Jump to content


Photo

Mozolji zaradi KT?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#1 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 July 2004 - 06:50 PM

Hej

pred leti sem jemala KT Diane 35. Te tabletke velikokrat zdravniki predpišejo ne samo kot zaščito, ampak tudi za uravnavanje sebuma v koži in preprečevanje nastanka mozoljev. Ko sem nehala jemati tablete so se na moji koži pojavili mozolji, ki še po 4 letih ne izginejo. Naj povem, da sem se v času jemanja tablet počutila v redu, brez večjih težav.

Je imela še katera takšne ali podobne probleme?

LP N
  • 0

#2 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 July 2004 - 11:47 AM

cau
KT lahko ustavijo nastanek mozoljev, lahko pa tudi pospesi njihov nastanek.
verjetno imas ti globinske mozolje, ki so pod kozo, ter se jih ne da iztisiniti.
hm..od brata punca je jemala KT kot zascito, ter uravnavanje nekih hormonov, prenehanje nastajanja mozoljev. globinski ne gredo nikakor ven.
  • 0

#3 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 28 July 2004 - 02:06 PM

Nadi naj ti jaz povem nekaj glede KT kljub jemanju imam podkozne mozolje pa ceprav pravijo da jih nebi smela imet.
  • 0

#4 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 July 2004 - 05:14 PM

Bejbika,

jaz v puberteti nisem imela mozoljev. Ko pa sem prenehala jemati KT sem postala obupna na predelu brade in čela. cry.gif Mozoljev se nisem znebila še do danes, pa sem prenehala jemati tablete pred 4 leti. Zanimalo me je, če je imela še katera podobne izkušnje.

LP N
  • 0

#5 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 29 July 2004 - 06:26 PM

Jaz že veliko let uživam KT in res nimam nobenih problemov z kožo. Res je treba veliko narediti zanjo, vendar vem, da je mnogo deklet in žena, ki imajo kljub skrbi za kožo z njo probleme. Velikokrat gre za horomonske motnje ali za dejavnike na katere pač ne moremo vplivati. Vzrtajnost in potrpežljivost sta pri negi nečiste kože pač ključnega pomena. Saj za vsakim dežjem posije sonce wink.gif . lp
  • 0

#6 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 24 September 2004 - 09:58 AM

ŽIVJO NADI!

PRI MENI JE BIL PROBLEM OBRATEN.TABLETE DIANE35 SEM ZAČELA PIT ZARADI PROBLEMOV Z MOZOLJI.SEDAJ JE STANJE BISTVENO BOLJŠE. PRI TEBI JE SIGURNO KRIVO PRENEHANJE JEMANJA KT. TO SE VELIKOKRAT ZGODI. HORMONSKO RAVNOVESJE SE TI JE PORUŠILO. MOGOČE BI JIH SPET POTREBOVALA IN BI BILO POTEM BOLJŠE. TO JE TEŽKO REČI, KER SO HORMONI ZELO ČUDNA ZADEVICA. POSVETUJ SE S KAKŠNIM DERMATOLOGOM. TA TI BO SIGURNO NAJBOLJŠE SVETOVAL. EDEN DBER JE V LJ V MURGLE (AKD D.O.O.-BORIS KRALJ)-FAJN ČLOVEK. STANE PA PREGLED 7.500 SIT.
  • 0

#7 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 08 October 2004 - 10:36 AM

Ola!

Pri meni se je zgodilo isto. Ko sem nehala jemati Diane 35 so se mi pojavili mozolji in to pri 21-ih letih. Moja puberteta je bila brez mozoljev,zato sem mnenja,da se mi je pac porusilo ravnovesje. Sedaj zopet jemljem Diane 35 in se je koza nekako uredila,vseeno pa je moja koza na bradi polna podkoznih mozoljev. KATERA VE KAKO SE JIH ZNEBITI?
  • 0

#8 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 08 October 2004 - 10:44 AM

osebno ti ne priporočam te tablete, ker so zelo zelo zelo zelo močne...sama sem jih imela kot najstnica, čisto v začetku pubertete, da ne omenjam koliko sem se zreedila zaradi njih in kakšna sem postala ko sem jih nehala uporabljat.....groza......
Vsi ki me poznajo so nili priča kakšno kožo sem nekoč imela...obup in groza.......

Verjemi pa, da se mozoljev da znebit brez tega pacakanja...ne delaj tega svojemu telesu pri 21 letih res ne..... Poskrbi za redno čistočo in obišči kakšno priznano kozmetičarko...ampak res priznano....ne hodi v Center Pirnat v Ljubljano, ker ti bodo zapacali obraz kot so ga meni...Sama sem hodila v Umag, na začetku 2 krat na teden, nato enkrat na teden in potem enkrat mesečno. Sedaj pa po potrebi.....obraz imam sedaj super...Je pa res da mi je ženska na podlagi moje krvne skupine, predpisal jedilnik, ki sem se ga držala do pike natančno in sedaj tudi vem, katera hrana mi resnično dela mozoljčke....
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#9 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 08 October 2004 - 11:05 AM

Zdravo Helena!
Jaz nimam problema s tezo,ker imam pac problem,da se ne morem zredit pa ne bi zdaj o tem.
Naj ginekologu predlagam,da mi predpise kake druge tablete? Res me je strah,kaj se bo zgodilo z mojo kozo,ko bom nehala jemati Diane 35!!!
  • 0

#10 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 08 October 2004 - 11:52 AM

.....ne se jezit.......ejj.... ermm.gif sad.gif .pač imaš srečo zaradi teže, marsikatera ti lahko pritrdi, da so jo te tablete zredila. wink.gif .......sam pustimo sedaj to.......

Te tablete nasplošno ginekoligi ne predpisujejo več, ker so resnično najmočnejše v tem krogu.......naj ti predpiše kakšne druge res.....bolj blage....vsake tablete pripomorejo k temu, da regulilajo delovanje hormonov...za mozolje pa lahko veliko narediš sama z pravilno nego....govorim ti iz lastnih izkušenj....
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#11 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 08 October 2004 - 12:20 PM

Jaz imam od prejsnjega tedna kontracepcijski obliž bomo videli kako se bo obneslo laugh.gif

Po tabletkah se tudi jaz nisem nic zredila.
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#12 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 09 October 2004 - 12:09 PM

Hm, komplicirani so tile hormoni. Js sm tud pila Diane, tkole ene 4 leta, na začetku zaradi lepše kože. Nisem se lih ful zredila, sam imam tele tabletke malo na sumu, da povzročajo celulit... Pri meni se je koža na začetku čist spucala, po približno 2 letih pa so se spet začeli pojavljat mozoljčki- hujši kot prej. Ker je bil dermatolog hudo nezainteresiran, da karkoli ukrene (hodila sem k ravno omenjenemu Kralju v Murglah), sem se morala kr sama znajti. To pa je, da sem zamenjala tabletke na Logest, pa šla h kozmetičarki. V hujših primerih z mozolji pomagajo ene močnejše (ne kontracepcijske) tabletke, ki jih lahko jemljejo tako moški kot ženske.
  • 0

#13 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 12 October 2004 - 09:27 AM

ŽIVJO ENI IN HELENA!

JA HORMONI SO ČUDNA STVARCA. TEŽKO JIH JE RAZUMETI. JAZ NPR.SEM IMELA CELO PUBERTETO SLABO KOŽO, VENDAR NIKOLI NISEM POSEGALA PO TABLETAH IPD. POTEM SE MI JE KOŽA OKROG 20 LETA BISTVENO POPRAVILA. PRI 25 PA SEM DOBILA NAVAL MOZOLJEV IN SICER PO BRADI,ČELU IN CELO POD LIČNICAMI KJER JIH NIKOLI NISEM IMELA. POSKUSILA SEM S KOZMETIČARKO KI MI JE STVAR POSLABŠALA,KER SO PAČ MOJE AKNE BILE POSLEDICA HORMONSKEGA NERAVNOVESJA. POSKUSILA SEM Z VSEMI NARAVNIMI METODAMI IN NA KOCU PRISTALA NA ANTIBIOTIKIH.NIČ NI POMAGALO! TAKO SEM SE ODLOČLA ZA DIANE 35 IN ČUDEŽ-KOŽA JE BISTVENO BOLJŠA. SEM PA NEKAJ UGOTOVILA-DA JE NA MOJE POSLABŠANJE IN TO HORMONSKO NERAVNOVESJE VPLIVAL STRES!!! CELO ŽIVLJENJE SEM SE UKVARJALA S ŠPORTOM IN POTEM SEM ZARADI SLUŽBE V KATERI SEM PREBILA CELE DNEVE (NAPAKA!)VSE SKUPAJ OPUSTILA. SEDAJ SE SPET UKVARJAM S ŠPORTOMIN VIDIM DA TUDI TO VPLIVA NA KOŽO...KER TELO JE CELOTA...UGLAVNEM MALO NAKLADAM.
HOTELA SEM POVEDATI ENI ŠE TO-DERMATOLOGI POMAGAJO KOLIKOR LAHKO-KER ONI LAHKO POSATVIJO DIAGNOZO IN POTEM TESTIRAJO KAJ BI KOMU POMAGALO-KER SMO SI RAZLIČNI IN NI VSE ZA VSE. MISLIM DA KRALJ JE PRAV FAJN DERMATOLOG IN NI PRAV DA SI VRGLA ČRNO PIKO NANJ. PAČ ENEMU LAHKO POMAGA,DRUGEMU NE,TRETJI SI MORAMO VEČ AL MANJ SAMI.ŽE STARI GRKI SO REKLI:"SPOZNAJ SEBE."
  • 0

#14 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 12 October 2004 - 11:11 AM

kakšna stara mama bi rekla, NIČ SEKSA, ČE NOČEŠ IMETI PROBLEMOV Z MOZOLJI KI JIH POVZROČAJO KT. biggrin.gif
  • 0
LP, Finatina

#15 Malena

Malena

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 08 January 2005 - 09:08 PM

Zaradi bolečih podkožnih mozoljev na bradi sem začela jemat Diane 35 in meni so mozolji popolnoma izginili. Me je pa že vnaprej strah, kaj bo, ko jih bom nehala jemat. Ampak tako kot je ena že zgoraj napisala, imam tudi jaz zdaj ful več celulita, pa tudi bolj lomljive nohte in bolj suhe lase. Tak da - za eno stvar tablete pomagajo, moraš pa pri drugih stvareh plačati ceno.
LP!
  • 0

#16 nejkok

nejkok

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 09 January 2005 - 04:43 PM

hey jap tudi jaz imam velike probleme z podkožnim mozoljem na bradi sem ze mislil da sem se ga znebil ba se mi je danes spet naredil..in ko ga stisnem je 14dni mir potem pa spet...zelo boli in je ogromen koža pa postane razdražena in rdeča sad.gif Ma mogoče katera kakšen predlog kaj naj uporabim da se ga znrbim oz. če res pomaga da ješ 1teden samo sadje..?
  • 0

#17 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 January 2005 - 04:48 PM

Nejkok

mislim, da je dobro, da ti kozmetičarka očisti ta mozolj. Ker nikoli ne dozori in se lojnice znova in znova mašijo, se kar naprej pojavlja mozolj. Kozmetičarka bi gobinsko očitila ta mozolj. Upam, da bi imel potem mir smile.gif

LP N
  • 0

#18 nejkok

nejkok

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 09 January 2005 - 04:49 PM

Hvala Nadi
  • 0

#19 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 11 January 2005 - 04:55 PM

Po dolgem casu spet pridem malo pogledat in tema ki me te dni zelo zalosti...Tudi jaz imam zelo problematicno kozo zelo veliko podkoznih mozoljev in enostavno ne vem kaj naj se probam...Ne jem KT ze dve leti in od takrat imam stanje grozljivo...Bila pri omenjenemu dermatologu v Murgle centru in mi ne more nic pomagati edino z tabletmi Diane35 ali terapijo z antibiotiki ki traja 6 mesecev...ker v letosnjem letu nacrtujem zanositi obe varianti odpadeta...zelo zalostna sem se odpravila domov...hodim zelo redno k kozmeticarki ki mi uredi kozo za cca.en teden nato spet hudi problemi...ne vem vec kaj naj sploh se probam...mogoce ve katera kaj bi lahko se pomagalo razen KT...
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#20 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 14 January 2005 - 10:39 AM

Ste že poskusile z Differin gelom, ki se ga dobi na recept? Zvečer se ga nanese po očiščeni koži, in sicer zelo na tanko.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users