Jump to content


Photo

Življenje v Sloveniji


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 05 August 2006 - 11:03 AM

A kdaj pomislite o tem da smo lahko srečni, da živimo v tej državi? No ja, sedaj bom izpadla kot neka pridigarka, ampak vseeno.. Na primer, lahko smo v parih minutah, oziroma v uri, dveh ali pa treh smo lahko vsepovsod- na otoku, na morju, v gorah, v vinskih goricah, na krasu.... Potem nimamo kakšnih pretiranih težav s potresi, poplavami, vojnami... Smo dokaj miren narod..

Skratka, a se vam ne zdi da smo lahko na vse to ponosni? Me je pa mal razočaralo, ravnokar sem gledala oddajo Preverjeno, kjer je bilo govora o mišljenju tujcev o Sloveniji.. In sicer nekoč je bila to za tujce neka eksotična dežela, danes pa jo redkokdo sploh pozna, ali jo zamenja za slovaško, če pa jo že pozna, pa ima mnenje da je to zaostala država, nekje bogu za hrbtom.. Prikazan je bil tudi prizor iz filma, ful deklet je v vrsti, nekakšen vratar pa jih spušča po eno pa po eno naprej.. nakar se pri eni ustavi, jo gleda in reče, ti pa nazaj v slovenijo.. Skratka, tujci imajo zlo negativna mišljenja o sloveniji in slovenkah..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 05 August 2006 - 05:28 PM

Slovenci se premal zavedamo kva mamo al pa tega ne pokažemo. Men je Slovenija ful lepa država in to, kar praveš, da si lohk v parih urah v ''čist drugmu svetu'' je res neprecenljivo. V kerikoli drugi državi si to težko videš. In tut kr se tiče vojn in naravnih nesreč mamo res velko srečo. Za enkrat še... Kdaj mam filig, da se slovenci skor sramujemo svoje mejhnosti. Sicer ne vem zakaj, ker mamo vse in še več...
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#3 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27091 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 August 2006 - 05:37 PM

Slovenija ?

- Ne vem, zveni mi kot nizozemska jed.
- Je to nov orkan?



Hahaha LoL to je folk izjavu na Preverjeno . biggrin.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#4 Lacrima

Lacrima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts
  • Location:Ok. Ljubljane :)

Posted 05 August 2006 - 05:49 PM

QUOTE(Coco*)
Slovenija ?

- Ne vem, zveni mi kot nizozemska jed.
- Je to nov orkan?



Hahaha LoL to je folk izjavu na Preverjeno  .  :D

Joj, sramotno oops.gif laugh.gif

Se strinjam z vsem kar ste tuki lepga povedal o SLO. Vsa ta leta nisem spremenila mnenja in še zdej mislm, da je Slovenija pravi raj na Zemlji... :fish:

In ne, *simoncy*, nisi izpadla kot pridigarka wink.gif
  • 0
Beauty is only skin deep.

#5 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17034 posts
  • Gender:Female

Posted 05 August 2006 - 06:38 PM

Ja res imamo srečo.Nobenih poplav,orkanov in cunamijev... smile.gif .In to zato,ker nas veselo varujejo Alpe. smile.gif
Sicer pa btw:enkrat sm u Nedeljcu prebrala eno izjavo enga ameriškega Playboy šefa,da so dekleta v Sloveniji zelo lepa in z naravnimi prsmi, pa da v Ameriki so vse umetne.Neki v tem smislu...Toliko o Slovenkah... biggrin.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#6 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 05 August 2006 - 07:09 PM

Sama sem ponosna, da sem Slovenka. Lepo je živeti v mali deželi, ki ima praktično skoraj vse (mišljeno v geografskem smislu): morje, jezera, gore, gozdove, veliko neokrnjene narave...In lahko v kratkem času pridemo iz enega konca na drugega.
Pa tudi o Slovenkah velja, da so lušna bitja, kar sem že večkrat slišala od tujcev. wink.gif
Skratka, imamo se fajn, zato cenimo to, kar imamo, še toliko bolj.
  • 0
IPB Image

#7 @

@

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 162 posts
  • Location:na oblaku

Posted 05 August 2006 - 09:25 PM

QUOTE(callista)
Sama sem ponosna, da sem Slovenka. Lepo je živeti v mali deželi, ki ima praktično skoraj vse (mišljeno v geografskem smislu): morje, jezera, gore, gozdove, veliko neokrnjene narave...In lahko v kratkem času pridemo iz enega konca na drugega.
Pa tudi o Slovenkah velja, da so lušna bitja, kar sem že večkrat slišala od tujcev.  :wink:  
Skratka, imamo se fajn, zato cenimo to, kar imamo, še toliko bolj.


jap, se kar podpišem pod tole!
  • 0
Mirrors on the ceiling,
The pink champagne on ice
And she said we are all just prisoners here, of our own device

#8

  • Guests

Posted 06 August 2006 - 10:34 AM

Premalo se cenimo kot narod (manjka nam samozavesti) in posledično zato ne znamo biti ponosni nase in na svojo deželo. Na žalost.
  • 0

#9 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 06 August 2006 - 10:45 AM

Jaz sem pa zelo ponosna na našo malo državico smile.gif

Res imamo vse, kar se tiče geografske razsežnosti, potem za enkrat še ni toliko kriminala, kot po drugih državah. Tudi standard se mi zdi, da je ravno prav visok. No saj smo nekje na sredini.

Res me moti, da tujci ne poznajo naše državice. Zato smo sicer krivi vsi. Kriva je njihova slaba razgledanost in mi, ker dolgo časa nismo dali nič na prepoznavnost Slovenije po svetu. Za primer lahko vzamemo že samo našo zastavo...Hito jo lahko kdo zamenja za zastavo druge države. In tako naprej.

No sej zdej če se ne motim, se neka reklama o SLoveniji vrti na CNN. Meni je všeč :thumleft:
  • 0

#10 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 06 August 2006 - 11:24 AM

QUOTE(loris)

No sej zdej če se ne motim, se neka reklama o SLoveniji vrti na CNN. Meni je všeč :thumleft:


To reklamo sm js dobila na mejl in je božansko lepa!
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#11 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 August 2006 - 01:16 PM

Jst osebno nisem nič ponosna na našo državo. Sj vem da je nekje še večja kriza amerika rolleyes.gif , samo če bi dobila priložnost da se preselim kam drugam bi se takoj.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#12 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 06 August 2006 - 01:25 PM

Zakaj pa? ermm.gif
  • 0

#13 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 06 August 2006 - 02:06 PM

QUOTE(Nila)
Premalo se cenimo kot narod (manjka nam samozavesti) in posledično zato ne znamo biti ponosni nase in na svojo deželo. Na žalost.


se strinjam...čeprov se najdejo osebe ki so zlo samozavestne...
  • 0

#14 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 August 2006 - 02:26 PM

QUOTE(loris)
Zakaj pa? ermm.gif

Razlogov je več. Moti me recimo politika, kjer se pustimo hrvatom zajebavat v glavo. Pa drnovšek ki bi reševal Darfur, btw jst še zmeraj ne vem kje je, pozabi pa da tudi ljudje v naši državi trpijo pomankanje in se težko prebijajo skozi življenje.
Glede ponosa na našo kulturo rolleyes.gif . Danes je itak moderno biti čefur. Kako bomo bili slovenci ponosni na našo kulturo, če jo vsi prezirajo. Ne poznam nobenega mladega človeka ki bi poslušal narodno zabavno muziko, vsi pa poslušajo čefurjado. Seveda pa noben ki posluša čefurjado ne govori tako. Danes se čefurjadi reče Narodnjaki. Narodnjaki naj bi pomenili narodna glasba. To pomeni da je čefurjada narodna muska???
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2006 - 02:46 PM

Meni je živeti v Sloveniji prav lepo. Mogoče bi malo klimo spremenila (tako da bi bilo avgusta vroče in ne to sranje kaj je sedaj), drugače pa je lepo. Pa tudi slovenščina je lep jezik.
Glede majhnosti države se ne obremenjujem. Mislim, da nam bo enkrat še prav prišlo, da smo tako majhni in nas večina ljudi iz drugih držav sploh ne pozna.
Ne vem kako je pri tebi Anya ampak vsaj v moji družbi se na kakšnih piknikih in domačih čagah vedno vsaj enkrat če ne večkrat zavrti Golica. ;) biggrin.gif In tudi druge domače se tudi znajdejo na playlisti.
  • 0

#16 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 August 2006 - 02:55 PM

Seveda se posluša golica in narodna musika tudi pri meni, saj sem doma z vasi, kjer se med poletjem zvrsti vsaj 5 veselic kjer se predvaja izključno narodna glasba biggrin.gif biggrin.gif .
Mogoče ti tega ne občutiš, ker nisi iz ljubljane. Ampak tukaj je čefurjev zelo veliko. Še več pa je wannabečefur. Mogoče sem ravno na taki šoli, ampak vseno. ermm.gif
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2006 - 03:12 PM

V mojem okolju tega res ne občutim. ermm.gif
  • 0

#18 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 06 August 2006 - 03:46 PM

men je tud lepo v slo. sem ponosna slovenka, še bolj pa štajerka biggrin.gif tongue.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#19 *sarca*

*sarca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1149 posts

Posted 06 August 2006 - 03:56 PM

meni je Slovenija kar lepa dežela.Se nebi iz nje preselila. biggrin.gif
  • 0
Nasmeh prinaša veliko pozitivne energije - ne hranite ga v dnu duše - nosite ga na obrazu.

#20 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 06 August 2006 - 04:39 PM

Glede južnjakov se strinjam z anyo. Sicer v mojem kraju jih ni, tam kjer sem pa hodila v OŠ jih je pa vsaj tretjina. Ne moti me to, da se preseljujejo v Slovenijo, moti me, da se ne morejo potruditi, da bi govorili po slovensko.

Drugače mi je pa Slovenija čist prijetna majhna državica in ne bi šla živet drugam, ker mi je tukaj udobno pa še slovensko lahko govorim wink.gif
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users