Jump to content


Zaupati problem?


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1 Guest_Maja_*

Guest_Maja_*
  • Guests

Posted 22 July 2004 - 06:35 AM

Verjetno ima vsaka kdaj pa kdaj težave v ljubezni, ko sem bila mlajša, sem se naivno zaupala moji matki, ki je pa _vedno_ naredila zmedo še večjo, če ne drugega, je problematični osebek povabila k nam domov na čaj in piškote oops.gif

Sedaj ko prehajam iz najstniških let, pa se nimam komu več zaupati, še najboljšo prijateljico sem izgubila zaradi tega, ker sva ena o drugi preveč vedeli, joooj kako sem bila razočarana.

Komu se zaupat, ko imaš težave v ljubezni? Kako veš da te ta oseba ne bo izkoristila ali se norčevala iz tebe?

Hvala!
Maja
  • 0

#2 KATI

KATI

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 22 July 2004 - 09:53 AM

Maja čist te štrekam,ker sm sama trenutno v totalnem kaosu,kar se ljubezni tiče;
sej maš prijateljice ki te poslušajo,sam težko je razlagat nekomu,ki sam ni na istem,včasih se tko grozn počutm,ampak pravjo da čas vse prinese
  • 0

#3 Guest_Maja_*

Guest_Maja_*
  • Guests

Posted 22 July 2004 - 11:30 AM

QUOTE(KATI)
Maja čist te štrekam,ker sm sama trenutno v totalnem kaosu,kar se ljubezni tiče;
sej maš prijateljice ki te poslušajo,sam težko je razlagat nekomu,ki sam ni na istem,včasih se tko grozn počutm,ampak pravjo da čas vse prinese


Ja ti imaš vsaj koga, ki mu lahko poveš ... jaz sem se pa pošteno opekla sad.gif

lp
Maja
  • 0

#4 KATI

KATI

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 22 July 2004 - 11:39 AM

Sam veš kako je to,k jih točno vidiš da te majo že polno rit,sam se lepe delajo,tko da v bistvu koga ,ki bi mu res lahko zaupala nimam;
to je največja napaka ko jo ženskice delamo,da ko najdemo tipa,zgubimo stike s kolegicami,saj jst sm to nardila,tko da sm v tipu mela vse,pa mi ni blo hudo,sam zdej je pa *****
  • 0

#5 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 22 July 2004 - 12:05 PM

QUOTE(KATI)
Sam veš kako je to,k jih točno vidiš da te majo že polno rit,sam se lepe delajo,tko da v bistvu koga ,ki bi mu res lahko zaupala nimam;
to je največja napaka ko jo ženskice delamo,da ko najdemo tipa,zgubimo stike s kolegicami,saj jst sm to nardila,tko da sm v tipu mela vse,pa mi ni blo hudo,sam zdej je pa *****


Se podpisem pod tole!Jaz vem ko sem z bivsim zacela nisem videla kot samo njega,se travo sem videla rast laugh.gif Ampak s casoma sem se sele zavedala kaj sem naredila.
  • 0

#6 Guest_Maja_*

Guest_Maja_*
  • Guests

Posted 22 July 2004 - 12:14 PM

Bejbika, kako pa sedaj rešuješ to večno dilemo med prijateljicami in fantom?

lp
Maja
  • 0

#7 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 22 July 2004 - 12:19 PM

Veckrat na mesec se slisimo ali pa gremo ven na kaksno pijacko.Sicer to je redkost ampak se naredi.Vcasih prav hrepenim po spremembi da grem ven v druzbo in smo same punce.Pa se mal posmejimo,zenski cvek laugh.gif Maja a tvoj fant je kaj ljubosumen?
  • 0

#8 Guest_Maja_*

Guest_Maja_*
  • Guests

Posted 22 July 2004 - 12:21 PM

Ja bejbika, je ja ljubosumen, mislim da brez tega ne bi bil niti meni všeč. Ampak vse mora biti v mejah normale. Brez težav greva včasih vsak med svoje prijatelje, čeprav je tega mnoooogooo manj odkar sem z njim. oops.gif

lp
Maja
  • 0

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 July 2004 - 04:11 PM

QUOTE(Maja)
Ja bejbika, je ja ljubosumen, mislim da brez tega ne bi bil niti meni všeč. Ampak vse mora biti v mejah normale. Brez težav greva včasih vsak med svoje prijatelje, čeprav je tega mnoooogooo manj odkar sem z njim. oops.gif

lp
Maja


Mislim, da je normalno, da več časa pogosto posvečamo partnerju kot prijateljem še posebno, če še ne živita skupaj. Vseeno pa ne zapuščaj prijatelje. Sploh pa sem tudi jaz ena izmed tistih, ki je po 8 letih neuspešne veze ostala sama, brez prijateljev. Poznala sem predvsem njegove prijatelje s katerimi sva prebila veliko časa. Ko sva prekinila vezo, so se tudi ti "prijatelji" umaknili.Tako sem ostala sam sad.gif Občutek je bil grozen. Počasi spoznaš ljudi...vpiši se v kakšen krožek, ki te zanima, obisči kakšno prireditev...čvekaj na forumu laugh.gif Ne da bi se zavedala boš spoznala veliko ljudi.

In ne govori, da nimaš nikogar...očitno nas je na tvoj post kar nekaj odgovorilo.
smile.gif
Lep dan

Nadi
  • 0

#10 TAMARA

TAMARA

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 23 July 2004 - 06:41 PM

Lep pozdrav!Predvidevam da poznaš razliko med zaljubljenostjo in ljubeznijo ermm.gif: Na začetku je oboje enako in se ne da videt razlike med njima,kar pa se seveda čez čas spremeni.Zaljubljenost je predhodna faza do ljubezni.Na začetku so tisti "zasanjani" dnevi,"metuljčki" v trebuhu,trenutki ko ne vidiš dlje kot pol metra pred sabo,ko misliš le nanj..Vse to je čudovito in nekaj res najlepšega.Temu pravimo zaljubljenost,ki PONAVADI ne traja dolgo.Zaljubiti se ni težko,težje je ljubiti.Kajti v ljubezni je potrebno veliko več "truda".V ljubezni ni vse tako popolno kot v zaljubljenosti.Naučiti se moreš sprejemati določene kompromise,se prilagajat partnerju,se včasih čemu zanj odpovedat,sprejet njegove napake-muhe,ugodit njegovim "zahtevam" in željam,včasih gledat bolj na njega kot nase,veliko komunicirat,se mu posvečat...V zaljubljenosti vsega tega ni,ker ko pride do določenih "težav",preprek,nesoglasij,se ponavadi konča.Eden se naveliča in si poišče drugo "žrtev".Ko na človeka začneš gledati kot na nekoga ki ni lep le od zunaj,ko znaš sprejeti vse negativne lastnosti in pomankljivosti vajine zveze,potem temu lahko rečeš ljubezen.Človek pravo ljubezen najde (naj bi jo našel) le enkrat v življenju.Zato so vse ostale "navidezne" ljubezni le nekakšna trnova pot,ki nas potem pripelje do te prave ljubezni.Hočem ti povedat:KO BOŠ NAŠLA PRAVEGA FANTA-MOŠKEGA ZA SEBE ,SE NIKOLI NE BOŠ RABLA VPRAŠAT ČE JE PRAVI,KER BOŠ TO ENOSTAVNO ZAČUTILA.Kako?Ne boš se rabla spreminjat zaradi njega,nikoli ti ne bo potrebno delati nekaj pod prisilo,nikoli te ne bo strah da boš kaj naredila narobe,da mu kaj ne bo všeč,da ne bo razumel,da ne bo sprejel,lahko mu boš brez strahu vse zaupala...Če ni pravi ,se tak nimaš s čim obremenjevat,ker ne boš nič zgubila.Bodo toliko pogumna in išči dalje in ko boš našla nekoga ob katerem boš vedela da si res to kar si in da se ne rabiš pred njim ničesar sramovat in česa skrivat,boš vedela da je to tisto pravo.Zaupaj v sebe in vedi da si edinstvena oseba.Človeku s katerim si pokaži kar si in se ne spreminjaj,saj le tako boš lahko našla svojega "princa".V primeru da se na nekoga oziraš in delaš stvari da bi bile všeč njemu,ne boš osrečla sama sebe,kar pa je tudi najbolj pomembno,ker gre za tebe in za tvoje življenje.Ne pravim da bodi sebična in da ne glej na njega,ampak najprej poskrbi za sebe.Šele ko boš ti srečna in zadovoljna,bodo lahko tudi drugi in v tem primeru tvoj partner.OPROSTI ZA DOLGO RAZLAGO,AMPAK NA KRATKO NE ZNAM POVEDAT! biggrin.gif Želim ti vso srečo in prepričana sem da jo boš slej ko prej našla. :!: Pa brez zamere zaradi česarkoli!By by
  • 0

#11 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 12 August 2004 - 11:32 AM

Joj, kaki problemi biggrin.gif V bistvu so popolnoma normalni, mislim da gre skoraj vsaka punca skozi to. Jaz vem, da ko sem prekinila s fantom mi je bilo ful hudo pa to, pa sem hodila k frendicam jokat itd. Potem so se me pa pocasi navelicale. In ko sem dobila fanta, ki mi je res nekaj pomenil(s katerim sem se vedno skupaj) so pa rekle: "ah ne ze spet! Spet se bos hodila jokat k nam!" In mi je blo prov bed zarad tega.
Jaz sem se tisti cas zatekla k dnevniku. Sigurno te ne bo izdal, govoril naokoli itd. Samo paziti moras kam ga das da ga ne odkrije mlajsi brat ali starsi ipd.
  • 0
*mucka*

#12 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 12 August 2004 - 12:15 PM

QUOTE(TAMARA)
NA KRATKO NE ZNAM POVEDAT! biggrin.gif
Super si tole napisala smile.gif Bi se kar strinjal s teboj ;)
  • 0

#13 mateja

mateja

    sramežljivec

  • Člani
  • 28 posts

Posted 12 August 2004 - 02:30 PM

ja pa jes res ne vem kaj vam je! biggrin.gif , ne razumem tega, da ko spoznate tipa nimate casa za druge... jes sem mojmu takoj povedla, da pac ni edini ki bom mela z njim stike, bo pa tisti, ki mi bo najbližji in bom zanj edina in on zame... s tem pa ne pomeni, da bi ga zanemarjala in hodila z drugimi naokol... bom sla tako kot mi bo pasalo in on me ne bo omejeval, pa en logično zdrav odnos pa je ja treba imet! sploh pa škodi ce se navežeš sam na eno osebo.... ce pa je ljubosumen na prijateljice je to štala... lahko samo takoj ves, da bo ljubosumen na vse ne samo na prijateljice ampak se na tvojga psa... sploh pa tudi s prijateljicami ne boš živela... bos le s tipom... tudi ne razumem tistih, ki cele dneve skup precepijo, pol po telefonu se dve uri, pa sej itak da se pol tipom zmesa... sej po moje tud njim ni fejst da jim stalno na nosu visimo... sej mamo vsi svoje trenutke, ko smo radi sami s sabo in imamo svoje skrivnosti.... se strinjate?
  • 0

#14 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 12 August 2004 - 02:33 PM

tole si pa total zadela Mateja. Bingo! laugh.gif wink.gif
  • 0
*mucka*

#15 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 20 August 2004 - 08:10 AM

QUOTE(mucka)
Joj, kaki problemi biggrin.gif  V bistvu so popolnoma normalni, mislim da gre skoraj vsaka punca skozi to. Jaz vem, da ko sem prekinila s fantom mi je bilo ful hudo pa to, pa sem hodila k frendicam jokat itd. Potem so se me pa pocasi navelicale. In ko sem dobila fanta, ki mi je res nekaj pomenil(s katerim sem se vedno skupaj) so pa rekle: \"ah ne ze spet! Spet se bos hodila jokat k nam!\" In mi je blo prov bed zarad tega.
Jaz sem se tisti cas zatekla k dnevniku. Sigurno te ne bo izdal, govoril naokoli itd. Samo paziti moras kam ga das da ga ne odkrije mlajsi brat ali starsi ipd.


Prave prijateljice po mojem mnenju tega ne bi smela reči. Morda malo v hecu "sej ne bomo spet žalostni, a ne?" Nikakor pa ne "ah, ne že spet! Spet se boš hodila jokat k nam!".

To je moje skromno mnenje,
  • 0
LP, Finatina

#16 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 August 2004 - 10:37 AM

pa se prav imas...
  • 0

#17 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 August 2004 - 11:19 PM

TAMARA krasno si napisala, cista resnica... wink.gif
  • 0

#18 Aleka

Aleka

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts
  • Location:primorska
  • Interests:potovanja

Posted 09 September 2004 - 05:27 PM

Ojla Maja,

tudi jaz sem ena tistih, ki so razocarani v ljubezni in brez prijateljev, ki bi jim lahko zaupala svoje probleme. Trenutno koncujem oz. mislim, da bom koncala zvezo s sedanjim fantom. Pravkar sem ga dobila na zelo veliki lazi... Ampak on tega se ne ve. Ne vem komu sploh zaupat svoj problem.

Vedi, da nisi sema.
  • 0

#19 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 09 September 2004 - 06:30 PM

Aleka, če želiš deli to z nami. . Ti bomo poskušale pomagati z nasvetom, če ne drugače ti bo morda tebi lažje. Ne, vem. Odloči se sama.
  • 0
LP, Finatina

#20 Aleka

Aleka

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts
  • Location:primorska
  • Interests:potovanja

Posted 09 September 2004 - 07:58 PM

Finatina,
najlepsa hvala za odgovor. Torej moj problem: imam fanta, s katerim sva skupaj ze 4 leta. Vedno sem bila prepricana, da me ljubi, pa vendar... Zadnje case se je zacel malce cudno obnasati. V sluzbi ima veliko stikov s puncami. Dobro, to ni noben problem.
Spoznala sva se v soli. On je prvi mene opazil.V tistem obdobju, sem jaz bila ravno ven iz ene zveze, ki mi je pustila velike rane. Tako, da nisem bila pripravljena na novo zvezo. V nasi "bandi" pa je bila tudi ena sosolka, ki ga je sarmirala. S casom tudi on njo. Kaj sta onadva imela skupnega, mi se danes ni povsem jasno, ker mi vedno drugace pove - zdaj je bila punca, zdaj le prijateljica,...Ko smo koncali solo, smo z njo izgubili vse stike. Nekajkrat smo jo se srecali in on se je ves topil ob njej.In zdaj nekega dne, mi je sinilo v glavo, da bi naredila en preizkus.
Izkazal se je negativno: namrec on mi ves cas laze o njen in se namerava z njo srecati.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users