Jump to content


Photo

puder


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 October 2004 - 07:36 PM

Kaksni puder mi priporocate? Rabim taksnega, ki ne bi puscal lis, ter bi deloval naravno, pa da ne bi bil nekega najvisjega razreda.
Imam pa svetlo, mladostnisko kozo.
  • 0

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 October 2004 - 07:38 PM

Kakšen tip kože imaš ? Kater puder si do sedaj uporabljala? Samo smernice nam napiši, da ti lahko svetujemo.

N
  • 0

#3 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 October 2004 - 07:46 PM

problematicna koza, mladostniska biggrin.gif torej aknasta, srednje svetla polt, uporabljala sem od max factorja pa sem postala lisasta oz oranzna, potem od manhatna pa se mi je videlo, da sem napudrana z letala. Potem sem bla v Nami, pa mi je prodajalka svetovala od Krke mat puder stevilka 60, puder je bil pretemen, kasneje je postal se temnejsi. Potem sem mela stevilko 40, samo sem bila zelo bleda in puder se je opazil iz kilometra.
  • 0

#4 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 06 October 2004 - 08:26 PM

To da ti puder pušča lise je odraz tega, da nimaš prave obrazne nege
( napiši kaj narediš za obraz zvečer in kaj zjutraj)..če imaš akne, ne pričakuj da ti bo puder to skril, obenem pa pustil na obrazu naraven videz...ker nimaš gladke površine obraza, ti odsvetujem uporabo matt pudrov, ker njihova sestava ni tekoča in se ti bodo delale grudice, kajti težko ga boš razmazala...
Sama imam tudi še kar problematično kožo..najprej nanesem puder, ki uravnava masten t-predel in vlaži suh del po licih...nato nanesem čez mozoljčke korektor, ki jih prekrije in tudi suši, nato pa puder v prahu - čez teden, kremni puder, pa ko grem kam ven, da mi ful prekrije.....
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#5 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 October 2004 - 05:05 PM

Tako kot je Helena rekla, je veliko odvisno od nege obraza. Drugače pa me zanima kateri puder od Max Factorja si uporabljala, jih je kar nekaj vrst znotraj vsake blagovne znamke.

Če se ne spomniš imena, lahko tudi napišeš ali je embalaža v tubi z modrim pokrovčkom itd...

LP N
  • 0

#6 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 07 October 2004 - 07:53 PM

Jaz tudi ne najdem pravega pudra zase. probala sem jih že nešteto. Imam pa suho, kar občutljivo kožo. Kaj mi predlagate?
  • 0

#7 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 08 October 2004 - 09:59 AM

Jaz sem probala od Vishy in je super.
Imam mesano kozo z veliko aknami.
Puder naredi zelo naraven videz,ce ga nanasas na ocisceno kozo in ne na mastno. Ko ga odstranis pa je koza dokaj izsusena,zato si namazem obraz z Eucerin kremnim gelom,ki vlazi kozo in je proti aknam.
S tem sem zelo zadovoljna.
  • 0

#8 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 08 October 2004 - 03:54 PM

uporabljam tonik in mleko od Rosala. Pa se polhno teh krem in zavb biggrin.gif
Am puder je imel zlat pokrovcek. Ce dam pred pudrom kremo, potem sem se bolj lisasta. Me bojo prodal za dalmatinca.
  • 0

#9 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 08 October 2004 - 04:04 PM

NE POZNAM TEH PROIZVODOV...kakšna pa je krema..je hranljiva ali vlažilna, je težka???

Najbolje boš vedla kakšen tip kože imaš z naslednjim testom: umij si obraz z navadno vodo, ter počakaj nekaj časa da vidiš spremembe na obrazu, v koliko te veže po licih in masti v T-predelu imaš mešano kožo, kot navajaš.....nevem težko ti svetujem, ker resnično ne poznam teh krem....
lahko ti svetujem od Oriflame, če hočeš, ni pa to reklama...vem samo da je meni pa moji kolegicam pomagalo...če hočeš...brez prisile...sam najprej naredi test, pa javi, kako tvoja koža reagira ok?
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#10 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 08 October 2004 - 05:29 PM

Jaz pa uporabljam cist eno tretjo firmo pudra od DM... S-he stylezone porzelan in ga moram prov pohvalt,kozo matira,ne pusca lis in koze ne masti. Uporabljam pa ga se v kombinaciji s korektorjem S-he wink.gif
  • 0
user posted image

#11 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 08 October 2004 - 05:34 PM

Imaš tudi ti problematično kožo? Veliko je odvisno od tega, je pa res, da se najdejo pudri na tržišču, ki so tako za nič, da tudi porcelanast obraz ne pomaga pri nanosu....
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#12 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 08 October 2004 - 05:39 PM

Vcasih sem jo imela...zdej pa veliko manj,uporabljala sem pa ze zelo veliko pudrov in so mi vsi stanje se poslabsal cry.gif Drugace pa pomaga proti problematicni kozi(vsaj meni je)...blato iz mrtvega morja-zelene barve je :alien:
  • 0
user posted image

#13 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 08 October 2004 - 05:44 PM

to pa je čisto res......meni je to kozmetičarka na obraz dajala, nato pa sem še jaz sama to prakticirala, takrat sem to kupovala v Lekarni.....bilo je v prahu in zmešaš z vodo......ful dobra stvar..res wink.gif wink.gif tongue.gif tongue.gif
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#14 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 08 October 2004 - 05:51 PM

Res je fino ja tongue.gif ...drugac ma pa tud Avon eno podobno zadevo pa je blazji zegen...kr neki :ncool:...a je mogoce katera ze zasledila novo sol [b]SISOL,ki je menda ful zdrava za kozo pa organizem??? :scratch: Pridelujejo pa jo na slovenskih solinah!
  • 0
user posted image

#15 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 October 2004 - 09:17 AM

Bambi,

verjetno si uporabljala Facefinity od Max Factorja. Ta ni zate, še posebno če imaš bolj suho kožo. Suha koža in nepravilni puder povzročata lišaje na koži. Krema pred pudrom je obvezna. Naredi test: vzemi dve blazinici (iz lateksa) za nanašanje pudra. Eno premaži s kremo. Čez nanesi tekoči puder. Drugo blazinico premaži samo s pudrom. Ob straneh obeh blazinic boš opazila, kako se puder hitreje in bolj globoko vpija v blazinico v primerjavi s tistim, na katereg si nanesla kremo. Tako je tudi pri koži, zato je zaščita oziroma "podlaga" pomembna pred nanosom pudra.

Poskusi z bolj vlažlnim pudrom. Izogibaj se mat pudrom, če tvoja koža postane po uporabi le teh izsušena. Vedi pa, da vlažilni pudri niso tako prekrivajoči, kot mat pudri.
Bambi, pravilna nega je pogoj za dober make-up. Za začetek ti svetujem, da narediš peeling kože in narediš dobro masko za obraz.

LP N
  • 0

#16 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 19 October 2004 - 12:59 PM

jst mam mesano kozo,mau mozolckov,ki se pocasi poslavljajo,ker uporabljam pod pudrom kremo avene cleanance,ki mi zelo odgovarja in potem puder od loreala ideal balance.ko tega porabim se mogoce odlocim za kaksnega slovenskega,ce najdem primeren odtenek,ali pa od isadore(mmmmm)v to kozmetiko sem zaljubljena :drunken: drugace ima pa revlon zelo dobre pudre.vam sporocim

cus
  • 0

#17 MaJcHee

MaJcHee

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts
  • Location:brežice
  • Interests:vse!

Posted 20 October 2004 - 09:19 AM

Cao!tudi jaz imam probleme s kožo. Enkrat je suha, drugič mastna. Probala sem že veliko pudov, vendar noben ni bil tako učinkovit kot je ta novi od Max Factor-ja Colour adapt. Glede na to, da imam svetlejšo polt, sem izbrala odtenek v barvi moje kože. Po vrhu pa uporabljam Max Factor puder v kamnu Creme Puff, ki je za odtenek temnejši. Ličnice pa povdarim z svetlo roza rdečilom. Najboljše pri vsem tem pa je, da se ne vidi prehod na vratu! Zame je to najboljša kombinacija.
lp :bounce:
  • 0
Just live!

#18 tanja

tanja

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 20 October 2004 - 12:19 PM

Kar se tice pudrov, prisegam na YSL radiance smoothing foundation, ki je ena izmed stalnic v moji kozmeticni zbirki. Pred tem sem uporabljala Estee Lauder, prav tako odlicen puder, vendar me je YSL popolnoma preprical.
V zadnjem casu naj bi bil Max Factorjev color adapt prava revolucija... 'sanjski puder' - tako je komentirala ena izmed mojih izbircnih kolegic...
So torej le izumili cudodelni puder??? laugh.gif
  • 0

#19 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 October 2004 - 09:26 AM

Hej

sanjski puder? Uff za to se je treba pa malo bolj potudit, namreč kakovosten make-uo je odvisen tudi od tega kako neguješ svojo kožo. Če kožo slbo neguješ, je zapacana, se povrhnjica lušči itd... se bo tudi puder slabše obnašal na koži.

Colour adapt tudi sama uporaljam in sem zelo zadovoljna. Všeč mi je ker se lepo prilagodi tenu kože in barvno ne odstopa. Sicer ni prekrivajoč puder, ampak dovolj da naredi naraven videz kože. Manjše nepravilnosti prekrijem še s korektorjem. Osebno mislim, da je zelo v redu podlaga.

LP N
  • 0

#20 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 23 October 2004 - 01:54 PM

Jst sm tut kako leto uporabljala puder zaradi tega, ker imam vedno fuul rdeča lica, oops.gif ampk ko sem primerjala zdajšnje slike, s tistimi preden sem se začela pudrat, sem ugotovila, da sem si dokaj uničila kožo-pa čeprav sem jo negovala-->ko sem spraševala, zakaj imam tako kožo, so mi vsi govorili da zaradi pudra...in kot nalašč mi je soseda prinesla katalog od kozmetike oriflame, in tam notri sem opazila kremo proti rdečici-pa še v akciji je bila, tko da sem to kremo kupila, in prenehala z uporabo pudra...
In zdi se mi, da krema fuul pomaga, res ful je ok biggrin.gif 8)

Hjao, sam upam, da ni bil tole off topic..... rolleyes.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users