko in če gre za občutljivo kožo, ni v redu. Sicer pa ni krize.
2. to bi pa morala preveriti. Napišem kdaj drugič, ko bom pogledala.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#187

  • Guests

Posted 04 August 2007 - 10:35 PM

a ni xantan gum zgoscevalec, ne pa konzervans?
  • 0

#188 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 05 August 2007 - 10:11 AM

Jep, Izabela ima prav. Xanthan gum je zgoščevalec in stabilizator in je naravnega izvora.

It is produced by a process involving fermentation of glucose or sucrose by the Xanthomonas campestris bacterium.


Klavdija27, opravičujem se (tebi ali kolegici). Pač sem malo naglo napisal. Je pa po moje boj redko tako delovanje glicerina.

Zakaj si napisala tri vprašaje pri alkoholu? A ni čisto logično da je konzervans?

Čisto naraven alkohol pač dobiš z naravno destilacijo sadja, žit, itn.

Glede eteričnih olj imaš prav, delujejo kot konzervansi.

Sol je še en naraven konzervans, predvsem v večji količini.
Recimo mi je padel na misel Lushev Big šampon. Na prvem mestu je sol. Izdelek sicer vsebuje 2 parabena a sta na zadnjem mestu po parufmu, kar pomeni da sta v izredno majhni količini.

Če se še kaj spomnim, napišem!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#189

  • Guests

Posted 05 August 2007 - 10:50 AM

Treba je tut povedat, da niso vsi konzervansi skodljivi, cetut niso naravni. Pa tut med "nnaravnimi" se dostikrat najde ker, ki je v bistvu predelan iz naravnh sestavin, kar lahk pol hipoteticno stejes pod naravne.
Najbolj kriticni so pac ocitno parabeni.
  • 0

#190 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 August 2007 - 11:32 AM

Sodium lauryl sulfata se jaz ful izogibam, edino občasno (parkrat na leto) uporabim kak tak šampon, če mi recimo res extra diši in se mu ne morem upret. Drugače to sestavino uporabljajo tudi v šamponih za čiščenje avtomobilov, za čiščenje posode in močnih mastnih madežev v kakšnih garažah in podobno - gre za zelo močno stvar, ki se pomoje ne bi smela uporabljat pri osebni negi. Baje preveč agresivno čisti in s tem podre tisti zaščitni plašč kože oz. njeno ravnovesje, zato se je meni v preteklosti ob redni uporabi šamponov s sodium lauryl sulfatom pojavil prhljaj oz. luščenje lasišča, skratka iritacija, srbeč in pekoč občutek. Baje tudi sodium laureth sulfate ni tako zelo nedolžen, ampak tega pa res najdemo povsod in se ga je zelo težko izognit. Recimo naravne firme, kot je Logona, imajo šampone, ki ne vsebujejo niti lauryl, niti laureth sulfata, pa vseeno krasno in zelo temeljito očistijo.


  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#191 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 August 2007 - 12:08 PM

Jaz ugotavljam, da mi tudi Laureth ne paše več. Grozno me začne peči koža. Pa vse srbi. Ko pa uporabljam Palmolive (tisti iz Mullerja, ker tisti za slovenski trg vsebujejo SLS), je pa vse v redu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#192 Sanies

Sanies

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1113 posts

Posted 05 August 2007 - 02:43 PM

Sodium Laureth Sulfate (used as a water softener, wetting agent, and gentle cleansing agent)

Pri Pauli p tako piše.
  • 0
Do We Need Distance To Get Close?IPB Image

#193 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 August 2007 - 06:19 PM

Ja, seveda, sej tle so mnenja deljena. Res je, da sodium laureth sulfate ni niti slučajno tako problematičen kot sodium lauryl sulfate, vendar pa vseeno ne spada med tiste zares nežne čistilce. Recimo, če dam en primer, coco glucoside je tak nežen in prijazen čistilec, precej boljši kot sodium laureth sulfate.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#194 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 05 August 2007 - 06:37 PM

Jaz se tudi izobigam laureth sulfata (lauryla pa sploh, itak) in gledam da geli in pene za obraz ga ne vsebujejo. Mi tako dosti bolj odgovarja in paše na obraz. Ponavadi takoj začutim če ga izdelek vsebuje. Tako da zame je a big no.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#195

  • Guests

Posted 06 August 2007 - 04:49 PM

Alverde samponi nimajo ne enega ne drugega, tako za informacijo...
  • 0

#196 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 06 August 2007 - 05:41 PM

Hsul, vprašaji pri alkoholu so bili zato, ker nisem bila čisto sigurna v ta info (nisem se spomnila, kje sem to izvedela). Za sol tudi nisem vedela, fajn da si napisal. Pa hvala za popravke o xantan gumu.

Konzervansov bi se najraje začela izogibat, potem pa spet študiram, kak je to pametno početje, da potem pa tvegam gojišče bakterij v pokvarljivih izdelkih. Tako, da zaenkrat se definitivno izogibam parabenom, vsi moji kupljeni izdelki, kjer so parabeni, so odšli stran (našim domačim, ki jim za te reči dol visi). Punce, ste opazile koliko konzervansov (še največ parabenov) je v make-upu? Se kar zgrozim, ko v senčilu ali balzamu za ustnice naštejem po 5 parabenov in to sploh ne čisto na koncu seznama cry.gif ....

Glede sodium lauryl sulfata...nisem še ugotovila kakšne slabe reči ob njem, pa ga uporabljam v trdih Lush šamponih in balzamu. Verjemem, da je močnejši, ker imam občutek, da so lasje še bolj čisti....taki, niso poležani ali težki.

Prosila bi še za info telih sestavin, če mi kdo razloži, kaj pomenijo. HVALA.

-tetrasodium editronate (konzervans ali zgoščevalec?)
-benzyl benzoate
-sodium palm kernelate (je to nežen čistilec ali agresiven)
  • 0

#197 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 06 August 2007 - 05:53 PM

-.-
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#198

  • Guests

Posted 06 August 2007 - 07:19 PM

sodium palm kernalate je nezen cistilec, povrsinsko dleujoca snov, po domace palmovo olje.

prvo mas narobe crkovano, je etidronate, ne editronate. vec si lahko preberes tukaj:

http://sci-toys.com/...etidronate.html

Za uni benzyl pa ne vem, sam sm nekje prebrala, da je skodljiv in iritira kozo in oci.

Pa da ne boste mislili, da sem tk pametna - malo sem guglala, drugac pa nimam pojma smile.gif


  • 0

#199 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 18 September 2007 - 10:07 PM

kaj je ST in kaj je TD?
  • 0

#200 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 September 2007 - 06:49 AM

TD je lahko titanijev dioksid. ST je pa samoporjavitvena krema oziroma snov, ki to omogoča.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users