Jump to content


Photo

Danska


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 04 May 2005 - 05:10 PM

IPB Image
Zadnjič sem gledala eno oddajo, mislim da turistika al podobno in je bilo od Danski. In me kr vleče gor... mislim da more bit ful lepo, že itak pa skandinavske države Irska, Finska, itd...
  • 0
LP, Finatina

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 May 2005 - 07:41 PM

QUOTE(Finatina)
Zadnjič sem gledala eno oddajo, mislim da turistika al podobno in je bilo od Danski. In me kr vleče gor... mislim da more bit ful lepo, že itak pa skandinavske države Irska, Finska, itd...


skandinavijo toplo priporočam, polet je glih prou 'mraz' tam, hehe, okol 23-25 stopinj. smile.gif men je blo res fajn, na dansko sem se pol še trikrat vrnila. ne sicer samo zaradi danske same, a vseeno mi je pri srcu.
  • 0

#3 jemina

jemina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 581 posts

Posted 30 March 2009 - 12:53 AM

Jz bi šla na izmenjavo na Dansko. Upam, da mi uspe
  • 0

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 October 2010 - 12:19 PM

IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#5 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 September 2012 - 10:37 AM

http://www.aok.dk/english

Stran izgleda zanimiva, se bom še kaj bolj poglobila in poročam, kako bo kaj uporabna. Za en dan se je ponudil en slovenec, ki gor živi, da naju malo naokoli popelje, da se bolje seznanim z mestom.

Načrtujem obisk tega muzeja (Natural History Museum of Denmark) - predvsem zaradi strehe - Green walkable roof-top, upam, da se že da gor hodit + da so rastline že prijele.
Posted Image
Posted Image


Kastrup

Posted Image

Posted Image

Posted Image
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#6 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2012 - 03:11 PM

Kdaj pa greš Olivija? Jaz grem jutri, ampak si nisem še čisto nič splanirala, bom sproti.
  • 0

#7 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 September 2012 - 03:29 PM

15.-28.9

Jaz si morem obvezno kar dobro splanirat kaj vse bi si šla pogledat, čakam na Lonely Planet vodič, sicer sem pa jaz tudi bolj taka, da se po šetanju skozi mesto orientiram, kaj bi še rada videla/kam bi šla.

Izhodiščna točka je Friederiksberg, baje je ravnina povsod naokrog, urejeno za kolesarje maksimalno in idealno za raziskovanje na kolesu, česar se najbolj veselim. Prav tako naj bi v vsakem hotelu, kjer bivaš, zastonj izposojali kolesa, edino čelado je obvezno nosit. Bomo že. :) Jaz upam, da bo lepo vreme, čim manj dežja. Tebi kar dobro kaže!

Moje sošolke so si na bolšjakih na Švedskem nabavile nekaj dobrih stvari po smešno nizkih cenah, upam, da bodo kakšni fajni flea marketi tudi gor.




Flea Markets (Loppenmarked)

Posted Image
Spring and summer (May – September/October) is the season for open air flea markets. Overlooked unique antique, bric-a-brac and just second-hand goods can be found at several bazaars that open at weekends.

In the very centre of the city there is the Gammel Strand Flea Market, open during the summer season every Friday and Saturday, 8 a.m. - 6 p.m. On this relatively small market one can buy high-quality antique or vintage household items, china collectibles and Danish porcelain.

Every Saturday (7 a.m. - 3 p.m.) during the period between May and October, along the 300 metres long cemetery wall on Nørrebrogade blooms Nørrebro Loppemarked. Antiques, furniture and collectibles such as Royal Copenhagen porcelain are the main features here.

On Israels Plads, near the Nørreport S-Train Station, there is another flea market, the oldest one in Copenhagen, full of antiques and objets d’art.
At Frederiksberg City Hall flea market there are design clothes to be purchased for bargain prices.

Gentofte Flea Market has both clothes and furniture.

Lunden flea market is arranged at the Charlottenlund Trotting Track, so between the races, you can indulge yourself with bargain shopping.

Arts and crafts market on Kongens Nytorv is organized by the artists' group Kunst i Byen. Open on Saturdays, 10 a.m.-4 p.m., May through September.
Indoors markets: Det Grå Marked: clothes, furniture, and electronics. Near Buddinge Station; every Sat and Sun 10 a.m. – 4 p.m.
Annual markets are arranged also at Copenhagen Forum and Bella Center.
  • 1
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#8 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2012 - 03:35 PM

Bom napisala kaj sem si ogledala, ko pridem nazaj.
Sva pa s prijateljico obe fasali vsaka svojo težavo (oz. bolezen) in sva obe gibalno omejeni, tako da bom defivitivno morala spustit kar nekaj stvari, tudi kolesarjenje...
  • 0

#9 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 September 2012 - 03:41 PM

Ah škoda..

Ma, za vsako slabo stvar se najde kaj dobrega, bosta pa videli kaj takega, kar sicer ne bi. Včasih je tudi bolje it neobremenjen v smislu kaj vse je treba videt/pogledat/doživet, in zajemaš mesto en dan za drugim, počasi, brez pritiska. Mogoče bo zgornji link kaj v pomoč, meni se kar fajn zdi. Srečno pot & uživajta!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#10 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2012 - 04:05 PM

Ja, sej to je bil tudi prvotni namen, bova samo štiri dni gor.
Hvala :)
  • 0

#11 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2012 - 10:44 AM

Moj izlet na Dansko je bil zelo lahkoten. Zaradi moje in prijateljičine bolezni/hendikepa sva videli veliko manj, kot bi lahko, ampak je vseeno pasalo.
Center Kopenhagna je majhen, v dveh dneh vidiš čisto vse in to peš. Razdalje so majhne, javni prevoz je pa tudi super in si takoj na poljubnem cilju. Midve sva že na letališču kupili tridnevno karto za 4 cone za bus/metro/vlak in je koštala 30€.
Stanovali sva v enem privat stanovanju, sami sva si kuhali zajtrk in večerjo, večino hrane sva prinesli s sabo, tako da sva ogromno prišparali.
Prva dva dni sva bili v Kopenhagnu, hodili naokoli, staro pristanišče Nyhavn je slikovito s pisanimi opečnatimi stavbami, restavracijami, uličnimi glasbeniki, ladjicami... tam lahko sediš cel dan in opazuješ folk, ješ palačinke itd. V tem pristanišču so tudi turistične ladjice in se splača iti na eno furo, stane 5€ in te popeljejo naokoli po kanalih, meni se zdi to fino, da dobiš perspektivo, orientacijo, vtis. Čeprav se je tudi na kopnem ful lahko orientirati po mestu, res lahko.
V Tivoli nisva šli. To je velik park, notri so restavracije in ringelšpili, nama se ni dalo, računajo vstopnino.
Tretji dan sva šli z busom v eno luštno mini mestece Dragor blizu letališča. Tukaj sem bolj začutila Dansko, mesto je čist mirno, ima marino, stare tlakovane ulice, hiše so v rumeni barvi, nekatere imajo slamnate strehe, ful je lepo.
Zadnji dan sva šli v muzej Glyptotek, ki je THE BEST. Stalna razstava danskih umetnikov, videla sem skulpture Degasa, ena soba je namenjena skulpturam Rodina, ogromna razstava iz časov Asircev, Sumercev, Grkov, Rimljanov, Egipčanov, wow. Zatem razstava francoskih impresionistov, vseh res znanih, nekaj je bilo tudi Van Gogha, Sisleya vmes. Uf, za ta muzej bi si morala vzet vsaj dva dni, je preveč vsega. Na vrhu muzeja je terasa, malo se greš prevetrit in pogledat razgled.

Kopenhagen name ni naredil velikega vtisa, pač še eno evropsko mesto, kamor se sigurno ne bom vrnila, razen če se bom morala. Predstavljala sem si ga drugače. Ogromno je priseljencev, vse trgovine na ulicah izven strogega centra so čoški, kar se tega tiče sem se počutila kot v Londonu, kjer je tudi cel Babilon. Ampak da ne bo pomote, me ne moti, nočem da to izpade rasistično. Če bi imela več časa in denarja, bi šla sigurno naokoli po državi in manj časa preživela v mestu.

Še fotke:

Nyhavn, Kopenhagen
Posted Image

Dragor
Posted Image

Posted Image


gneča na kopnem in na vodi za slikanje Andersenove morske deklice...
Posted Image
  • 2

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2012 - 10:57 AM

Super. Hvala za poročilo. :thumbup:
  • 0

#13 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 13 September 2012 - 10:58 AM

Dragor mi je full všeč po slikah sodeč. :) Hvala za report.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#14 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2012 - 11:05 AM

Ja, res je. Takoj bi mela vikend tam :)

Tale muco nama je pa delal družbo kakšnih 20 minut, tak velik scrkljanec je.
Posted Image
  • 1

#15

  • Guests

Posted 13 September 2012 - 12:26 PM

Kje pa kaj najdete ugodne karte za gor?
  • 0

#16 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2012 - 12:31 PM

Izabela, Adria je imela zdaj kar nekaj časa akcijo za 98€.
Treba je spremljat par strani in se kar najde. :)
  • 0

#17 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22765 posts
  • Gender:Female

Posted 08 April 2013 - 04:54 PM

Je bila katera v Aarhusu in lahko svetuje, kaj se splača tam pogledat? Kaj pa v Koldingu in Sonderborgu je kaj za videt, se splača it?

 

Kakšne so gor temperature konec aprila/začetek maja?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#18 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22765 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2013 - 01:35 PM

Kakšne so temperature na Danskem konec aprila, v začetku maja? Je dovolj pomladna jakna, kot bo zdaj pri nas, ali je bolje imet kaj toplejšega?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#19 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22765 posts
  • Gender:Female

Posted 12 May 2013 - 05:11 PM

Super je bilo. :D Napisala sem cel roman, potem pa sem šla nekaj urejat in mi je pol posta zbrisalo! :mad2: Ne da se mi spet vsega pisat, bom drugič znova. V glavnem, šli smo za 7 dni, prvi večer smo prispeli v Wroclaw na Poljskem, naslednji dan smo šli proti Nemčiji, kjer smo imeli trajekt iz Rostocka na Dansko. Pozno zvečer smo prispeli v Copenhagen, kjer smo spali v hostlu, naslednji dan je sledil ogled mesta. Pozno popoldne smo šli še v Roskilde, kjer je muzej vikinških ladij. Žal je bil že zaprt in smo si ogledali samo tisto, kar imajo zunaj. Nato smo šli v Aabenraa, kjer smo 3 noči spali pri kolegu. En dan smo šli še v drugo največje dansko mesto, Aarhus, kjer smo si ogledali muzej na prostem, Den gamle by. Na poti proti Sloveniji smo se za nekaj ur ustavili še v Lübecku v Nemčiji, šli za nekaj ur po mestu, zvečer pa prispeli v München. Za nekaj ur smo šli v center mesta, v njihovo slavno Hofbrazhaus pivnico na večerjo in nekaj litrskih kriglov piva. :D Naslednji dan pa še postanek pri dveh gradovih Ludvika Bavarskega. Zaradi časovne stiske in ogromne gužve žal nismo šli na ogled v notranjost gradu Neuschwanstein, ampak smo si ga ogledali samo od zunaj. Nato je sledil še postanek v Garmisch-Partenkirchnu, kjer smo šli na vrh smučarske skakalnice, potem pa domov.


  • 1

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#20 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 May 2013 - 05:16 PM

Pa še med cenejšimi je. Za privat sobo za 6 oseb in svojo kopalnico smo dali 160 € za eno noč. 

 

O_o


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users