Jump to content


Photo

Kakšno pričesko izbrati?


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 13 October 2005 - 03:26 PM

Pričeske, ki bodo modne letošnjo jesen, bodo bogate in raznolike, najpomembnejše pri izbiri pa je upoštevanje las in oblike obraza.

Ženske z ovalno obliko obraza imajo največ izbire, saj jim pristojijo najrazličnejše pričeske. Izbirajo lahko med dolgimi ali kratkimi lasmi, izberejo srednjo dolžino ali se odločijo celo za drzno pobrito glavo.

Srečnicam sta lahko vzor igralki Natalie Portman in Keira Knightley ali pevka Natalie Imbruglia.


Okrogel obraz
Tiste z okroglo obliko obraza naj se izogibajo ostrim linijam in nosijo stopničasto postrižene daljše lase. Strokovnjaki priporočajo pričeske z veliko volumna na vrhu glave in gladkimi prameni ob obrazu. Če so lasje kodrasti, naj bodo daljši in postriženi na eno dolžino.

Med zvezdnicami z okroglim obrazom sta igralka Christina Ricci in modna oblikovalka Stella McCartney.

Oglat obrazŽenske z oglatimi obrazi naj stroge poteze omilijo z nežnimi prameni in dolžino las do brade. Pozornost lahko z oglatih potez na oči preusmerijo prameni las na čelu, dobrodošli pa so tudi daljši kodri, ki pokrijejo najširši del obraza.

Oglat obraz imata igralki Renee Zellweger in Minnie Driver.

Podolgovat obraz

Podolgovat obraz lahko optično skrajša asimetričnost pričeske z eno stranjo daljšo od druge, v pomoč pa so lahko tudi daljši lasje z veliko volumna.

Podologovat obraz ima igralka Liv Tyler.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, kajti bistvo je očem nevidno!

#2 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 13 October 2005 - 11:06 PM

QUOTE(AnYa_r)
Podolgovat obraz
Podolgovat obraz lahko optično skrajša asimetričnost pričeske z eno stranjo daljšo od druge, v pomoč pa so lahko tudi daljši lasje z veliko volumna.

Kul... to pomen da sem se (septembra) dobr postrigla, k sem si dala nardit tko postran frfru z prečko, ki je bolj na desni. Res mi ne nardi tko podolgovare face... folk tud kr pohval IPB Image
  • 0
Posted Image

#3 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 14 October 2005 - 06:45 PM

jap! jaz tud mam frufru sam ne tistega ravnega ampak mam postopoma postrižene spredi lase al poševno kakor želite, sam zdaj so mi že malo zrastli tak da grem počasi k frizeru na barvanje, striženje..biggrin.gif in morem rečt da mi dosti bolj paše če mam sprednje lase krajše!
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, kajti bistvo je očem nevidno!

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 October 2005 - 08:44 PM

Jaz pa sem mela nekaj mesecev navadni ravni fru fru .. ki sem si ga likala pa mi je blo ful všeč pa to.. mela bi takega kot ga ma Špela (kratkega čissttooo) samo si ne upam reskirat oops.gif . BOm si pa dala v kratkem nardit postrani fru fru!
  • 0
Viens, reste ici!

#5 amy

amy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 14 October 2005 - 09:00 PM

Jz mam pa raven frfru biggrin.gif sam si ga murm tud likat k drugač sem pa kot eno strašilo :afro: laugh.gif
  • 0
Življenje je risanje, brez radiranja.

#6 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 14 October 2005 - 09:02 PM

Jst mam že kr neki časa čist obično čupco, se mi sploh ne da spreminjat je, k se mi zdi da mi paše (kšnga frufruja sploh ne maram: no ja, enim paše, sam seb ga ne bi nardila).
Pa u bistvu si ne upam neki pretirano frizure spreminjat, k mam strah da mi ne bi pasalo-kvečjm se sam farbam: trenutno pristala na rdečkasti barvi.
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#7 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 15 October 2005 - 05:52 PM

Jaz si pa puščam dolge, tako da spet ne morem nevemkaj ustvarjat. Sem se pa včeraj pobarvala na temno rjavo. Ful si želim biti spet rdeča, samo se bojim, da se je bom spet naveličala, rdeče pa se tako težko rešiš ermm.gif
  • 0

#8 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 15 October 2005 - 06:16 PM

a ma kera kšne slikce frizurc na resice?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#9 keya

keya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 333 posts
  • Location:gorenska
  • Interests:marskej... :P predvsem pa turizm pa potovanja :))

Posted 15 October 2005 - 06:28 PM

QUOTE(AnYa_r)
Podolgovat obraz
Podolgovat obraz lahko optično skrajša asimetričnost pričeske z eno stranjo daljšo od druge, v pomoč pa so lahko tudi daljši lasje z veliko volumna.


jst mam tko..mam kratke lase in mam levo stran mejhn dalšo wink.gif pa usi pohvaljo rolleyes.gif
  • 0
~ ženske znamo fejkat orgazem, moški pa celo zvezo ~

by:LiLLaNaB

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 October 2005 - 03:38 PM

Tole nekak prikazuje moje naglavno okrasje. biggrin.gif Ista barva in ista frizura s tem da so moji lasje malo daljši.

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 16 October 2005 - 05:06 PM

Maš pa potem dela zjutraj s temi sprednjimi lasmi ?
  • 0
Viens, reste ici!

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 October 2005 - 06:07 PM

Nope, nimam. Sej sem pozabla omenit, da so zdej ti sprednji lasje že ful daljši in mi segajo nekje do brade tko da ni problema.

Ko sem imela prej kratke je pa tudi šlo ... sem dala kako lasnico gor, pošpricala malo z lakom in počakala kakšne pol ure in potem ko sm lasnico dala stran, so lasje obdržali obliko. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 16 October 2005 - 07:22 PM

jaz mam poševni fru fru pa mi lepo stojijo lasje zjutraj ne uporabljam likalnika itd. Dilema ampak sma pa isto postriženi ne , al pa vsaj podobno barvo jaz nimam edin tak belo! smile.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, kajti bistvo je očem nevidno!

#14 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 16 October 2005 - 11:29 PM

na sliki je Ashley Simpson... sam če si jst spnem lase imam glih takšno frizuro... kar se pa barve tiče imam pa vmeš še mal temnejših pramen
IPB Image
  • 0
Posted Image

#15 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 October 2005 - 11:56 PM

dilema,a pol si si zadnje laske naprej česala?!?
k če bi te lase dal nazaj(te,k so uspred)bi pršla čist navadna resasta frizurca,a mam prou?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 09:46 AM

Rea ... ni čist navadna resasta frizurca, ker mi drugače stoji ... za moje pojme preveč volumna, ker mam že itak ful goste lase in si jih likam da ne zgleda, ko da mam čelado na glavi. biggrin.gif Je pa postriženo tko, da je po glavi dost las različnih dolžin medtem ko so pri resasti čupi sam spodi nekak različno skrajšani. Sam zdej se pr men to ne vidi več kej dost ker mi lasje tolk hitro rastejo, da po dveh mesecih zgleda, ko da mam vse lase enakomerno dolge. rolleyes.gif

In ne, ne češem si jih naprej ... samo od sebe tko pride, zadi jih lepo pustim tak kot so ... nič česanja naprej, sej nisem Donald Trump. biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 October 2005 - 10:12 AM

QUOTE(DiLeMa)

In ne, ne češem si jih naprej ... samo od sebe tko pride, zadi jih lepo pustim tak kot so ... nič česanja naprej, sej nisem Donald Trump. biggrin.gif

sm sklepala po slikici,ker ima punca full naprej neke pramene las,a veš!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 10:13 AM

Ja, sej zastopim. Imam podobno frizuro, čist iste pa itak da ne ... tale slikca jo pa vseen nekak najbolj prikazuje. Res ma tale punca od zadi mal naprej počesano, jaz tega nimam pa mi vseen zlo podobno izpade. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 17 October 2005 - 10:25 AM

ej DiLeMa, če pa men kej majka je pa to glih volumen... in žal je tako, da moramo vrsto frizure ful (čist) prilagajat temu. Men recimo noben gel, pena al karkol ne more nardit volumna (vsaj ne za več kot 1 dan). Tko da si res komi najdem ustrezno frizuro... mal izbire, vse kar imam, je nakoncu polizano h glavi biggrin.gif
  • 0
Posted Image

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2005 - 10:36 AM

Tanjci ... ti odstopim pol volumna ker je preveč ravn tolk bedno kot premal. rolleyes.gif Jaz če si lase kr tko posušim brez da dam gor serum za glajenje imam na glavi (kot temu moja mat pravi) pravo metlo ... povsod polno las. biggrin.gif Tko da če hočem normalno frizuro rabim ta serum, potem pa še pol ure likanja z ravnalnikom, da lasje mal 'skup padejo'. Potem pridejo ven taki lepi gladki laski brez kej velik volumna, ampak men je to všeč. wink.gif

Če hočeš pa res volumen si pa lase vedno suši tko da maš glavo navzdol obrnjeno in potem na koncu zaključi z dozo laka za lase, obilno razprši z razdalje ene 30 centi, da ti ne bo las zlepilo ... to pa drži potem par dni, vsaj pri moji prijateljici, ki ima iste probleme kot ti. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users