Jump to content


Photo

Poudarite najlepse na sebi!!


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 28 October 2005 - 10:45 PM

--------------------------------------------------------------------------------

USMERITE POZORNOST NA SVOJE OČI

Če so vaše oči:
OKROGLE: Vizažisti svetujejo, da okrog oči ustvarite zadimljen videz. S črtalom najprej nanesite barvo ob robu zgornjih in spodnjih trepalnic. Nato na zgornjo veko in pod spodnje trepalnice dodajte senčilo v sivem odtenku, ter videz dopolnite z maskaro.
MANDLJASTE: Prava izbira je mačji 'look', ki je bil priljubljen v 50. letih in ga ustvarite tako, da rob zgornjih trepalnic občrtate s črnim svinčnikom, nad njim pa s senčilom nanesete tanko črto, ki jo proti zunanjemu robu očesa zadebelite in jo na koncu potegnete prek roba veke. Z maskaro nato poudarite še trepalnice, toda le na zunanji polovici.
OGLATE: Na robu zgornjih trepalnic s črnim tekočim črtalom poudarite silhueto svojih oči. Temnejši odtenek senčila nanesite ob zgornji rob trepalnic, svetlejšega pa na celotno veko do obrvi. S črno maskaro poudarite le zgornje treplanice.
PRIVZDIGNJENE: Izogibajte se črtalu, ker na vašem obrazu deluje preveč strogo. Oči raje 'odprite' in od roba trepalnic do polovice vek nanesite mat senčilo v svetlem odtenku. Zgornje trepalnice optično podaljšajte z maskaro.


ZA ČUDOVITE USTNICE



Če so vaše ustnice:
TANKE: S črtalom v odtenku barve svojih ustnic le-te natančno občrtajte, nanesite pa ga tudi na same ustnice. Črtalo prekrijte z istim odtenkom rdečila. Ker boste črtalo nanesli na vse ustnice, se boste potem, ko bo rdečilo zbledelo, izognili neestetskemu obroču okrog ustnic. Nasvet: odpovejte se temnim odtenkom, ki so za linijo tako nežnih ustnic, kot so vaše, premočni.
POLNE: Z rdečilom poudarite sredino ustnic, kjer so ustnice najbolj polne. To lahko storite na dva načina - rdečilo na ta del nanesete s prstom ali pa eno plast rdečila nanesete na celotne ustnice, drugo pa le na sredino. Pa še nasvet: namesto rdečila lahko uporabite brezbarvno bleščilo.
MAJHNE: Strokovnjaki svetujejo, da ne poudarjate celotnih ustnic, pač pa raje posamezne dele, na katere nanesete nekaj kapljic tekočega rdečila. Tako boste ustvarili videz polnih ustnic. Nasvet: najprej s prsti na posamezne dele ustnic nanesite tekoče rdečilo v jagodnem odtenku, toda pri tem natančnem opravilu bodite previdni. Čez rdečilo nanesite vazelin ali kak drug vlažilni izdelek.

KAKO POUDARITI LICA



Če so vaše ličnice:
OKROGLE: Puder v bronastem odtenku, ki ga nanesete podobno kot nanašate rdečilo za lica, s poudarki na ličnicah, bradi in nosu, bo obrazu podaril sijaj, dodaten nanos na del tik pod obrvmi pa vam bo obraz razsvetlil.
SRČASTE: Če že imate izrazite ličnice, jih poudarite. Najprej nanje nanesite vlažilno kremo, počakajte nekaj minut, da se vpije, nato pa jih naličite s pudrom v prahu, ki odbija svetlobo in se sveti.
OVALNE: Vaš popolnoma simetrični obraz je najprimernejše platno za klasično poudarjanje ličnic z rdečilom za lica v rožnatem odtenku, ki ga nanesete tik pod ličnice. Nasvet: rdečilo zmešajte s brezbarvnim pudrom v prahu, ki bo ustvaril nežen videz.
KVADRATNE: Vašo obrazno strukturo zaznamuje močne ličnice, zato nanje usmerite pozornost s temnejšim kremnim rdečilom, ki ga nanesete tik ob ličnici.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, kajti bistvo je očem nevidno!

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 October 2005 - 11:54 AM

Super objava, ampak prosim če pod vsakim člankom napišeš še vir.

Hvala

Nadi
  • 0

#3 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 October 2005 - 03:04 PM

In poudarite z u-jem.
  • 0

#4 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 29 October 2005 - 03:13 PM

QUOTE(Katrin)
In poudarite z u-jem.


si me šibnila :tongue:
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#5 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 29 October 2005 - 04:11 PM

whatever! biggrin.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, kajti bistvo je očem nevidno!

#6 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 29 October 2005 - 04:49 PM

QUOTE(Katrin)
In poudarite z u-jem.

kaj? ermm.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#7 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 29 October 2005 - 07:25 PM

ma ce me zezajo ker sem pac poudarit napisala z v namesto z u mislim ne, vsak se lahko zmoti!biggrin.gif saj nimamo slavističnega foruma tukaj! cccc:D kolk napak jaz opazim pa nic ne recem! enim je res dolgcas! biggrin.gif naj se na pravopisni forum prijavijo! biggrin.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, kajti bistvo je očem nevidno!

#8 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 29 October 2005 - 07:29 PM

sta zaj srečni vi2 biggrin.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, kajti bistvo je očem nevidno!

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 October 2005 - 09:29 AM

AnYa_r

res prosim, da napišeš vir članka. Enako prosim tudi vse ostale, ki besedila kopirajo ali prepišejo z drugih forumov ali portalov. Besedila so avtorsko zaščitena....

LP Nadi



Drugače pa me zanima kaj je tisto na veš obrazu kar najraje poudarite?



Jaz poudarim oči, ker so velike in zelo izrazne....
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 October 2005 - 10:05 AM

Jaz tudi oči. Senčil imam toliko kot kakšna manjša drogerija. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 30 October 2005 - 11:52 AM

Vecx povdarim oči ampak zadnje case nic ne dam na sebi, kse mi ne da zvecer pucat make-up, zato si najrajse zadnje case povdarim ustnice.Da imam vsaj nekaj 'unicljivega' na sebi.. biggrin.gif
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#12 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 30 October 2005 - 11:56 AM

QUOTE(Nadi)


Jaz poudarim oči, ker so velike in zelo izrazne....

jz tud oči.
Poleti še ličnice in tudi kdaj pozimi, če imam čisto kožo.Šmink že od nekdaj ne maram.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#13 Miška*

Miška*

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 30 October 2005 - 07:15 PM

najbolj poudarim oči in ustnice. Moje oči so mi všeč, ker so zelo velike, temnorjave z izrazito belimi beločnicami...ustnice pa itak ful polne:)
  • 0

#14 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22525 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2005 - 08:05 PM

Poudarim oči, s črno barvico in črnim senčilom, včasih z rdečkastim, ko se mi ljubi, uporabim tudi tuš. Šmink ne uporabljam, samo labello, al pa tisto labello lip gloss. Ličnice farbat pa se mi zdi preveč fake.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#15 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 30 October 2005 - 09:50 PM

Oči blink.gif

s črnim eye linerjem ali pa temno modrim/vijoličnim senčilom in črno mascaro.
  • 0

#16 sammy

sammy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 228 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2005 - 09:11 AM

Oči

Ker imam zelene oči, najraje uporabim vijolične senčke, črn eyeliner in črno maskaro smile.gif
  • 0

#17 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2005 - 10:48 AM

tudi ocke rolleyes.gif z usemi moznimi barvami smile.gif licka si tut mal namazem s kksno nezno roza al pa marelicno bravo, usta so pa vedno nenamazana (ucasih kksna labela, pa se to samo ce je res nujno
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#18 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 09 November 2005 - 02:12 PM

Js pa mam težavo...ne vem kakšno obliko obraza mam (no, za ličnice) in tud ne vem kakšne oči mam!! Vem, da mi ne morte povedat smile.gif Ampak pliss povejte mi vsaj kako naj to ugotovim!
HVALAAAAAAA
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#19 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 09 November 2005 - 07:18 PM

Nadi kak ti poudariš oči?? Jaz mam nameč tut dost velke in izrazite pa sploh ne wem kuko nej se naličim rolleyes.gif
  • 0

#20 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 November 2005 - 07:22 PM

Če ti po pravici povem imam doma cele palete senčil... biggrin.gif Uporabljam pa dve, rjavo in zlato. Nekako najraje ju uporabim na rjave oči, lepo se mi podajo k polti, barvi las in stylingu, pa še na skoraj vse ju lahko uporabim. Oči vedno obrobim z rjavim svinčnikom in poudarim spodnje in zgornje trepalnice. Z obrobo optično zmanjšaš oči, vseeno pa so poudarjene.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users