Jump to content


Photo

Jezikovne počitnice


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 Lacrima

Lacrima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts
  • Location:Ok. Ljubljane :)

Posted 13 May 2007 - 09:39 PM

Hei

Torej. Imam dva dooolga meseca počitnic in bi jih rada čim koristneje preživela. Zelo simpatični so mi jezikovni tabori. Sama niham med angleščino in španščino.

Mednarodni tabori so mi res blazno všeč. Res bi šla kam v tujino. Samo sem mnenja, da če že plačaš toliko in če že greš nekam tja dol, da moraš vsaj na polno izkoristiti tistih 14 dni. Sama si ne bi upala zvečer po teh večjih mestih hodit, pa tudi drugače sem po moje še premlada za mednarodne tabore (imam skoraj 15 let (ampak še vedno 14 smile.gif )). V glavnem..

Očitno bodo morali tile tuji tabori name še malce počakati. Zato pa me zanimajo tudi naši, Slovenski tabori.

Prosila bi za mnenja in izkušnje. Vse. Od hrane do samih učnih ur. Čim več, tem bolje. biggrin.gif
  • 0
Beauty is only skin deep.

#2 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 14 May 2007 - 06:26 PM

Zakaj premlada? Saj imaš tam učitelje in vodiče ki te pazijo in vodijo; pri 14ih pa nekega nočnega življenja še ne rabiš okusit če te ne mika. To itak pride potem, ko sam potuješ.
  • 0

#3 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 May 2007 - 09:05 PM

Če imaš manj kot 16 let imaš s seboj spremljevalca (to jaz delam)! smile.gif

Pa nisi premlada, na tečaje hodijo tudi tečajniki stari od 8 let naprej! wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#4 Lacrima

Lacrima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts
  • Location:Ok. Ljubljane :)

Posted 16 May 2007 - 03:45 PM

Lepo, da se tega zavedajo vsi okoli mene... Razen mojih financerjev biggrin.gif (pa tooook bi šla!!!)
  • 0
Beauty is only skin deep.

#5 Anaya

Anaya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 104 posts
  • Interests:Bloganje, branje, glasba, surfanje... :)

Posted 29 June 2007 - 08:19 AM

Oja. Jest mam tudi vprasanje na to temo. To poletje namrec zagreto delam, ker se naslednje leto odpravljam na jezikovni tečaj v tujino. Tukaj pa pridem do Dileme laugh.gif Odločam se kam bi šla, mislim na Otoku, ker sta Avstralija in Amerika malcek predragi zame, vsaj kar se letalske karte tiče. Mozgala sem se na Malto(malo otoško državico v Mediteranu, kjer pravijo da je bolj zur kot ucenje)
Sama imam neke predstave o vsem skupaj, vendar me zanimajo tudi vasa mnenja. Kam bi šli radi, koliko časa, h družini ali raje v študentski dom?
Pa.. tisti, ki ste že bli na kksnem poletnem jezikovnem tečaju, lepo vabljeni, napišite svoje vtise.

  • 0
Dobimo se na -> Blogu !

#6 Anaya

Anaya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 104 posts
  • Interests:Bloganje, branje, glasba, surfanje... :)

Posted 03 July 2007 - 09:43 PM

Prav nikogar? cry.gif
  • 0
Dobimo se na -> Blogu !

#7 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 04 July 2007 - 07:48 AM

na našem forumu jih je večina bol fencišmenci , so že prerarstli tabore. Zdaj pikirajo na kak Hilton laugh.gif

mogoč so pa vsi , ki bi znali kaj o tem povedati trenutno odsotn smile.gif i, sej bo, počaka kak dan, no padu kak odgovor wink.gif
  • 0

#8 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 04 July 2007 - 07:53 AM

Ajoj, besweety! biggrin.gif biggrin.gif

Jaz delam poleti na teh tečajih (Anglija) - lahko ti marsikaj povem. Bi bilo pa boljše če ti katera druga (ki je bila tečajnica) poda izkušnje. Jaz vseeno malo drugače vse to doživljam! wink.gif

Pa vsem en lep pozdrav iz Hiltona! smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#9 Anaya

Anaya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 104 posts
  • Interests:Bloganje, branje, glasba, surfanje... :)

Posted 04 July 2007 - 07:57 AM

Em kinky kakrsna koli mnenja definitivno ne bi skodila biggrin.gif Kje natancno v Angliji si in s katero agencijo?
  • 0
Dobimo se na -> Blogu !

#10 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6710 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 04 July 2007 - 07:59 AM

Meni so ful odsvetovali Malto, nevem nekaj v zvezi z naglasom blink.gif nevem v glavnem

Drugače je pa pomoje tak, da je žur povsod, jaz sem bla 3 tedene v Brightonu, pa se nisem lih nevem koliko učila tam v šoli, mislim, da če nebi imela tako vestne prijateljice zraven bi še več prešpricala kot sem laugh.gif

Druače sem pa celo mojo izkušnjo že opisala po temo: Vprašanja, tak da se mi ne da še enkrat;)
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#11 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 04 July 2007 - 08:01 AM

Špricat se ne sme! nono.gif Jaz sem full stroga in nobenemu ne dovolim da šprica! biggrin.gif

Kompas - Oxford (St. Hugh's) in Swanage (Harrow House). wink.gif

Ja, res, Anaya - o tem se je že enkrat pisalo, tako kot špelca pravi!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#12 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 04 July 2007 - 10:41 AM

QUOTE(Kinky @ 4. 7. 2007 - 8:53) View Post


Pa vsem en lep pozdrav iz Hiltona! smile.gif

hehe biggrin.gif
  • 0

#13 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 04 July 2007 - 10:47 AM

Anaya, Ano vprašaj. Ona mislim, da je bila lani.
  • 0

#14 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2007 - 11:09 AM

jaz sem bila dvakrat na tečaju na dunaju. vse v lastni režiji. prvo leto je to organizirala moja mami (naučila sem se ogromno, počutila pa malo manj dobro. aja pa stara sem bila 16 let). naslednje leto sem organizacijo prevzela jaz. v šolo sem hodila bolj malo, sem se pa ogromno naučila, ker sem se družila samo s tujci. (da ne govorim, da sem se naučila varčevanja oz. ravnanja z denarjem, samostojnega življnenja,..)
  • 0

#15 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6710 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 04 July 2007 - 11:14 AM

QUOTE(Kinky @ 4. 7. 2007 - 9:01) View Post

Špricat se ne sme! nono.gif Jaz sem full stroga in nobenemu ne dovolim da šprica! biggrin.gif


laugh.gif
jaz sem bla preko EF-ja, tak, da nismo imeli nobenega nadzorstva, sam si moral izpolniti kvoto ur, da si potem dobil certifikat.

drugače pa kaj čem, se mi je zdelo bolj uporabno raziskovat tujo deželo in njene prebivalce laugh.gif kot pa sedet v šoli, in se učit stvari, ki sem jih 3/4 obvladala.

sem se pa naučila po moje veliko, sicer tam v šoli ne , ampak tak v pogovoru, in situacijah "znajdi se sam" cool.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#16 Anaya

Anaya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 104 posts
  • Interests:Bloganje, branje, glasba, surfanje... :)

Posted 04 July 2007 - 08:28 PM

QUOTE(laLa° @ 4. 7. 2007 - 11:47) View Post

Anaya, Ano vprašaj. Ona mislim, da je bila lani.

Hvala.Bom povprasala Ano, vendar me bolj zanima mnenje koga ki je bil tam ze polnoleten. Ker ne povnoletni majo verjetno vec spremljevalcev, pa omejitev, .. kar mene ne zanima.
U bistvu Kinky, kako imate pri kompasu zmenjeno pri "polnoletnih mladincih"(mislim uno pred maturo varianta)? Lahko tisti, ki nimajo popoldanskih dejavnosti sami lutajo okoli, al treba bit ves cas v skupini?
Ce vas res moti tema tu, bi prosila koga naj mi prilima link stare teme.. jaz je ne najdem hmm.gif

  • 0
Dobimo se na -> Blogu !

#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 July 2007 - 09:00 PM

Jaz sem zdle prebrala naslov te teme ''Joškovne Počitnice''. Če nisem jaz nora, pol pa tud ne vem, kdo je.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 July 2007 - 07:44 AM

Joški? blink.gif

QUOTE(Anaya @ 4. 7. 2007 - 21:28) View Post

U bistvu Kinky, kako imate pri kompasu zmenjeno pri "polnoletnih mladincih"(mislim uno pred maturo varianta)? Lahko tisti, ki nimajo popoldanskih dejavnosti sami lutajo okoli, al treba bit ves cas v skupini?

Ja ja, seveda - če si mlajša od 16 let, torej junior, potem imaš spremljevalca. Pa tudi v tem primeru nisi stalno pod nadzorom, se da vse zmenit, lahko greš sama naokrog (pod pogojem da ste v skupini treh tečajnikov).

Če si starejši od 16 in na kolidžu moraš upoštevat pravila kolidža. Se pravi da če ti rečejo da moraš biti ob 22.30 tam, mora tako tudi biti.

Če si pri družini je pa vse odvisno od njih - ene družine celo dovolijo da si zunaj do jutranjih ur. wink.gif


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#19 Anaya

Anaya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 104 posts
  • Interests:Bloganje, branje, glasba, surfanje... :)

Posted 05 July 2007 - 08:27 AM

Če pa ti družina prepove in te rece kej takega kot "do desetih da si mi doma..." Moram tudi to upostevat? sad.gif
Zanima me tudi če priporočaš predmatruritetni tečaj, pac uni skrajno intenzivni. Je to OK al je za počitniški čas vseeno tumač?

  • 0
Dobimo se na -> Blogu !

#20 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 July 2007 - 10:27 AM

Here i am. Sploh ne uspem čekirat celega foruma in opazovat novih tem. No pa da podam malo svoje izkušnje. Lani sem bila na jezikovnem potovanju prvič in sicer v Eastbournu. To je dokaj majhno mestece (mogoče malo manjše kot Maribor) čisto na jugu Anglije. Je obmorsko mesto, tako, da si zasluži še dodatni plus. Glede samega mesteca, če te slučajno zanima (rada nakladam o tem, ker se kar tresem od navdušenja, še zdaj, leto dni od tega) ima ogromno trgovinic, prostora za pohajkovanje, naravnih znamenitosti in res je lepo porihtano. Mesto ni umazano, polno je angleške travice biggrin.gif rožic. Res lepo !!!

Glede Koliđa, jaz sem bla na L.T.C. Koliđu. To je malo manjši koliđ, 10min hoje iz centra. Res prijazno okolje, ogromno zelenice, zanič hrana (če so ti dobri razkuhani makaroni z paradižnikovo polivko potem voila biggrin.gif) kot je v Angliji pač navada. Učne ure so bile res kvalitetne, mi smo prvi dan povedali o čem bi se učili, nekdo je rekel, da ga zanima kako razumeti ženske?!? biggrin.gif biggrin.gif in smo se učili o feminizmu. Kako je "učenje" potekalo. Dobili smo članke in smo jih najprej prebrali potem pa počasi razlagali. Stvar je v tem, da sem bla jaz stara lani 14 let in moja angleščina ni bla za ploskat. Teksti so bli res zahtevni ampak sem se ogromno naučila. Mogoče ne tolko od pouka, od pouka sem pridobila večjo sposobnost pisanja besed pravilno oops.gif in samozavest za govorjenje. Ogromno pa sem se naučila pri prostem pogovoru, različnih dejavnostih in športih.

Mislim, da imajo vse šole način : od pon-pet pouk, v soboto celodnevni izlet, v nedeljo day off. Med tednom so bli trije izleti v bližnja mesta, organiziran smo meli ogled rudnika, lazer quest (streljanje z laserjem), šli smo v disco, bowling, plavanje, ... huh, bi kar naštevala. V soboto smo šli v London naslednjo soboto pa na Oxford. Meli smo se res prfect. Jaz sem oseba, ki težko zdrži na enem in istem prostoru več kot en teden. Kar mešat se mi začne. Ampak v Angliji je blo pa tak wau in sploh ne morem opisat, da sploh nisem htela it domov no. Jaz sem se na letališču tak jokala, ko smo vzleteli sem jokala kot dež. oops.gif

Glede spremstva, če napišem. Mi smo meli zraven super spremljevalko, brez problema smo se z njo zmenli, če smo hteli sami v mesto, tut en izlet nam je organizirala super je bla no. smile.gif Brez nje nevem, če bi blo tak fajn. Kaj pa vem, fajn je met nekoga, ki te "čuva".

Malta. Jaz tja ne bi šla no. bi imela slabo vest. Če mi financirajo jezikovno potovanje, mi ga financiranjo zato, da se nekaj naučim, to hočem tudi sama. Pijem lahko tudi v Mariboru. Zato na Malto ne, hvala. Sem se pogovarjala z enim, ki je bil lani na Malti. Reko je, da sploh niso bli pri pouku, da so samo okrog hodli, da so bli skos pijani.. Obup no.

Letos pa grem za 2 tedna v London - 29.7. torej šeee 24 dni. Jaz se tresem tu, prisežem. Če bi mi kdo reko, Ana, spakiraj. Gremo v London. V sekundi sem pripravljena. oops.gif

Še ena slikica mojega ljubega Koliđa smile.gif :

IPB Image

No če lahko še samo dodam glede družin. Ne glede na karkoli - NE HODITE K DRUŽINAM. Lahko dobiš mačka v žaklju. Zato je boljše plačat tistih 50e več in bit v Koliđu. Vam govorim, kar sem videla - na Koliđu se torej dogaja vse, hodiš v šolo imaš aktivnost, razne športe, razen, če greš v disco, na bowling in podobne zadeve se gre ven ... Naprimer maš pouk in greš po pouku malo v sobo se vležeš, si popraviš makeup nevem, karkoli. Ti maš svojo sobo delaš kaj hočeš. Mogoče zaspiš za pol ure. Potem so športi, se preoblečeš, ti je hladno, skočiš po dolge rokave. Imaš izbiro. Ljudje, ki so bili pri družinah te izbire niso imeli. Celi dan so bli na koliđu, zvečer pa domov. Oni so šli samo spat k družini, samo v nedeljo so bli celi dan pri njih. Preoblačli so se na wc-jih, niso mogli nič no. Niti malo zaspat, nevem, se pripravit, razumete ? Celi dan so s sabo vlačli nahrbtnik v njem so meli vse, vse. Mi pa svobodni kot ptičke, samo skočiš v sobo in vzameš kar rabiš. Meni popolno. Zato NE hodite k družinam. Zraven tega, pa se lahko zgodi, da je družina nesramna do tebe, da imaš nemogoče bivalne prostore, da imajo tečne otroke, prepirljive starše, karkoli možnosti je milijon. Kaj naj rečem. To kar sem že prej. NE HODITE K DRUŽINAM.
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users