Jump to content


Photo

Naravna olja za vsestransko lepoto?


  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#181 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 14 November 2008 - 03:20 PM

Zanima me, če katera ve, kje bi se dalo dobiti svetlinovo olje. Sem ga sicer našla v eni trgovini, a je v kapsulah (kot dodatek k prehrani), čeprav bi bil tudi tako verjetno uporaben, če streš kapsulo.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#182 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 14 November 2008 - 04:51 PM

Ena možnost je Arstrade spletna trgovina, drugje pa nevem kje bi se ga dobilo smile.gif
  • 0
We must let go to live on.

#183 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 23 December 2008 - 07:36 PM

Akamutijevo japonsko lepotilno olje...trenutno uporabljam tega in sem super zadovoljna. Moji laski so pa tudi v čudovitem stanju! Bom prilimala kako fotko biggrin.gif
  • 0

#184 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19765 posts

Posted 23 December 2008 - 11:38 PM

Jst sem pa zaenkrat prenehala z uporabo kokosovega, ker mi ga je pred kratkim zmanjkalo in se mi zdijo lasje enako lepi samo po OH dvojčku in suhi z jojobinem oljem po spodnji tretjini.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#185 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 24 December 2008 - 02:17 PM

blagor tebi, pri meni pa brez olj ne gre, še posebej zdaj v zimskem času vedno bolj posegam po avokadovem, ki je res hranilen, da je le dovolj mojim laskom... Hvala bogu za Akamuti biggrin.gif
  • 0

#186 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 December 2008 - 04:12 PM

Hm, ta prispevek sem sicer brala, vendar ne vsega, zato se opravičujem, če bom vprašala kaj kar je že bilo povedano....

Zanima me, katero olje naj kupim za moje pri korenu mastne lase, konice pa so totalno uničene od trajne, pramen..., raznih poskusov. Bila sem že pri frizerju, kjer sem se kar dosti postrigla, vendar pa je nekaj uničenih las pa še vedno ostalo. Katero olje mi predlagate, arganovo, jojobino... ali katero drugo?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#187 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 December 2008 - 04:25 PM

Za uničene lase jaz prisegam na avokadovo olje. Je eno najbolj hranljivih, poleg tega je nabito z vitamini in celo proteini. Kakšno imaš lasišče, ni važno. Če ga boš imela kot pre-wash, itak potem šamponiraš lase in lasišče, da ni nič mastno. Jaz imam mastno lasišče in mi avokadovo olje zelo ustreza. Ga nanesem pred pranjem na suhe lase vsaj za nekaj ur, včasih tudi čez noč, potem pa 2x šamponiram in je super. Konice so po sušenju vidno nahranjene in svetleče, lasišče pa niti pikico mastno. Seveda po šamponiranju še vseeno uporabim regenerator/masko.

Včasih ga vmasiram tudi v lasišče in se potem vse lepo spere s šamponom. Se mi zdi pomembno, da tudi lasišče malo ponegujem, poleg tega olje raztopi vso trdovratno umazanijo v porah.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#188 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2008 - 01:23 AM

ja, avokadovo je najbolj hranljivo - je pa res, da jaz včasih za še boljši rezultat (ja, imam tudi sama uničene, blanžirane lase, ki bi jih kdo drug že zdavnaj odstrigel, jaz pa hočem obdržat dolge in se rajši na vse pretege ukvarjam z njimi in jih negujem) mešam npr,. Akamuti avokadovo olje z jojobinim, potem pa to dvoje primešam še kakemu regeneratorju in to je to. Dobiš fuuul hranljivo, bogato zadevo in ko to naneseš na lase pustiš ful dolgo, jaz dostikrat tudi 30min ali več da se res ful vpije in rezultat zagotovo je...saj pravim, imam celo zalogo-kot kak hrček, Akamutijevih olj doma, ampak dejansko so olja nekaj najboljšega za suhe, porozne,uničene lase.
  • 0

#189 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 29 December 2008 - 10:30 AM

Jaz pa vedno po tem ko si lase operem nanesem na konice jojobino ki je tudi eno izmed zelo hranljivih olj,ali pa olje grozdnih pešk ki je bolj lahko.

Pa mislim da mi precej pomagata, ju pa izmenično nanašam(odvisno od tega kako suhe lase imam) na suhe lase ker se tudi bolj vpijeta v lase in to zvečer, zjutraj pa imam zelo gladke konice(skoraj tako kot bi nanašala kakšen silikon gor) in ni sledu o tem da bi nanašala olje na lase ali pa da bi bili kakorkoli mastni.Super no biggrin.gif

Probala bi pa še Kokosovo maslo ki ga je Mična takoo pohvalila da ga enostavno moram sprobati, in pa tole japonsko lepotilno olje me tudi precej mika biggrin.gif
  • 0

#190 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 December 2008 - 11:55 AM

Jaz sem imela od Akamuti že skor vsa olja, zdej pred kratkim sem naročila še tole riževo, pa češnjevo in marelično, pa so mi vsa fajn. Sej neke zelo bistvene razlike jaz ne opazim, pomoje je noben ne. Malo se razlikujejo v gostoti, druga pa ne. Meni so vsa ta hladno stiskana olja super, z njimi si zadnje leto skos čistim MU (blazinico vate navlažim in nanjo nakapljam nekaj olja, potem pa spucam ves MU) in 1x na mesec na lase kot pre-wash treatment. Za lase mi še zmeri zmaga avokadovo (je res gosto in bogato), pa jojobino in včasih orehovo, ki se posebej priporoča pri temnih laseh. Tudi arganovo je fenomenalno, ampak meni strašno smrdi. Tudi jaz, podobno kot Mična, mešam olja med sabo in jih večkrat tudi dodajam raznim kupljenim regeneratorjem in maskam.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#191 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 29 December 2008 - 12:07 PM

Jaz pa si ne upam narediti zaloge ker olja(čeprav jih dnevno uporabljam pri negi kože na obrazu-na trepalnicah, okoli oči...) verjetno nebi mogla porabiti...Kaj pa vem no.
  • 0

#192 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 December 2008 - 12:09 PM

Pri men je drugače, ker uporabljata tud mami in ati, pa skup kupimo in tudi skup uporabljamo.
Sicer pa je rok trajanja olj zelo dolgi, pa Akamuti nima nekih strašnih količin. Če se redno mažeš z njimi tudi po telesu, potem ful hitro grejo. Jaz se sicer ne, I'm just sayin' ...

tongue.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#193 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 29 December 2008 - 05:58 PM

Jaz uporabljam za obraz Akamutijevo jojoba olje in je super. Mešam ga tudi z lešnikovim, kot preventivo za vidne kapilare.
Japonsko riževo olje sem pred kratkim mela celo uro na laseh kot pre-wash pa sem imela po pranju malo trše lase. ermm.gif Drugače ga imam za bolj suhe predele obraza in za okoli oči. Bom probala še jojobo na laseh.
  • 0

#194 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2008 - 08:32 PM

Baby, to pa čudno, da si imela po Akamuti japonskem olju bolj trde lase...jaz sem ga uporabljala zadnji mesec nonstop in mi je ful lepo pasal.je pa res, da moji lasje še vedno (po več kot pol leta od blanžiranja!) še vedno delujejo zelo ubogi, če jih ne negujem na način, ki jim paše...to pomeni, čim več olj, v raznoraznih kombinacijah in čimbolj nežen šampon. Nekak mi tudi naravna kozmetika najbolj paše in zato več ali manj vse iščem na srčku...
  • 0

#195 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 29 December 2008 - 10:48 PM

kje se da dobiti kako olje, da bi bilo za suhe lase, pa da mi ni treba po netu naročevat...
v DM sm vidla čičkovo pa orehovo...drugje nikjer nič nisem opazila...

  • 0

#196 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19765 posts

Posted 29 December 2008 - 11:20 PM

To čičkovo in orehovo (najbrž misliš od afrodite) je eno brezvezno razredčeno olje.


Kupiš lahko npr. ta pravo jojobino, kososovo olje (tega ni v drogeriji, ampak samo v Sanolaborju), olje neki v zvezi z vrtnico in vsaj še nekaj vrst v Sanolaborju ali tuševih drogerijah Lepota&Zdravje.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#197 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 30 December 2008 - 08:15 AM

Pa v Mullerju maš jojobino, mandljevo pa še eno...se ne morm spomnit hmm.gif Pa v BTCju na tržnici - zaprti del - maš še olje grozdnih pešk.
  • 0
Why so serious?

#198 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 30 December 2008 - 11:50 AM

Mene nekaj zanima...

Smo že govorile o silikonih na konicah (Klas in podobni) in vem, da ste ga odsvetovale. Kupila sem neko čičkovo olje v DMju pa si ga dala na konice in sem mi zdijo še bl suhe ohmy.gif a mi lahko ena priporoča nekaj za konice, ker mam takooo suhe kot še nikoli sad.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#199 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 30 December 2008 - 05:11 PM

^ Ah, tole čičkovo olje ima ene čudne sestavine. Jaz bi rekla, da je avokadovo fajn, pa makadamija isto.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#200 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 30 December 2008 - 07:19 PM

Kupla Avokadovo olje, dala na bučo, zdej bom mela eno uro gor, ko sperem in posušim lase bom sporočila, če bo na moje lase kej učinkovalo. Glede na to, da imam zelo uničene lase.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users