Jump to content


Photo

Rolerji


  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#1 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 30 March 2005 - 01:59 PM

Rolerji so ful dobra zadeva za rekreacijo, tiste ki jih imate, verjetno to lahko potrdite. Jaz jih pa še nimam, sicer sem imela enkrat ene sposojene, pa sem neki probavala se mal voziti, pa sem bila prej z rolerji na tleh, kot na rolerjih. Ful bi se rada naučila rolat, sam ne vem, kr mal se bojim da ne bi bila trda na njih. Vem da obstajajo ščitniki, sam, če si bom vse nakupila, bom bankrotirala.

torej, kaj mi svetujete pri učenju rolanja?
hvala in lp
  • 0
LP, Finatina

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 March 2005 - 02:18 PM

Ma ne vem ... tle je potrebna vztrajnost, takorekoč železna volja. Jaz sem se kar sama naučila, sem se pač drajsala naokoli in mi je prešlo v kri ... saj ne rečem, da ni bilo kar ornk odrgnin in modric ter podobnega, ampak to kar nekako spada zraven pomoje.

Drugače pa ščitniki niti niso preveč dragi, dobiš kolenčnike in komolčnike v kompletu že za nekaj tisočakov. wink.gif
  • 0

#3 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 March 2005 - 02:23 PM

Ščitnike boš verjetno itak uporabljala sam na začetku, tako da lahko po moje z lahkoto kakemu preverjenemu rolerašu rečeš za njegove... vsaj po mojih izkušnjah jih vsi imajo, pa nihče ne uporablja. smile.gif

Sicer si pa ne delaj skrbi, rolanje pride v kri kot kolesarjenje.
  • 0

#4 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 30 March 2005 - 02:25 PM

Moja zadnjica se je krepko jezila, ker ne obstajajo ščitniki tudi za njo oops.gif

lp
Damjan
  • 0

#5 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 March 2005 - 02:42 PM

povšter privezat laugh.gif laugh.gif
  • 0

#6 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 30 March 2005 - 03:58 PM

komplet ščitnikov dobiš v Gigi za približn 3-4 tisočake....tko da mislim da v finančnem smislu nebi to bil problem...
predvsem ti svetujem da si jih nabaviš vsaj za zapestja, ker so podložena z železom....vsaj moja prva izkušnja je bla ta, da jih je prav priporočljivo imet..... oops.gif
če ti je nerodno se učit nekje, kjer te vsi vidijo....si vzemi čas, zapelji do jesenic ali v kr.Goro, kjer majo čudovito pot, ki je odprta samo za rolerje in pešce....tam so vsi navajeni začetnikov in se boš brez problemov naučila

Velik sreče!!!

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 March 2005 - 04:02 PM

Jaz jih imam že nekaj časa, pa še kar ne znam rolat. Nimam jajčk, da bi rolala, ker stalno padam.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 30 March 2005 - 04:04 PM

sonchika....ah...jst sm pa pozabliva...vsako leto nardim vsaj tok padcev, kot nek začetnik...pakaj, se vsaj nasmejim s frendi biggrin.gif
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#9 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 30 March 2005 - 05:42 PM

Jaz tudi obozujem rolanje ceprav nisem ne vem kaksne ekspert pa kaj potem.. biggrin.gif
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 March 2005 - 05:57 PM

Ma ja sej vsi kdaj padamo ... jaz se rolam že minimalno ene 5 let, zihr še kako leto več in me še vedno kdaj čisto po amatirsko zvrne in to tako, da se potem komaj sestavim. biggrin.gif Sicer se zdaj že dobro leto nisem rolala in me je kar malo strah ker nikoli nisem bila ravno profi, ampak se bom počasi spet mal spravila, da ne bom skos samo v tistem fitnesu ampak da zadiham še malo s polnimi pljuči nekje zunaj. Drugače pa naj te ne bo sram če te kdaj kje ornk zloži ... tud meni se je že marsikdo dodobra nasmejal, pa se pač nasmehneš nazaj, stisneš zobe in greš naprej. Čeprav takrat ko me je sesipalo na rit pred celo gručo nekih tipov in so se mi do solz krohotali, res ni blo najbolj fletno ... laugh.gif wink.gif

Drugače pa se strinjam s tistim, ki je rekel, da se splača ščitnike kar nekje sposodit. Dejansko smo jih skoraj vsi kupili, pa smo jih tudi kmalu nehal nosit ker ti grejo potem počasi že na živce, sploh ko enkrat rolanje osvojiš. Jaz sem svoje že zdavnaj dala naprej, itak brezplačno ker so bli čist sesuti ( biggrin.gif ) pa se tudi ti pozanimaj, če jih kdo še ima kje doma. wink.gif
  • 0

#11 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 31 March 2005 - 12:13 PM

hvala vsem za spodbudne besede in nasvete.
ste mi dale kr voljo.
  • 0
LP, Finatina

#12 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 31 March 2005 - 05:56 PM

Hey! Jst tut razmišljam o nakupu rolerjev.. Moja prijateljica jih ima, pa mi jih posodi kdaj, da se mal učim.. Sicer mi ne gre ravno pretirano dobro, vendar, če so se vsi ostali sposobni naučit vozit, sem tega tut jst sposobna wink.gif

Kakšne rolerje pa priporočate? So bolš plastični koleščki, ali gumljasti..
Pa baje so rolerji ful dobri, če hočeš zmanjšat rit in stegna?! wink.gif
  • 0

#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 31 March 2005 - 06:58 PM

Ahjoj, jaz sem že zavidljivo neroden človek in bi se definitivno ubila na njih. Po moje bi blo vsako učenje Sizifovo delo.
Da me bi vi vidli na drsalkah! Prava humoristična predstava.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 31 March 2005 - 07:04 PM

Jaz sem jih dobila lani za rojstni dan in sem bila parkrat na njih...opremljena z vsemi možnimi ščitniki, da sem bila kot marsovec smile.gif .

Potem pa sem si trtico zlomila...ne na rolerjih!!! (peš!!) in je bilo sezone rolanja konec. Bom pa letos nadaljevala z učenjem. Mi pa gre bolj počasi, ker sem kar trda in panična obenem. Bom pa res potrebovala povšter za ta zadnjo (zaradi trtice). smile.gif

Tan
  • 0

#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 March 2005 - 07:05 PM

Nikita dejansko ga ni človeka, ki bi bil bolj neroden od mene ... ej dan roko v ogenj da je tko. Tolk nenavadnih nesreč kot sem že jst mela, in to samo zaradi nerodnosti, ni imel pomoje še nihče ... in sploh niso bile tako nedolžne. rolleyes.gif

Tko da če je meni ratalo, bo tebi tudi 100%. wink.gif
  • 0

#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 31 March 2005 - 07:11 PM

QUOTE(DiLeMa)
Nikita dejansko ga ni človeka, ki bi bil bolj neroden od mene ...

... dokler nisi spoznala mene biggrin.gif:D
Mah, jaz se niti ne probam spuščat v to ceremonijo... mam že probleme na cajte z normalno hojo, kaj šele s kotački na podplatih... biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 March 2005 - 07:12 PM

Kotački biggrin.gif biggrin.gif

Ma grem stavit, da nisi mela takih nesreč ko jst ... jst bi bla lahko kaskader ampak bi me po vsakem podvigu dve leti skup sestavlal. laugh.gif rolleyes.gif
  • 0

#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 31 March 2005 - 07:16 PM

No ja, očitno bi midve lahko z najino sposobnostjo humorista začele malo po ulicah poklicno zabavat mimoidoče in s tem služit. Rapidno bi obogatele, majkemi. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 March 2005 - 07:19 PM

Hehe ja sam resno! Jst se za dobro plačilo še enkrat vržem v prepad ... če mi je enkrat že ratak, zakaj mi še drugič nebi? biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 31 March 2005 - 07:22 PM

Najbrž se niti preveč ne bi rabla trudit, kaj biggrin.gif:D

No, zdaj sva ugotovile, da je najina nerodnost v bistvu najina zavidljiva vrlina. In lahko pustiva to temo zdaj pri miru, da je ne bova preveč posvinjali - kot so meni npr. ono temo pod gastronomijo nekulturno posvinjale klepetave babe. twisted.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users