Jump to content


Photo

Združene države Amerike (ZDA)


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#1 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 20 March 2007 - 01:59 PM

http://www.welt-atla...arte-0-9013.gif

bejbike kmal boste mele mir pred mano tongue.gif u Ameriko odhajam za nekaj časa juheeeeeeeej
  • 0

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 March 2007 - 02:10 PM

Ti tudi? Kam pa greš, če seveda ni skrivnost?
  • 0

#3 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10722 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 March 2007 - 02:40 PM

O zakon!!

Lepo se mej na potovanju pa srečno in varno pot.
  • 0

#4 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 20 March 2007 - 03:06 PM

QUOTE(Miky @ 20. 3. 2007 - 13:59) View Post

bejbike kmal boste mele mir pred mano tongue.gif u Ameriko odhajam za nekaj časa juheeeeeeeej



cry.gif čigav blog bom pa potem brala ...
A dobimo kakšno kartico tongue.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#5 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 20 March 2007 - 05:15 PM

QUOTE(Kalypso @ 20. 3. 2007 - 14:10) View Post

Ti tudi? Kam pa greš, če seveda ni skrivnost?


Pristanek New York potem bom nekaj časa tam, nadaljujem v Boston, California, LA, Texas, Florida, pa še kej umes smile.gif aja še we are going to San Franciscooo smile.gif

  • 0

#6 Manola

Manola

    sramežljivec

  • Člani
  • 38 posts

Posted 19 May 2008 - 11:38 AM

še moja fotoreportaža z marčevskega dopusta v Chicagu

millennium park - skulptura cloud gate
IPB Image chicago river - slikano z mostuIPB Imageob obali michiganskega jezeraIPB Imagepogled iz 103.nadstropja Sears towerjaIPB Imagebuchingham fountainIPB Image
fields museum of natural historyIPB Image
  • 0
Ni nam lahko!

#7 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10722 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2010 - 10:22 AM

Za tiste, ki ste bile v ZDA (Olivija!) - letim v Kanado prek New Yorka in moram zdej samo zarad tega narest biometrični potni list in vse to. Zanima me, koliko časa traja procedura na ameriških letališčih, da vzamejo prstne odtise itd...
  • 0

#8 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 22 February 2010 - 05:43 PM

Biometrični potni list daš delat tu pri nas, right? To so cele štale, ker majo neki zanič skenerji za prstni odtis in je trajalo 15 minut, da jim je potegnilo moj prst čez. Skratka koliko časa sem pol čakala na potni ist pri nas ne vem..

Pri vstopu v ameriko (greš na Newark al JFK?) se skoz proces izstopanja iz letališča ustaviš pri tem cariniku whatever, in me je vprašala zakaj, za kolk časa, kam grem, vmes nonšalantno pretipaš te njihove skenerčke, ki like v pol minute odberejo prstne odtise, se mi zdi da ene 2, 3 daš. V izi pizi.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#9 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10722 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2010 - 06:01 PM

Hvala za odgovor, sem mislila, da tam ful komplicirajo pri preverjanju. Biometrični potni list se da delat pa tukaj ja.
Letim na Newark, a si bila tam? Upam da je kej pametnih trgovin, da bom mela kaj za delat, ker moram čakat 8,5 ur.

  • 0

#10 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 22 February 2010 - 06:14 PM

Ja, na Newark sem letela. Jst sem prišla smoothly čez, mal te sprašujejo this and that. Prijazni ful, skulirani. Kaj velik trgovin jaz nisem videla, sma šibala po prtljago, iskala mašine za train ticket in kje so izhodi in drugega sploh nisma videla v bistvu. biggrin.gif

Imam vtis, da je bolj švoh založen s trgovinami, kot kako evropsko, in pa velik bolj s fast food lokalčki.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#11 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10722 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2010 - 06:18 PM

great.
  • 0

#12 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29004 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 31 October 2010 - 09:11 PM

Key West, FL (komi čakam, da grem .... wub.gif)
IPB Image IPB Image


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#13 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2011 - 08:28 PM

Olivija!!!
Kako se ti kaj zdijo ZDA? Priporočaš obisk?


Nekaj fotk iz BBC-ja.
Seattle:
IPB Image

San Francisco:
IPB Image

NYC
IPB Image


  • 0

#14 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 March 2011 - 11:52 PM

Jameeeeeeerikaaaaaaaa!

Kaj naj rečem, jaz se že tak native tu počutim, kultura te posrka vase. To sem trdila že po prvem obisku, sedaj pa sploh.

Zdej sem že ene 3 mesece tukaj, bi res lahko kaj natipkala. Bom danes nekaj, next-time pa še o-sličim napisano(:

Zanekrat sem bila v NY, Philadelphiji, Atlanti, Charlestonu (zaljubljena sem v to mesto) in po mestih Južne ter Severne Karoline, pa seveda Utah - Salt Lake City, St. George, pa v Nevadi - Las Vegas - ravno ta teden, ker smo imeli spring break in je bil en teden na off, brez predavanj.

Zdaj - prvi problem ko prideš v Ameriko so o g r o m n e razdalje. Če potuješ v eno megamesto si nekako preskrbljen s podzemnimi, avtobusi, trami(Salt Lake ima kul transportni sistem recimo), takoj, ko pa prilezeš ven iz mesta se pa splača rentat avto, sploh, če imaš namen pogledat več mest/držav.

Pravila rentanja avta za tujce.
a _ internetni izračun je nekako polovica tega, kar plačaš: dodatno ti zaračunajo zavarovanje, underage fee, če si pod 25, tax-a na koncu..
b _če ga rentaš na enem mestu in drop off nekje drugje ti tudi precej dvigne ceno.
c _bencin je še do pred kratkim bil smešno poceni - 2,5$ na galono (3inšenekajlitra), cene gredo zadnje mesece strmo gor, nekje 3,6 trenutno. Cena bencina je v različnih državah/različnih delih držav različna, ponavadi je cena v mestih nižja.
d _na letališčih brez problema rentaš, tudi v kakih večjih mestih, v manjših mestih se splača vsaj par dni prej rezervirat. Se nam je zgodilo, da smo prišli na poslovalnico in niso imeli avtomobilov. Travma.


Za večdnevno bivanje v mestih se splača vzet 7/n-daj metro pass. Poceni se da iz mesta v mesto potovat z Greyhound ali Chinabus, ki so sicer svojevrstno doživetje.. Prej negativno kot pozitivno, ampak če si na budgetu, vzameš tudi to.

Charleston je so far moje najljubše mestece, pa okoliška mesta na obali, Myrtile beach recimo. Kilometrske peščene plaže, hiše direkt na obali, močvirna pokrajina, zgodovinske stavbe, poseben utrip, preplet urbanega/zgodovine/narave/sodobnega..

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image
  • 1
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#15 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22466 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2011 - 10:28 AM

O, ful lepo. Res si želim enkrat videt Ameriko... cry.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#16 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 14 March 2011 - 05:56 PM

STA ima včasih ugodne akcije, zdaj sploh, ko so odprli povezavo preko Budimpešte z Malev letalsko družbo.

Da odgovorim Kalypso na vprašanje - JA, priporočam obisk, vsaj enkrat v življenju, pa za malo več kot en teden. Pa priporočam razmišljati malo out of the box, ne se samo držat nekih mainstream destinacij, dig deeper.

Še to - pri planiranju dalšega potovanja in šaltanja med vzhodno/zahodno obalo: Southwest airlines ima ugodne lete, vsaj za večino destinacij. Ni primerljiv z evropskimi nizkocenovnimi, so pa dostojne cene kart.

Atlanta
IPB Image


  • 1
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#17 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11533 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2011 - 09:32 PM

Olivija ful lepe slike. Kako se ti pa kaj hrana zdi? biggrin.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 March 2011 - 09:33 PM

Olivija, hvala za lepe fotografije in koristne nasvete. smile.gif
  • 0

#19 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3498 posts
  • Gender:Male

Posted 14 March 2011 - 10:02 PM

QUOTE(Emily @ 14. 3. 2011 - 21:32) View Post

Olivija ful lepe slike. Kako se ti pa kaj hrana zdi? biggrin.gif


Na tole vprašanje bi ti pa znal moj kolega odgovorit, ki trenutno potuje po vzhodu in vsaka druga objavljena slika na FB-ju je najboljši burger/ steak/ piza/ hotdog v tem pa tem mestu. Glede na izjave so prišli v nebesa laugh.gif

Olivija zelo lepe in mikavne slike. Vsekakor bi si vzela kak mesec časa, rentala avto in odšla tudi tja, kjer vsi ne rinejo. Ful me mika zahod zaradi vseh nacionalnih parkov, pa tudi vzhod z vsem mestnim vrvežem, še posebej bi si rada ogledala Boston.
  • 0

#20 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 14 March 2011 - 10:38 PM

Mene pa ameriška mesta (zaenkrat) sploh ne ganejo, bi pa z veseljem preiskala različne nacionalne parke in take stvari.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users