Jump to content


Photo

Cepiva


  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#181 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 01 July 2014 - 12:34 PM

http://www.iflscienc...nation-movement


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#182

  • Guests

Posted 01 July 2014 - 08:25 PM

Plus tega je treba v poštev vzeti, da tudi če se bolezen preboli, je tu dolgotrajno zdravljenje, poležavanje v bolnici (teta je bila tri mesece v bolnici), stroški zdravljenja (ja, na žalost tudi to), oslabljen imunski sistem, dolgoročne posledice ... Ljudje zavrnejo cepljenje, proti zdravljenju, ki nastopi ob bolezni zaradi necepljenja, pa nimajo pomislekov.
 
Jaz nisem pretiran zagovornik cepljenja, ampak ne gre posploševati. Proti nekaterim boleznim se je pač smiselno cepiti in obvezna cepiva za otroke so itak ta, ki smo jih mi vsi že dali skozi. Tisto o avtizmu pa ... malo guglanja vam pove, da je bil nateg.

Proti nobeni bolezni se ni smiselno cepiti. Če poznaš vsaj osnove, kako pozdraviti različne bolezni, posledic ni. Torej dober probiotik, surove maščobe, predoziranje vitamina C.....


Jaz ne cepim psa, da bi cepila otroka, niti ne pomislim.
  • 1

#183 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 01 July 2014 - 11:14 PM

Na podlagi česa lahko to trdiš, lastnih izkušenj?
S cepljenjem se je določene bolezni praktično izkoreninilo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#184 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 July 2014 - 11:59 PM

Glede cepljenja psa, a lahko prosim utemeljiš zakaj ga ne cepiš? 

(sem že enkrat spraševala o stališčih glede cepljenja živali, pa me zanima še tvoje)


  • 0

#185

  • Guests

Posted 02 July 2014 - 11:07 AM

Ja, lastnih izkušenj in izkušenj bližnjih.

Kalypso, psa ne cepim, ker ima od prvega cepljenja naprej epilepticne napade. Tudi veterinar je potrdil, da je krivo cepivo.
  • 0

#186

  • Guests

Posted 02 July 2014 - 11:09 AM

Cepljenje ni izkoreninilo bolezni, ampak so jih boljše razmere. Higiena, prehrana in tako naprej.

In ko se govori o precepljenosti, se govori samo za populacijo do cca 15 let. Potem več ne moremo govoriti o precepljenosti, ker cepiva več ne držijo.
  • 0

#187 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2014 - 11:12 AM

Huda Nina, hvala za odgovor. Kako ste pa necepljenje rešili z VURSom? In če bi pes slučajno ugriznil drugega psa ali človeka, bi imela težave ali sta to z veterinarjem kako drugače uredila, da se zaščitita pred nevšečnostmi?


  • 0

#188

  • Guests

Posted 12 July 2014 - 12:16 PM

Pardon za pozen odgovor.
Veterinar je na inšpekcijo poslal izvide in diagnozo, tako da smo zdaj odrešeni.

Je pa dobro vprašanje to glede ugriza. In po resnici povem, nimam pojma. Bom v ponedeljek poklicala in vprašala, ker tudi mene zanima.
  • 0

#189 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2014 - 06:24 AM

autismvaccines.png?d45c7a


  • 1

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#190 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2014 - 10:32 AM

^ samo zato, ker je tako lepo narejeno in predstavljeno, še ne pomeni, da je res. 

Ne vem zakaj so potem moji sestrični, ko so njenemu sinu pri dveh letih odkrili, da je avtističen, trije zdravniki pri nas in dva strokovnjaka iz UK in Nemčije potrdila, da so v njegovem primeru veliko vlogo igrala cepiva.  :hmm: Je porabila ogromno denarja, časa in truda in šla tudi na raziskave v tujino, ker je hotela ugotoviti, kaj bi lahko bil razlog, da popolnoma zdrav otrok kar naenkrat postane avtist. Pa naj povem še to, da je sama vedno bila velika zagovornica cepiv. Še zdaj težko verjame, da je to res. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#191 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2014 - 11:24 AM

Pred 24 meseci starosti je avtizem težko sploh diagnosticirati in če se 2 stvari pojavita hkrati oziroma ena za drugo (cepljenje in diagnoza avtizma), še ne pomeni avtomatsko, da sta medsebojno povezani. 

 

Na kakšen način so ugotovili povezavo, ne vem. Ampak to, da je niso ugotovili na več milijonih otrok, kar se da tudi preveriti, tega pač ne moreš označiti za neresnico,... 


  • 3

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#192 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2014 - 01:17 PM

Jaz sem takšna, da pač dvomim v vsako "splošno znano in sprejeto" dogmo/informacijo. Še posebej, ko je v ozadju nekaj, kar se prodaja in prinaša masten zaslužek... Se mi vedno dvigne rdeča zastavica.

Mislim, da je malo skepse vedno korsitno. ;) Se vedno spomnim na to, kako so ljudje bili absolutno prepričani, da je Zemlja ploščata in kako so še v srednjem veku verjeli, da se ribe razmnožujejo preko delitve (brez spolnosti) - zato jih tudi niso smatrali kot pravo meso, ampak skoraj kot rastline (kar se je tako zakoreninilo v našo podzavest, da še danes ogromno ljudi rib ne enači z mesom). Žal smo naučeni slepo slediti tistemu, kar nam je servirano na pladnju - na kar nas navajajo že v šoli. Sedi, poslušaj, ponavljaj. Bog ne daj, da bi razmišljal s svojo glavo. Tisto, kar mi rečemo, da je res, je res. Druge resnice ni... Itd... Ampak se mi zdi, da se spet vrtim v krogu, zato bom zdaj kar lepo nehala. Vsak ima pač svojo resnico in svoja prepričanja. ;)


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#193 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2014 - 01:28 PM

Ja, to si že pisala, in v marsičem imaš prav. Ampak, gor je vse lepo napisano. Meni je všeč ta debata in me zanimajo tudi drugi vidiki; 

Samo priznam, da ne razumem čisto, česa ne verjameš oziroma zakaj. Ali iz principa ne verjameš, da so raziskave tako pokazale, ker jih je financirala, ne vem, Big Pharma? 

 

Piše tudi zgoraj, da cepiva predstavljajo 2-3% farmacevtskih dobičkov, kar je res majhen procent. Nisem šla preverjati, če je ta % resničen, ampak zagotovo se da kje preveriti. 

 

In pa še ena beseda, statistika, ki pa tudi mislim, da ji ne gre oporekati. Če bi bila ideja o boljših življenjskih pogojih in higieni prava, kako potem razložiti dandanašnje izbruhe 

bolezni, ki jih je možno preprečiti s cepljenjem? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#194 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2014 - 10:38 PM

http://svet24.si/cla...ovini-clovestva


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#195 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2014 - 09:20 PM

Autism Parents Reply to CNN: ‘Hear This Well’   :!:

 

iulgn58pp4bmf07yx2jk5vxqwp-a.jpg


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#196 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2014 - 06:33 PM

Avtističen otrok bo prejemal rento do konca življenja, saj je sodišče odločilo, da obstaja vzročna povezava med cepivom in boleznijo.

 

http://www.zurnal24....m-clanek-240529


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#197 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17036 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2014 - 08:55 PM

Na koncu prispevka je še povezava na TA prispevek. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#198 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26454 posts

Posted 26 November 2014 - 09:47 PM

Ja pa že v samem prispevku so opisani dvomi s strani profesorja za higieno. Res vsak laik je strokovnjak proti nečemu.


  • 0

#199 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26454 posts

Posted 28 November 2014 - 10:03 AM

Zdi se mi omembe vredno še to, da sem v zadnji treh mesecih nevede večkrat prišla v stik s TBC- jem, za katere se je kar 2x naknadno ugotavljalo ali je bil ali ni bil aktiven. Zaradi vseh travm skozi katere sem šla, si niti pod razno ne morem predstavljat kaj bi doživljala, če bi imela doma otroka, ker že tako do izpeljave končne diagnostike nisem upala nikamor, niti do trgovine, pa niso vsi enako previdni kot jaz, sodelavke so mirno hodile vse povsod. Pa saj, zakaj pa ne, saj nihče od nas ni bil v karanteni, ker to pač ne gre tako, pa vem za kar nekaj primerov otrok, ki so dovolj blizu in niso cepljeni in sem jih že samo jaz, če bi slučajno bila okužena, dovolj ogrožala.


  • 0

#200 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13811 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2014 - 10:58 AM

http://metinalista.s...nju-in-cepivih/


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users