Jump to content


Photo

Puder za mešano, najstniško kožo


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 17 February 2005 - 06:14 PM

Zadnjič sem vstopila v eno izmed ljubljanskih drogerij in se znašla pred polico s pudri. Iz prsi se mi je izvil vzdih začudenja, ko sem opazila koliko pudrov imajo. Ker nisem imela preveč časa, na pomoč nisem poklicala prodajalke, vendar sem samo na hitro pogledala ponujene izdelke in odhitela domov. Ponavadi sem si pudre izposojala pri mami, ki jih je imela že dovolj, od max faktorja do drugih bolj znanih znamk. ( sama jih ne znam našteti:) )

Zanima me, če mi katera izmed vas deklet, zna povedati, kakšen puder bi bil primeren za mojo kožo, katera ja tipična najstniška, če lahko temu rečem tako. Torej, drobne nepravilnosti. smile.gif

Kateri puder bi mi lahko pomagal pri mojemu problemu? Kakšna ideja?

Hvala. smile.gif
  • 0

#2 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 17 February 2005 - 06:30 PM

Green Line tekoči puder...green line se mi zdi,da se je nasploh kar potrudil za nego najstniške kože...potem maš še korektorje,korektor v svinčniku...pol ma pa tud Manhatten(al kako se že napiše oops.gif ) tud tako podobno linijo,s tem da ma še puder v kamnu zravn.

http://www.lekkozmet...een-line/clear/
  • 0
user posted image

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 February 2005 - 06:41 PM

Meni je izredno dober MaxFactor Hypersmooth. Ker ima stabilno UV zaščito in ker vsebuje antioksidante.
Pa zelo dober puder je še Revlon Colorstay - ta je za mastno kožo in dobro prekriva.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 February 2005 - 06:45 PM

Meni je všeč Max Factorjev Lasting Performance, tudi Hypersmooth je sicer OK, samo je že za kožo z rahlimi gubicami in je vlažilen. Vsebuje molekule vode, ki zapolnijo medcelično predele in s tem napnejo kožo. Tudi Ideal Balance Loreal mi je osebno v redu. Je pa res, da je večina pudrov, ki so za mešan tip kože zelo kremozni in prekrivajoči.

LP N
  • 0

#5 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 23 February 2005 - 02:11 PM

Kakšne so pa obarvane kreme?
Imajo podoben sistem prekrivanja kot pudri?
Ker se še vedno ful bojim vseh teh pudrov, ker slišim, da je zaradi pudranja koža pri približno 30-ih letih potem povsem uničena: nastanejo kar neke luknjice...to sem tudi že opazila pri nekaterih.. Pa me zanima, če obarvane kreme ravno tako, lahko to povzročijo, ali je ta "nevarnost" pri teh manjša?

Se zavedam, da taka koža nastane predvsem "pri nepravilni uporabi" pudrov, da si jih ponoči, ko koža počiva ne sčistimo iz obraza, da si ga ne nanesemo cele tone, ampak vseeno sem tudi na svojem obrazu opazila par "luknjic"...pa sem malce v skrbeh, da jih ne nastane še več...
Torej, puder ali obarvana krema, kaj bi bilo bolj "zdravo" za kožo?
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 February 2005 - 02:14 PM

Ob pravilni uporabi puder ne škodi. So pa obarvane kreme tudi v redu, samo niso toliko prekrivne kot puder. Sama imam raje obarvane kreme.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 23 February 2005 - 02:19 PM

No, bom tudi jaz poskusila s kremo...katero pa ti uporabljaš? Pa koliko približno to stane?
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 February 2005 - 02:51 PM

Od DM-ja. Stane pa pod tisočakom.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 February 2005 - 07:25 PM

Pomembno ja pravilno in temeljito čiščenje kože. Make-up je potrebno popolno odstraniti s kože, skrbeti za vlago kože. Pri suhih kožah, tudi zrelih pogosto uporabljam tonirane kreme, so manj prekrivne in kremozne.

LP N
  • 0

#10 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 27 February 2005 - 04:43 PM

jaz mam tud od Revlona Colorstay pa mi je res dobr. Lepo se razmaže, pa ostane dolgo gor. wink.gif
  • 0

#11 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 February 2005 - 04:45 PM

Ja, Revlon je tudi v redu smile.gif

N
  • 0

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 February 2005 - 09:29 AM

Jaz sem izredno zadovoljna z Max Factorjevim Colour Adapt, ki super odgovarja moji mešani koži in prekrije nepravilnosti, ki so mi pri mojih 18. letih še malenkost ostale od pubertetnih dni. wink.gif
  • 0

#13 Freya1

Freya1

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 February 2005 - 09:04 PM

ker imam kar nekaj kuperoze mi obarvana krema ni preveč všeč no ja mogoče občasno.Raje uporabljam puder ki je dobro prekriven najboljši so mi kremni.
  • 0

#14 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3230 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 01 March 2005 - 09:11 PM

Jaz se pa ful bojim uporablat puder, ker naj bi kao še bolj mašil pore in s tem seveda povečeval možnost nastanka mozoljev (mam kr precej mastno kožo).Pa tut nwem... ne zdi se mi še primeren ob moji starosti oops.gif

Kdaj pa ve mislte da ga prb. "lahko" začneš uporablat? In kako je z mastn kožo? Zelo bi vam bla hvaležna za odgovore
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#15 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 07 March 2005 - 05:25 PM

mene pa zanima, stara sem skoraj 18, kaksen puder mi priporocate?
sedaj imam enega v prahu, me pa zanima ce bi lahko uporabljaa tekoči pudr ali pudr v kamnu?v cem je sploh razlika med temi pudri?
aja, poznate kaksen puder ki je primeren tudi za normalno najstnisko kozo?
lp

  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 March 2005 - 05:57 PM

Najprej se na koži uporabi tekoči puder. Za fiksacijo tega pa se uporabi še puder v prahu. Sploh če imaš mastno kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 March 2005 - 06:56 PM

[quote=*Ar|anchY*]mene pa zanima, stara sem skoraj 18, kaksen puder mi priporocate?
sedaj imam enega v prahu, me pa zanima ce bi lahko uporabljaa tekoči pudr ali pudr v kamnu?v cem je sploh razlika med temi pudri?
aja, poznate kaksen puder ki je primeren tudi za normalno najstnisko kozo?
lp



O pudrih si lahko preberš pod rubriko ličenje-podlage, kjer smo opisali vse tipe podlag (pudrov).

Kakšno kožo pa imaš? Lahko malo bolj podrobno opišeš svojo kožo?Katero kremo uporabljaš?

Načelemo pa lahko uporabljaš tekoči puder. V tem mrazu je priporočljiv...

LP N[/url]
  • 0

#18 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 13 March 2005 - 10:28 PM

QUOTE(_srchika_)
Green Line tekoči puder...green line se mi zdi,da se je nasploh kar potrudil za nego najstniške kože...potem maš še korektorje,korektor v svinčniku...pol ma pa tud Manhatten(al kako se že napiše oops.gif ) tud tako podobno linijo,s tem da ma še puder v kamnu zravn.
http://www.lekkozmet...een-line/clear/


tudi jz uporabljam tega vendar samo za kanse nezazeljene akne ki pa niso tako pogoste, ne mislim si tako zgodja uniciti obraza
  • 0

#19 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 03 October 2006 - 03:53 PM

QUOTE(sonchika @ 23. 2. 2005 - 15:51) View Post

Od DM-ja. Stane pa pod tisočakom.


sonchika...a bi lahk prilepila slikco??? pls
A mislis da bi mi obarvana krema prekrila pač k mam dermatitis to rdečico??
Aja...pa mastno kožo mam bolj.

Lp
  • 0

#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 October 2006 - 04:26 PM

QUOTE(ninaa @ 3. 10. 2006 - 16:53) View Post

sonchika...a bi lahk prilepila slikco??? pls
A mislis da bi mi obarvana krema prekrila pač k mam dermatitis to rdečico??
Aja...pa mastno kožo mam bolj.

Lp

O, džizs, od kje je pa to? Sploh se ne spomnim tega odgovora, tako daleč nazaj je bil napisan. smile.gif resnično ne vem več, za katero kremo je šlo.
Obarvana krema ne prekriva kaj dosti. Pudri so veliko boljši. Samo je spet vprašanje kako ena ali druga stvar paše na kožo z dermatitisom. Verjetno ne najbolje.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users