Jump to content


Photo

nohti


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 20 March 2005 - 10:02 PM

že nekaj let mam problejm z nohti, ki se mi ob straneh (tam kjer se stika noht s kožo) nekako cepijo. Kos nohta raste proč od "ta pravega dela" mad.gif - že res da je ful majhen ampak mene moti in si zato redno režem narastek proč. Opažam, pa da si noht režeem vedno globlje v prst (no če razumete kaj mislim?). Mislim, da je razlog za to "cepljenje" način striženja nohtov (tik ob prstu v krogu). Zanima me kaj naj nardim, da se znebim tega problema? razmišljala sm, da bi si pustila nohte, da rastejo kot hočejo in bi (po moji logiki) mogli začet rast spet v enem kosu...
kaj pa vi mislite?
  • 0

#2 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 20 March 2005 - 10:20 PM

hmm.. kolikor jaz to razumem.. kaj pa če bi si tisti del le spilila, pa ne da ga stran vrežeš ? mogoče se ti zaradi tega cepijo ker jih ne spliš ob robu s kožo.. ermm.gif: ne vem.. ermm.gif
  • 0

#3 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2005 - 04:22 PM

ma je malček pšremajhno in premehko.. tko, da s pilo ne bi prou nič nardila ermm.gif
  • 0

#4 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 22 March 2005 - 07:15 AM

LEP POZDRAV VSEM

js mam tud oz. sem imela podobne probleme z nohti,pa se mi je zdej nekak dost izboljšalo stanje.prej se mi je vse luščilo in lomilo,...

pa sm se odločla, da nekaj časa ne bom uporabljala odstranjevalca laka za nohte,kar posledično pomeni, da si ne bom lakirala nohtov.

pa sm si kupila lak za obnohtno kožico in lak za rast nohtov od oriflame-pa mi je ful pomagal;nohte mam zadnje čas prav trde pa tud ne cepijo se mi več tuk kot prej,poskusi,mogoče bo pa tudi pri tebi delovalo
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#5 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 22 March 2005 - 09:23 AM

Hej! Jaz sem se tudi zdaj odpovedala odstranjevalcu laka za nohte! Prej sta se mi zlomila ali scepila dva nohta na dan, odkar pa te uporabljam acetona in si mažem nohte pa še noben! Vsak dan si 2x namažem nohte s kremo za nohte DIKLA (kupila sem jo v Dmju, 999sit) in je že v tem enem tednu res velika razlika! Upam, da bo šlo še na boljše!smile.gif
  • 0

#6 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 22 March 2005 - 09:31 AM

Kaksen je ta lak za obnohtno kozico,a se to nanese na noht ali na kozico okoli... oops.gif Pac ne vem wink.gif
  • 0

#7 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 22 March 2005 - 02:29 PM

ta lak za obnohtno kožico je v flaški za lak,drugač pa ni nč podobn laku-je to nekakšna tekočina bolj,...pa namažeš sam okrog nohtov oz. kožico
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 March 2005 - 02:39 PM

Jaz imam tudi opasne probleme z nohti/obnohtno kožico. Nohti so totalno krhki, lomijo se mi in sploh ne morem imeti urejenih - da bi bili lepe oblike, enake dolžine (to mi res redkokdaj rata, da so v takšnem stanju kak teden); obnohtna kožica pa se mi skos lupi in si jo grizem, praskam... skratka, groza.
Z acetoni se res še vse skupaj bolj poslabša. No, jaz uporabljam aceton Alessandro - za tanke in slabotne nohte. Kakšnega bajnega efekta ravno ni, ampak sumim, da če bi uporabljala kakšen cheap aceton, bi bilo pa še bolj pošastno, kot je že itak.
Krema Dikla je dobra, kot je že ena tukaj omenila... pa L'occitane ima eno dobro kremo za nohte in obnohtno kožico - mehča o. kožico + krepi in učvrščuje nohte - a je treba mazat vsak dan, da je kak učinek in res gre mlačno na bolje...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 22 March 2005 - 04:34 PM

Punce ne uporabljat odstranjevalce laka z acetonom, ker nohte zelo izsuši, kar posledično pomeni da se noht stanjša, lomi, cepi itd. Lahko si še vedno normalno lakirate nohte, kar je v bistvu za nohte zelo dobro, ker imajo neko zaščito in oporo. V dm-ju si lahko kupite odstranjevalec brez acetona(roza flaška firme ebelin), ki stane samo 199 sit. Roke si redno mažite s kremo in lahko kupšite tudi kak kvaliteten podlak, kot je npr. od avona ali oriflame-a. Upam, da so vam moji nasvetki kaj pomagal.
  • 0
lp, Martina

#10 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 March 2005 - 09:50 PM

Morala bi napisat odstranjevalec laka za nohte Alessandro in ne aceton. Se pardoniram. :tongue5:
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#11 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 23 March 2005 - 09:23 AM

A je katera ze probala lak za obnohtno kozico od Nivee (sea ex.)
Jaz sem si kupila kar par teh lakov(za ucvrstitev,pastelne barve )in sem zelo zadovoljna,me pa zanima kake mate kej ve izkusnje,
Pika
  • 0

#12 CEBELCA

CEBELCA

    sramežljivec

  • Člani
  • 31 posts

Posted 23 March 2005 - 03:24 PM

Jaz ravno ne morem dati nobenega nasveta, ker imam take nohte, da je kar groza. Jih bo treba malo poštimat, ker tako ne bo šlo več naprej. Ves čas se mi lomijo, pa čisto mehk imam, ... sad.gif
  • 0

#13 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 23 March 2005 - 03:46 PM

Imam podobne izkušnje. In sicer, pred mesecem sem si kupila od Deborah 2 laka. 1 je za obnohtno kožico, drugi za popravilo lomljenih in razcepljenih nohtov: ne vem, meni se zdi da so se mi še bolj cepili oz. sploh ni bilo efekta, ki ga obljubljajo.

No, potem sem šla pa na manikuro v City-ja, kjer so mi priporočili lak od prof. kozmetike za nohte LCN. Takrat ga sicer nisem kupila, sem ga kasneje in sicer lak ki vsebuje kalcij in vitamin E. Kupila sem si tudi njihovo pilico - tko nič posebnega, ampak je super. Ni tko kot kristalna, ki piliš in piliš in malo efekta.
Torej, na laku sicer piše da se lahko nanaša vsak dan, ampak sem si ga do zdaj 2x (vmes 3-4 dni). Nohti se ti okrepijo. Skratka ful sem zadovoljna. Če ima še katera podoben primer kot sem ba imela jaz, naj poskusi to. LCN - kupiš v city parku - Oaza za roke (Manikura) ali v Leclerc-u.
  • 0
LP, Finatina

#14 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 23 March 2005 - 04:00 PM

Finatina kje pa v Lclercu?
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#15 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 23 March 2005 - 04:05 PM

Marjetka, Leclerc- na Rudniku v Ljubljani. Pa sej če hodiš kej po City parku ali pa tudi v Sparu, povprašaj po tej firmi LCN. Kot vem samo to uporabljajo.

če boš pa spreševala za lak: Je pa lak z vitaminom in kalcijem.
  • 0
LP, Finatina

#16 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 23 March 2005 - 04:26 PM

Najlepsa hvala! :flower:
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#17 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 March 2005 - 09:38 PM

A si je že katera urejala nohte v lepotnih kotičkih v trgovskih centrih?

Me zanima kako je?

LP Nadi
  • 0

#18 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 24 March 2005 - 07:56 PM

ojla Nadi!Jz sama še nisem bila na taki negi nohtov, ker si jih urejam sama, vendar sem slišala že par dobrih in več slabih stvari. Veliko mi jih je reklo da ko prideš in če imaš nalakirane nohte pred tebe postavijo odstranjevalec laka in si moraš sam očistiti nohte. jz mislim da če ti tam plačaš določeno vsoto, pričakujem da bodo to opravile one.naj bi pa lepo lakirali in ni zelo zelo drago.
  • 0
lp, Martina

#19 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 March 2005 - 08:00 PM

Cenovno je kar sprejemljiva nega, ampak nekako dvomim v kvaliteto storitev. Sem slišala, da to delajo punce, ki so jih naučili na nekaj tečajih. Osebno imam raje tudi zasebnost, nega sredi hodnika mi nekako ne diši...

LP N
  • 0

#20 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 24 March 2005 - 08:44 PM

Jaz sem šla na specialno nego v City parku. Specialna mislim da zato, ker mi je dala še lak z vitamini.
Tudi jaz sem slišala nekaj slabih stvari in ravno zato sem šla tja, da sem se prepričala. Ne vem, nisem imela slabe izkušnje. Morda eno, na koncu, ker mi je nalakirala nohte in dala še ne vem kok lakov gor, za hitro sušenje, pa eno olje, tako da na koncu, ko sem si hotela le malo popivnati roke, ki so bile vse od olja, mi še šel še tist lak dol. Sej ravno zato ti dajo da se hitro suši, ampak ni pa ravno prav, ker lak se mora posušiti globinsko, ne pa da ti da 3 lake v razmiku 1/2 minute gor. Edino to mi ni bilo všeč.
No, kar sem pa še slišala, so pa na "slabem glasu" zaradi francoske manikure. Tam se pa res učijo in ti naredijo od ful lepo do skrajno nemogoče.

Glede odstranjevalca laka, ki pa ga je omenila Sunflower, se je pa tudi meni zdelo malo čudno, ampak sem si pač lak odstranila in je bilo.

Me je pa presenetila cena lakiranja, in sicer: 399,00 sit, mislim ful ne, za tist lak, k ti gre na koncu še z obilico drugih dol, mislm mal velik.

toliko.....
  • 0
LP, Finatina




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users