Jump to content


Photo

Kremice


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 06 October 2004 - 07:54 PM

Ker zelo veliko komuniciram z ogromno ženskami, ugotavljam, da zelo pogosto ženske kar nekaj let uporabljajo ena in isto kremo (poleti, pozimi, pa še po par let ISTO!)
Jaz menjam kremo dvakrat na leto, pa tudi po dveh letih zamenjam kolekcijo.
Kaj pa ve?

lp J
  • 0

#2 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 06 October 2004 - 08:16 PM

Zelo težko je najdet pravo kremo....velikokrat se zgodi da ženske provajo in provajo, pa ne najdejo ustrezne. zato, ko enkrat najdeš kolekcijo ki ti ustreza je kar dobro ostat na enaki....
KOža pa se z leti spreminja...zato naj bi ženske na vsakih 5 let menjale kolekcijo.....sploh pa se koža spreminja med 20 in 35 letom.....po 40 letu, pa se dela samo še na gubicah....
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#3 salome

salome

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 07 October 2004 - 02:02 PM

Jaz rada vedno probam kaj novega. Tako da ponavadi nimam nikoli dvakrat zaporedoma enake kreme.
  • 0

#4 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 07 October 2004 - 02:09 PM

...ma to pa ni najboljše, da vsakič ko porabiš kremo menjš....da se koža navadi, na določene sestavine rabi kar nekaj časa...skoraj cela tubica ( če naprimer ne šparaš s kremo)....šele ko se koža lepo navadi se začne prava nega, tista globinska.......po mojem bi vsaj trikrat mogla imet enako....seveda če ti usrezajo....
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#5 salome

salome

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 07 October 2004 - 09:54 PM

Problem je tudi v tem, da nisem z nobeno ful zadovoljna. Vsaki nekaj manjka. Uporabljam bolj vlazilne kot hranilne kreme (za kozo 20+), pa mi nobena ne daje obcutka da je to to. Tako da iscem, iscem... mogoce pa se najde kaksna. ermm.gif Imam pa mesan tip koze, tako da mislim da od tod izvirajo problemi... mad.gif
  • 0

#6 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 08 October 2004 - 10:23 AM

Koliko si pa stara in katere kreme si uporabljala do sedaj...pa pred kremo kaj še daš na obraz, kako ga čistiš?
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#7 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 12 October 2004 - 07:00 PM

Res je, da za prijeten občutek na koži rabiš kaj več kot samo eno kremico (čistila, tonic, dnevno, nočno in še kako kremico). Vse pač mora biti podrejeno tipu kože in različnim potrebam posameznice.

lp J
  • 0

#8 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 12 October 2004 - 07:06 PM

Oj!

Jaz uporabljam kremo za obraz od Avona - zelo zadovoljna. Spomladi, poleti in zdele še jeseni imam "Moisture 24", pozimi pa drugo, eno z dodatnim E+ vitaminom. Lansko leto je šla iz kolekcije, upam da so jo nadomestili. Če je pa ne bo, pa dopolnilno uporabljam od Alverde (od DM) kremo. Pozimi je potrebno drugače zaščititi kožo in ker nisem ljubiteljica pudrov, si dam raje kakovostno kremo.

Sicer pa kot običajno, temeljito očiščena koža + tonik - od Schellerja.
z zelenim čajem.

Zelo zadovoljna :!: :flower:
  • 0
LP, Finatina

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 12 October 2004 - 08:50 PM

Ne morem verjet, ampak brez kreme sem sad.gif Ne najdem kreme za obraz. Najhuje je v tem prehodnem obdobju, koža se mi masti, povrhnjica je suha. Sem razmišljala malo o novi Vichyijevi kremi za mešan tip kože. Je katera že testirala novo linijo Vichy?

LP N
  • 0

#10 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 14 October 2004 - 10:35 AM

ola Helena!

Kakor vem si imela veliko tezav z aknasto kozo. A mi lahko kaj vec poves o tem, kako si resila ta problem.
Jaz imam po bradi zelo aknasto kozo,lica so kar vredu,nos je poln ogrcev. Probala sem ze cel kup kolekcij od Afrodite,...sedaj uporabljam Eucerin in se je stanje nekoliko popravilo,vendar na moji bradi ni nobenih izboljsav.
Je nujno,da imas cel set(cistilo,tonik,kremo) od istega proizvajalca?
A ima se katera kake izkusnje s tem?
Tud mene zanima,ce je katera ze probala kolekcijo Vischy?
  • 0

#11 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 14 October 2004 - 03:20 PM

Zdravo pika...

Ja gled emozoljev, pa kako se jih znebit bi lahko posvetovalnico odprla... laugh.gif , ker sem tolko tega dala skozi.....

Sama imam raje cel set od istega proizvajalca, saj se proizvodi nekako dopolnjujejo in je vse narejeno na isti bazi....Sama sem uporabljala izdelke od Vichija..za aknasto kožo in ti to toplo odsvetujem, predvsem zaradi cene in ker je to tolko močno...ne sprašuj kaj mi je naredilo na obrazu..dobila sem prav hraste....popolnoma mi je izsušilo obraz...provala sem tudi druge kreme od Vichija....sam meni niso bog ve kaj...predvsem so premočne, vsaj zame, ki imam občutljivo kožo....

Predvsem pojdi najprej kakšni dobri kozmetičarki na celovito nego, ki verjetno ne bo trajala samo enkrat.....meni je moja kozmetičarka najprej veliko mask dajala na obraz, da so vsi mozolji prišli na površino ( zgledala sem huje kot prej, ampak to je nujno..) nato mi je vse ščistla in dajala alge na obraz, ki so mi zapirale pore in preprečevale nastanek novih mozoljev..pazla sem s prehrano in to je to....sedaj pa pridno negujem obraz, ga veliko opazujem, zaščitim pred soncem, pred vetrom.....in je koža ok....ni gladko čista kot od dojenčka in niti ne more bit, glede na to kaj vse je moja koža sprovala, preedvsem neizkušene kozmetičarke.......
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#12 tanja

tanja

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 15 October 2004 - 12:38 PM

S kremami je kriz, morda se vecji kot s pudri. Ogromna ponudba, cenovne razlike, premalo testerjev, splosno slabo poznavanje sestavin izdelkov in lastnega tipa koze oz. zavedanja o spreminjanju koze cez leto... sem izpustila se kaj? Kdo se potem se cudi, ce se zenske drzijo kreme, ki jim odgovarja, kot pijanec plota?
Prihaja obdobje, ko moja koza (pa ne samo na obrazu) dobesedno ponori:je obcutljiva, povrhnjica je suha in se lusci, rdecica in se kaj zoprnega bi se naslo. Vse do pomladi se obnasa kot razvajena gospa - nic ni dovolj dobro zanjo... v upanju posezem po kaksnem pregresno dragem izdelku, rezultat pa KOMAJ zadovoljiv. Ko bi vsaj bilo tako enostavno, da bi vrtoglav znesek predstavljal resitev rolleyes.gif Lansko zimo me je resila Vichyjeva Thermal S2 (Helena, tudi jaz imam obcutljivo kozo, vendar zelo dobro prenasam Vichyjeve izdelke, zato me cudi, da se ti zdijo premocni...morda zaradi aken?)
V upanju, da ste s kremami dobro pripravljene na dolgo zimo, vas pozdravlja tanja (s samo enim A-jem!) laugh.gif
  • 0

#13 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 16 October 2004 - 06:11 PM

tanja...

Vishijev izdelek Normadem, ki naj bi reguliral nečistočo na obrazu, je grozno močen....Uporabljala sem in čistilni gel in kremo in mi je totalno skurlo obraz...mozoljčki so se posušili ja, ampak tudi vse drugo zraven..

Provala sem še ostale kreme Termal S1-je zelo počasi prodiral v mojo kožo..mastna sem bla še nekaj časa potem
Termal S2 - je bil pretežek..ko sem si nanesla gor kremo, se mi je zdelo da imam plast betona na sebi
Termal s -Mat, mi je sicer matiral Mastne predele, vendar mi ni vlažil suhe predele....
Moti me, da nimajo primernih izdelkov razdeljenih na nočne in dnevne kreme...sama si ne predstavljam , da bi dnevno kremo uporabla tudi za nočno nego in obratno....
Cena pa je itak še kar visoka...sama pri kremah ne šparam, sploh sedaj pozimi...oziroma, ko tukaj pri nas na obali prične burja se vedno ful namažen, tako ponoči, kot tudi podnevi..in količinsko gre tega kar veliko...
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#14 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 17 October 2004 - 10:02 PM

Tud jest uporablala Vichy normaderm in mi je kozo dobesedno skurlo tok sem mela suho kozo...Bila zadnic v l'occitanu in tm dobila kar nekaj testerjev...kaj kmalu sem se odlocila da kupim...Sla v l'occitane in kupila kremo od svike za zelo obcutljivo kozo...se en kis od svike(tko mu pravijo) in en cistilni sampon za obraz...Vam povem punce to je res dobra kozmetika...resnicno nimam vec problemov z kozo...probajte...
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#15 tanja

tanja

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 18 October 2004 - 04:59 PM

Helena,
moram priznati, da nisem poznavalec Vichy-jevih izdelkov, sploh pa nisem nikoli uporabljala izdelkov proti aknam, tudi Normadem ne. Termal S 2 je morda res nekoliko tezak, je pa to edina krema, po kateri se mi koza ni luscila. Razocaral pa me je tonik za suho in obcutljivo kozo, ki je precej agresiven - koza je po nanosu postala rdeca in kar nekaj casa ni popustil tisti pekoc obcutek. Trenutno uporabljam en sam Vichy-jev izdelek, in sicer Lumineuse (ko mi zjutraj zmanjkuje casa za kremo in puder), ki ga od perfektnosti po mojem okusu loci le to, da se nekoliko prevec sveti (no, pa saj ime pove vse: sheer radiance tinted moisturizer!).
Je kdo ze preizkusil tisto ta novo...kako ze?... Oligo25?
  • 0

#16 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 19 October 2004 - 01:17 PM

jst mam dost cudno kozo k enkrat rabi nego za suho enkrat za mesano,tko da delam po obcutko.najbol mi pasejo od avene cleanance,scheller ananasova,pa avon botainsource(te kreme niso premocne)
  • 0

#17 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 19 October 2004 - 07:45 PM

Ravno danes sem dobila tester za Oligo 25. Bom sprobala in javim reakcijo.

LP J
  • 0

#18 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 26 October 2004 - 03:53 PM

Kakšno kremo za vsak dan priporocate za mladostnisko, mesano kozo???
  • 0

#19 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 26 October 2004 - 06:08 PM

vrana probi tester od avene cleanance.dobi se v lekarni.jst sm cist nadusena. ne vem ce jo bom kdaj zamenjala.

(moja koza je tud mesana,mau tud mozoljckov)
  • 0

#20 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 26 October 2004 - 06:43 PM

*vesnica* a pa je to taka navadna vsakodnevna krema?? zato k jst drgac ze mam eno tako za mau problematicno kozo..
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users