Jump to content


Photo

AMBRE SOLAIRE sončne kreme


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 04 February 2006 - 08:05 PM

AMBRE SOLAIRE Kids Colour Protection Spray SPF30

Aqua, Octocrylene, C12-C15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Glycerin, Propylene Glycol, Butyl Methoxydibenzolymethane, Isohexadecane, Stearyl Heptanoate, Stearic Acid, PVP / Eicosene Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Dromethrizole Trisiloxane, Tocopherol, Phenoxyethanol, Stearyl Caprylate, PEG 100 Stearate, Ethylparaben, triethanolamine, Dimethicne, Xantham Gum, Propylparaben, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Butyrospermum Parkii, Methylparaben, Butylparaben, Aluminium Hydroxide, Glyceryl Stearate, Glycine Soja, Parfum.

AMBRE SOLAIRE ULTRA-MOISTURISING PROTECTION MILK High SPF15

Aqua, Octocrylene, C12-C15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Glycerin, Propylene Glycol, Butyl Methoxydibenzolymethane, Isohexadecane, Stearyl Heptanoate, Stearic Acid, PVP / Eicosene Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Dromethrizole Trisiloxane, Tocopherol, Phenoxyethanol, Stearyl Caprylate, PEG 100 Stearate, Ethylparaben, triethanolamine, Dimethicne, Xantham Gum, Propylparaben, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Butyrospermum Parkii, Methylparaben, Butylparaben, Aluminium Hydroxide, Glyceryl Stearate, Glycine Soja, Parfum.


AMBRE SOLAIRE SHEER PROTECT CREAM SPF 30

Aqua, Octocrylene, Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benozate, Glycerin, Alcohol Denat, Cyclopentasiloxane, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzolymethane.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 February 2006 - 08:54 AM

AMBRE SOLAIRE Kids Colour Protection Spray SPF30
IPB Image
Dobra zaščita, vlažilna krema, nekomedogena. Zalo fajn.

AMBRE SOLAIRE ULTRA-MOISTURISING PROTECTION MILK High SPF15
IPB Image
Praktično enaka reč kot otroško mleko. Odlično. Sicer oba pešata z AOK, ampak je zaščita dobra.

AMBRE SOLAIRE SHEER PROTECT CREAM SPF 30
IPB Image
Slabša krema, ker vsebuje alkohol in UVA zaščito čisto na koncu (čeprav naj bi octocrylene tudi ščitil pred UVA žarki).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 05 February 2006 - 01:29 PM

Sonchika...pa bi recimo taprva krema lahko bla za vsakodnevno uporabo? Namreč na PL sm zasledila, da nej bi eni to uporabljal namesto navadne kreme s faktorjem kar to za sončenje, ker naj bi bila nekomedogena itd. kaj se ti zdi?
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 February 2006 - 01:30 PM

Seveda lahko. Nad svojo kremo namaži to in voila - imaš UV zaščito. (lahko si pa omisliš tudi kakšno Avene kremo z UV zaščito).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 05 February 2006 - 01:37 PM

ja, če je ok pol bi raj to, ker je cenej glede na količino, pa še lepš dišiii biggrin.gif
  • 0

#6 mecajek

mecajek

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 105 posts

Posted 05 February 2006 - 07:40 PM

kolikšna pa je cena?
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 February 2006 - 08:31 AM

Tam okoli 2000 SIT.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 08 February 2006 - 11:04 AM

kaj pa tale za smučanje Ambre Solaire SKI UV25:
Aqua-octocrylene-cyclohexasiloxane-propylene glycol-glycerin-titanium dioxide-C12 15 alkyl benzoate-ceteareth 33-butyl methoxydibenzoylmethane-octyl cocoate-butyrospermum parkii-dimethiconol-PEG 100 stearate-stearyl alcohol-potassium cetyl phosphate-glyceryl stearate-cetyl alcohol-tocopherol-phenoxyethanol-ethylparaben-triethanolamine-dimethicone-propylparaben-terephthalylidene dicamphor sulfonic acid-acrylates/C10 30 alkyl acrylate crosspolymer-disodium EDTA-methylparaben-butylparaben-BHT-aluminium hydroxide-buxus chinensis-glycine soja-parfum. (C13158/1).

IPB Image
  • 0

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 February 2006 - 11:30 AM

Ta ima tudi zanesljivo zaščito, je vlažilna, nekoliko kasneje je tudi ena hranilna sestavina, tako da sklepam, da je za normalno kožo. Dobro.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 10 May 2006 - 06:24 PM

Tisto Kids Colour Protection spray spf 30 bi lahko uporabila tudi za obraz (tudi če gre za mešano kožo?) oops.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#11 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 10 May 2006 - 06:26 PM

QUOTE(sonchika)
Seveda lahko. Nad svojo kremo namaži to in voila - imaš UV zaščito. (lahko si pa omisliš tudi kakšno Avene kremo z UV zaščito).


...Ta komentar me je malo zbegal, zato sem tisto prej vprašala (eno kremo kar čez drugo al kako gre to??)
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 May 2006 - 06:52 PM

QUOTE(inchika)
Tiso Kids Colour Protection spray spf 30 bi lahko uporabila tudi za obraz (tudi če gre za mešano kožo?) oops.gif

MIslim, da bi šlo, ker ni mastna krema.
Lahko pa namažeš eno kremo čez drugo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 May 2006 - 07:54 PM

Pa tale: Ambre Solaire Sonnensprey Feughtigkeitsspendend (vlažilni sprej za sončenje) s faktorjem 30

sestavine:
Aqua, Octocrylene, Propylene Glycol, C12-C15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzolymethane, Diglycol/CHDM/Isophthalates/SIP Copolymer, Dromethrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Tocopherol, Ethylhexyloxyglycerin, triethanolamine, Silica, Polyacrilate-3, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Cereus Grandiflorus, Alumina, Glycine Soya, Parfum
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 May 2006 - 06:48 AM

Vlažilno, nemastno, nekomedogeno in z dobro UV zaščito. Edino alkohol je napoti.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 May 2006 - 09:32 AM

Hvala za odgovor sonči wink.gif
Ja, sej mene je tudi tale alkohol spravil v dilemo, ali naj sprej uporabljam ali ne... Kupila sem ga pa pred kakim mesecem v Millerju, ker niso imeli AMBRE SOLAIRE Kids Colour Protection spreja, tale je bil pa zelo podoben in sem mislila, da imata enake sestavine...
Pa, če se sprva malce namažem s kremo (za obraz) in čez špricnem sprej preden grem ven, bi še škodil tale alkohol?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 May 2006 - 11:16 AM

Tudi sama sem v dilemi. Vsi pišejo, kako je ta sprej dober, je pa že na začetnih mestih alkohol. Če daš spodaj svojo kremo, mislim, da ne bi smelo biti nič narobe.
Še vedno pa obstajajo alternative - druge kreme.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22765 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2006 - 05:23 PM

Baje zna ta sprej mašit pore, zaradi titanium dioxida. Zarad tega se jaz bolj nagibam k nakupu Avene kreme.
  • 0

#18 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 May 2006 - 06:20 PM

Titanium dioxide je zaščita pred UVB in Uva žarki, tako da je nujen v sončnih kremah.
:sunny: :Problem je ker sem z denarjem na nuli, lista vsega kar potrebujem je pa vsak dan večja (zmanjkuje mi zalog nekaterih negovalnih stvari), in ker kremo z dobrim faktorjem že imam prav tako pa dobro obrazno kremo ne bi rada kupovala še eno sončno kremo, čeprav bi bila boljša...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 May 2006 - 06:46 PM

TD ni nujen, ker je še precej drugih snovi, ki so UVA faktorji.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 May 2006 - 07:02 PM

QUOTE(sonchika)
TD ni nujen, ker je še precej drugih snovi, ki so UVA faktorji.

Kateri pa so še (verjetno je bilo to že kje omenjeno)?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users