Jump to content


Photo

RDEČICA-->PUDER??


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 27 August 2004 - 05:08 PM

Hy!

Šele danes sem odkrila to stran in ta forum, in moram reči, da je res fenomenalna! Ful koristnega in uporabnega izveš!

No, jaz imam eno težavico...
Gre se za rdečico na licih-namreč jaz imam že naravno fuuul rdeča lica, in ta rdeča barva na mojih licih me moti! Saj bi bilo ok, če bi bila rdečica le "rahla" in lepo "razporejena" po licih...Vendar kadar mi je vroče-ali me zebe, kadar se osramotim, ali pa me ogovori kakšen luškan tip, oziroma za vsako malenskost fuuull zardim!
In edina rešitev zame je puder-nanesem ga le malo (ker vem kako je če ga imaš gor celo kilo ermm.gif ), in ta malo naredi moja lica ravno prav rdeča...

Vendar pa je težava v tem, da mi mami non-stop dopoveduje, da pudranje uničuje kožo...kao, da je koža potem pri kakih 35-ih letih popolnoma uničena....Zanima me, če je to res, ali je to le njen način razmišljanja??

In, pa če poznate kako kremico, ali pa kaj podobnega proti rdečici na licih-če bi le ta sploh pomagala, ker ta rdečica je u bistvu podedovana-moja babica je imela ravno taka lica!

A ima kdo kakšno rešitev zame? oops.gif
  • 0

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 August 2004 - 05:25 PM

Hej

tvojemu problemu pravimo rdečica ali kuperoza-koža na licih je tanka in občutljiva, rdečica ki se pojavlja pa je velikokrat dedno pogojena.
Rdečico lahko blažiš s kremami, ki preprečujejo širitev rdečice na obrazu. Zelo pohvalijo Marbertove proizvode proti kuperozi. Pozanimaj se v drogeriji.
Rdečico lahko prekriješ z bolj kremoznim pudrom oziroma na trgu obstajajo posebni korektorji, ki so zelene barve. Zelena barva namreč nevtralizira rdečo. Zelen korektor se vedno nanaša samo na prizadet del, čez pa naneseš tekoči puder. Samostojna uporaba korektorja ni zaželena, ker boš delovala zelo bledo. Najbolje je, da tekoči puder čez korektor vtapkaš z gobico, tako se predhodno nanesen korektor ne bo zabrisal.

Glede maminih nasvetov pa: delno ima prav. Čeprav pri tankih in občutljiv kožah priporočamo uporabo pudra, saj kožo tako zaščitimo pred zunanjimi dejavniki. Škodljivo pa je, če si make-upa ne očistiš temeljito.

Poskusi s korektorjem ... če ne boš vedela kako ga nanesti na kožo, mi piši.

Pa dobrodošla na forumu smile.gif

LP N
  • 0

#3 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 27 August 2004 - 06:11 PM

NADI 1000x hvala za nasvet!!! Bom poizkusila!
Pa hvala za dobrodošlico! tongue.gif
  • 0

#4 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 August 2004 - 11:31 AM

ce lahko se pripomnem, tudi za druge, da lahko uporabite, kot puder v prahu, al pa obarvano kremo. ker puder je tudi skodljiv.
  • 0

#5 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 August 2004 - 05:33 PM

Bambi

škodljiv je tako puder kot tudi obarvana krema, če jo zvečer ne odstraniš z obraza. ermm.gif

Je pa dober nasvet smile.gif

Lp N
  • 0

#6 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 August 2004 - 08:16 PM

jah, vsa fasada za obraz je skodljiva, ce je ne odstranimo iz obraza, samo obarvana krema, je pa manj skodljiva.
  • 0

#7 mircek14

mircek14

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 30 October 2004 - 11:33 AM

Tudi jaz imam iste probleme s kožo, tekoj pordeči na vsaki spremembi toplote. Te rdečica me zelo moti in mi povzroča probleme, zlasti pri samozavesti. Tudi jaz sem prvič na tej strani in sem zelo vesela da sem odkrila to stran. Zeleni korektor sem šla takoj kupit in me zanima kako naj ga uporabljam. Sicer pudram se ne rada vendar če mi bo to pomagalo pri prekrivanju rdečice se bom pač začela. Vsekakor pa bi prosila za nasvet kako naj uporabljam korektor in seveda puder.
Hvala za odgovor.
  • 0

#8 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 30 October 2004 - 03:35 PM

QUOTE(mircek14)
Tudi jaz imam iste probleme s kožo, tekoj pordeči na vsaki spremembi toplote. Te rdečica me zelo moti in mi povzroča probleme, zlasti pri samozavesti. Tudi jaz sem prvič na tej strani in sem zelo vesela da sem odkrila to stran. Zeleni korektor sem šla takoj kupit in me zanima kako naj ga uporabljam. Sicer pudram se ne rada vendar če mi bo to pomagalo pri prekrivanju rdečice se bom pač začela. Vsekakor pa bi prosila za nasvet kako naj uporabljam korektor in seveda puder.
Hvala za odgovor.


Hey!!POPOLNOMA te zastopim, ker sem sama bila čisto na istem položaju!!! ermm.gif Ej ful je bedno, ko za vsako malenskost zardiš, potem pa se ti zdi da te zaradi tega vsi gledajo in si mislijo kaka sem in zato še bolj zardiš.... cry.gif tko je blo pri meni, pa tudi fuul je res na samozavest to vplivalo...ampak sem našla kremo, ki deluje proti rdečici in moram rečti da fuuul pomaga... tongue.gif tongue.gif sama jo imam kakšen mesec in so razlike že opazne! To kremo sem naročila preko kataloga, pri Oriflame, tako da lahko poskusiš! Odkar imam to kremo se ne pudram več, pa tudi samozavest se mi je vrnila....moja lica sicer niso sedaj popolnoma brez rdečice, je pa fuul boljše kot prej...mislm, da so sedaj ravno prave barve, namreč totalno bledih lic pa tudi ne bi imela, poleg tega pa večina tipov meni, da je rdečica na ženskih licih srčkana! oops.gif oops.gif oops.gif
  • 0

#9 mircek14

mircek14

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 30 October 2004 - 04:51 PM

Mi lahko zaupaš katera krema je to in koliko stane. In če res deluje kot praviš jo bom takoj naročila.
Res sem že mislila da sem obsojena na to rdečico in da sem edina ki imam take probleme in da je to nerešljivo.

Hvala ti za ta odgovor in upam da bova obe premagali te težave in da se nama bo samozavest povečala.
  • 0

#10 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 30 October 2004 - 07:47 PM

živjo..krema stane 2190 imenuje se Calm Down Face Cream - pomirjevalna krema proti rdečici..
naj te opozorim, da lahko to kremo naročiš le če si član Oriflmae...če nisi, in če si iz Ljubljane ti lahko svetujem da se obrneš na mishko, ki je članica in je iz Ljubljane...piši ji zs....

Pozdravček...

Pa še en nasvet..pri nanašanju pudra pazi, da nisi pregroba, ker potem udari takoj ven rdečica in boš po nepotrebi nanesla več pudra, da jo zakriješ..
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#11 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 31 October 2004 - 11:57 AM

Ja točn tko se imenuje krema in točn tolk stane-sicer jaz sem jo kupila za malo manj denarja, ker je bila ravno v akciji... tongue.gif tongue.gif

Sicer pa lahko tudi malo povprašaš sošolke o kozmetiki Oriflame in morda najdeš kakšno, ki je včlanjena in preko nje pač naročiš to kremo... namreč kar 5 mojih sošolk je včlanjenih in povrhu tega še tri moje prijateljice, prihajam pa iz Novega mesta, tako da tudi, če nisi ravno iz okolice Ljubljane, je zelo verjetno, da je katera tvoja prijateljica včlanjena.... vso srečo! biggrin.gif
  • 0

#12 mircek14

mircek14

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 31 October 2004 - 03:09 PM

Kakšna slučajnost, tudi jaz sem iz Novega mesta.
  • 0

#13 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 31 October 2004 - 03:41 PM

QUOTE(mircek14)
Kakšna slučajnost, tudi jaz sem iz Novega mesta.


A res?ql! Iz kje točn pa? Na keri šoli si?.....če smem vprašat oops.gif
  • 0

#14 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 November 2004 - 08:08 AM

Mircek 14

priporočam ti, da zelen korektor naneseš pod tekoči puder. Čez korektor pa z gobico za nanašanje tekočega pudra potapkaš puder, s katerim zabrišeš sledi zelenega oziroma bledega korektorja. Predlagam tudi uporabo pudra v prahu s katerim boš fiksirala tekočo podlago.

Kot pa ti je že Helena svetovala, je uporaba kreme proti rdečici zelo dobrodošla. Tudi Marbertivo izdelki proti kuperozi niso slabi.

LP N
  • 0

#15 mircek14

mircek14

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 01 November 2004 - 12:51 PM

Iz cegelnice- bršljina, pa ti? Hodim na fax poslovni sekretar.
  • 0

#16 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 01 November 2004 - 06:02 PM

Ja jst sm pa bol prot trebnem....drgač pa na ekonomsko hodm...No, vseen lepo to da je še ena iz dolenjske tle gor tongue.gif
  • 0

#17 Jasmina

Jasmina

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 03 November 2004 - 08:32 PM

No potem smo pa že tri. Ker jaz imam isti problem glede rdečice. Simoncy, dej mi plis mal več povej od te kreme, kolk dejansko ti pomaga pri rdečici? Mislim recimo, če zardiš, se potem nič ne vidi, al se še vedno vidi oz. kolk se še vidi? Ker če res pomaga, bi tud jaz takoj naročila to kremo, ker trenutno se pudram, pa mi res ni do tega. Tko da bi v tem primeru raje mela tako kremo. Ker to imata pa čist prov, če maš take težave si s samozavestjo čist na tleh, vaja zelo dobr zastopm!!!! Sem že čist mislila, da sem edina ki imam take težave in je res zlo zlo bad cry.gif
In kako bi lohk naročila to kremo, ker jaz ne poznam nobene ki bi bila naročena na ta katalog? Se da kupiti še kako drugače?
Res bom zlo vesela kakršnga koli odgovora.
Lepo se mejte!
  • 0

#18 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 04 November 2004 - 11:36 AM

Hey Jamina! Jst sm tut misla, da sem edina s temi problemi glede rdečice in sem začela mal po raznih forumih gledat, pa me ful preseneča, da nisem samo jaz taka, in ne samo me tri, ampak nas je fuul...
Ta krema je čisto navadna-zgleda kt kaka nočna krema al pa kaj podobnega in je tudi prijetnega vonja.... Če mi je nerodno, ali pa me zebe, mi je vroče, še vedno zardim-->ampak še zdaleč ne tolk, kot prej... K včasih sem bla res, kt bi me kdo v rdečo barvo namočil, ampk zdaj se mi pa zdi, da je ful bolš, in SE ŠE IZBOLJŠUJE...namreč kremo imam komej mesec, dva, in glede na ta čas, je krema že ful naredila svoje tongue.gif

Hm..kje bi jo kupila...lahko jst povprašam frendico, če je še članica oriflama, pa ti zrihtam...sam zdej odvisno iz kje si, če bi to šlo...lahko pa na forumu mal povprašaš tiste k majo veze z oriflemom, iz kje so, pa se kej zmente...
  • 0

#19 mircek14

mircek14

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 29 December 2004 - 11:12 AM

jst pa nameravam zamenat celo kozmetiko, ker mam pač kuperozo oz. rdečico obraza. Ti rdeči fleki pa se mi pojavjo tudi po ramenih in dekolteju. Zanima me kakšen tonik za čiščenje kože potrebujem, kakšne kremice ... in seveda tudi za ramena in dekolte. Zato bi prosila, če mi nekdo svetuje celotno kozmetiko in seveda kje naj jo dobim da ublažim te rdeče madeže.
  • 0

#20 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 December 2004 - 07:41 PM

Mircek 14

sorci, mogoče sem spregledala, ampak a si nam že napisala katero kremo in ostale proizvode za nego kože uporabljaš?

LP N
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users