Jump to content


Photo

Prehrana otrok od malih nog


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16771 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2019 - 09:17 AM

Jaz imam spet vprasanja glede hrane. Zakaj nimamo teme samo zato, jaz v temi tavam :D Najbrz prevec pricakujem, ker eni ze toliko jejo. Ce bi dojila, se sploh ne bi sekirala. Sicer mi je uspelo zmanjsati AM iz 1300 na 800, tako da nekaj je.
Zdaj ima novo finto, ko izpljune skoraj vse, kar je v kosu. Tudi kar dobi v roke odgrizne, valja po ustih in porine ven. Zdaj me pa zanima ali ste dajale gres in polento kuhano na mleku (kokos, mandelj npr.)? Ker na vodi ne bo pojedla. Nekaj ji pa moram bolj kasastega ponuditi, da vsaj kaj poje.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 11 March 2019 - 09:41 AM

jaz sem ji te zadeve delala z riževim napitkom, dokler nisem dajala kravjega mleka (torej do 1 leta)


  • 0

#3 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26735 posts

Posted 11 March 2019 - 10:15 AM

Gres sem na vodi skuhala in dodala am. V bistvu sem do nedavnega vse tako delala tudi prosene in ajdove kase pa polento. Je okusno :)
  • 0

#4 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16771 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2019 - 10:25 AM

Fak. Jaz se pa vedno sprašujem kako to narediš, če ne smeš segrevati. Pa ni nič grudic? Probam danes.

 

Kateri ok trgovinski prigrizki so še poleg baby flipsa?


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#5 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26735 posts

Posted 11 March 2019 - 10:41 AM

Nic grudic :) pa hitro se skuha na vodi :) mi smo ene 2x kupili piskote Holle. Ji pa najraje dam suho sadje pa zdaj obcasno plazmo. S S pa ob sobotah kak krof skupaj pojesta. Aja pa muki skuto smo ji nekaj casa dajali, zdaj kupim pa kar sadno skuto od lokalnega pridelovalca, sicer ima nekaj sladkorja ampak malo.
  • 0

#6 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15776 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 11 March 2019 - 11:12 AM

Jaz sem cist vse delala sama te zadeve, kasice..pomojem nikoli ni dobil kupljene.
To je bilo prvic :lol:
Sem pa km jaz dala ze pri 4m. Najprej 1/3 nato 1/2 pol pa pocasi celo. Sem kupovala od planike. Una rizeva sranja so meni presladka. Zdaj bi dala recimo mandljevo mleko. Zacela sem z rizevo kasico od milupe.
Baby flipse sem v dm kupovala. Imas tudi prosene flipse, brez soli, te moj se danes je. Pa prestice brez soli iz dm.
Drugac zdej logicno ne kompliciram glede hrane a se vedno to kupim rajsi kot navadne preste.

Kako je zdaj z uvajanjem? Kdaj naj bi zacel ter kaj in kako? Nekje sem slisala da zdaj pa kar vse povprek....
  • 0
 

#7 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 11 March 2019 - 11:17 AM

Zdaj je ful “moderen” baby led weaning. Je katera uvajala po tem nacinu? Jaz sem se kar navdusila, ko sem brala o tem, potem me je bilo pa prevec strah, da bi se zadusila, ko si je cel kos brokolija stlacila v usta. 😄
  • 0

#8 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31323 posts
  • Location:Primorska

Posted 11 March 2019 - 11:18 AM

Ja, to bi jaz mogoče probala, če bi imela spet dojenčka.
  • 0

#9 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26735 posts

Posted 11 March 2019 - 11:20 AM

Jaz sem kombinirala. Zacela s kasicami in potem kar kmalu s kosi, ker je hitro obvladala skarjasti prijem in zvecenje. Tako da pri 4 kasice pri 6 kose. Poje pa zdaj kaksno hoferjevo sadno kasico v vrecki, ce smo ravno kje na poti ali v pomanjkanju casa, pa zraven kos kruha, piskot. Jaz pri sladkorju ne kompliciram prevec, pri mleku in mlecnih izdelkih sem bolj previdna.
  • 0

#10 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16771 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2019 - 11:41 AM

Jaz tudi dajem obcasno v kosih, ampak si pa ne predstavljam, da bi tako vsak obrok ponudila. Petkrat na dan cistila jedilnico in petkrat na dan otroka generalno. Mogoce, ce bi bil brez las, hehe (mozno pa, da je ekstra pacek). Ni to zame.

Fiona, alergologi so za vse.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#11 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2019 - 12:17 PM

Jaz uvajam po blw, ker za žlico ni šans, da bi odpirala usta (do pred par dni nazaj... Pa še to samo za jogurt). Na splošno je nezainteresirana za hrano. Večino stvari nese v usta, prežveči in izpljune.
Jaz sem za N gres in polento kuhala na vodi in vmešala zmrznjeno sadje ali rožičevo moko za okus.
  • 0

#12 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18381 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 11 March 2019 - 01:14 PM

A rastlinska mleka niso ok? Riževo ali ovseno npr.?
  • 0

#13 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2019 - 01:24 PM

So, čeprav riževega naj ne bi uporabljali preveč pogosto zaradi višje vsebnosti arzena.

Drugače pa ja, seveda, tudi na rastlinskih napitkih sem kuhala.
  • 0

#14 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26735 posts

Posted 11 March 2019 - 01:42 PM

Jaz sem si za rastlinska premislila ko swm deklaracije pregledala in to koliko sladkorja imajo.
  • 0

#15 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84002 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2019 - 01:53 PM

Nekatera prav nic. Rizeva vecinoma nimajo dodanega, medtem ko mandljeva skoraj vsa, ker bi bila drugace neuzitna. Verjetno se edino sojino ne priporoca od zacetka uvajanja? Tega niti sama ne pijem, ker mi je ogabno.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#16 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15776 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 11 March 2019 - 02:02 PM

Jaz samo mandljevega iz dm nucam, je sugar free.
  • 0
 

#17 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2019 - 02:39 PM

Ovseno je baje ok. Mandljevo pa pravijo, da je baje po sestavi še najbolj podobno našemu mleku.
  • 0

#18 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26735 posts

Posted 11 March 2019 - 02:41 PM

Za dojecke je vseeno malo drugace ker jo potem vseeno se podojis, nasa je bila ze tako na am :)
  • 0

#19 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2019 - 03:07 PM

No, nekateri bi šli tako daleč, da bi namesto AM dajali mandljevo mleko...
  • 0

#20 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17194 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2019 - 04:36 PM

Ja, če se res ne izobraziš o teh stvareh, je lahko kar kriza.

Tud recimo po informacijah iz prve roke slovenski pediatri še vedno dobijo po 2 dojenčka na leto s hudim pomanjkanjem B12, ker nekatere veganske družine priporočil za B12 ne vzamejo resno. (Seveda pa ni to edini vzrok za pomanjkanje).
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users