Jump to content


Photo

Smoothie


  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#1 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 08 June 2009 - 06:55 PM

Smoothie je v osnovi hladna pijača iz zmiksanega svežega sadja. Veliko smoothijev poleg svežega vsebuje tudi zmrznjeno sadje, zmleti led in zmrznjeni jogurt. Po gostoti so podobni milk-shakeom, vendar ne vsebujejo mleka in/ali sladoleda.
IPB Image
IPB Image
Imate radi? Kaj date not?
Men so ful dobri, včasih sem skos pila tiste iz Juiceboxa, samo so absolutno predragi, ker si jih lahko doma po želji naredim in pride veliko ceneje. Not dam od sadja najraje maline, (pol pa kar je še doma, samo banan in pomaranč ne), jogurt, mal medu, včasih še sunny bisk. Dobro in osvežilno (ne jem sladoleda in mi tole ful prav pride, sploh če ne dam tok jogurta, da je bolj gosto). Rauch malina-breskev mi je tud fajn, če sem kje na poti.
IPB Image
Me pa zanima, če se da kje take plastične kozarce kupit s tistim pokrovčkom, da lahko s sabo vzamem k grem od doma. ermm.gif

  • 0

#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 June 2009 - 06:59 PM


Lahko si tudi v kakšno prazno malo plastenko od vode preliješ smoothie in ga imaš za na pot.

Jaz jih imam rada (dober mi je mangov, pa bananin), nazadnje me je navdušil en banana / ananas iz Leclerca. Ne maram pa Hoferjevih.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 June 2009 - 08:43 AM

Fructalovi so tud dobri, ampak so mi rauchovi boljši. Najboljši smoothie pa sem pila v Egiptu. Jagodnega... njami.
  • 0

#4 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26416 posts

Posted 09 June 2009 - 04:15 PM

meni je pa najboljši tak, ki ga sama nrdim. In ne me prašat kaj dam noter, ker vsakič kej druzga biggrin.gif
  • 0

#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 June 2009 - 04:39 PM

Meni je dober tak bolj gost in nasiten, recimo za zajtrk.

Daš notr vanilijev jogurt, sadje (jaz imam najraje breskve, jagode, borovnice in maline) in kakšne dobre crunchy mislije. Je pa kar redilno, pač ne smeš glih pol litra spit.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#6 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30826 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 June 2009 - 08:18 PM

Včasih kupim Hoferjeve, so mi všeč; sama si pa tega nikol ne delam, tolk pa spet nimam rada sadja tongue.gif
  • 0

#7 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 09 June 2009 - 10:06 PM

^^Men ga je pa škoda, zato dam raj zmrznjeno. oops.gif
  • 0

#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 June 2009 - 11:12 AM

Hmmm jst sem en tak fenomenalen zvarek pila v Maroku, sam tam so ga delali al z mlekom al pa z pomarančnim sokom, tko da ne vem če bi lih kvalificiral za smoothie.

Pila sem pa bananin đus, kivijev, mangov, pomarančen (ful boljši kot te obični pomarančni soki), pa mandljev, pa hruškin (fenomenalen!), pa mešano sadje, pa še kej. Ne vem a sem tud jagodo al ne... Sam dobr, nisem lih fan jagodnih zvarkov pa sladoleda pa tega, čeprav mam sicer ful rada jagode.
Od teh đusov mi je bil kivijev najslabši, precej brez okusa in to... Ostali pa nekje enako dobri, v enem lokalu sem sicer fasala prav ogaben đus, sam tisto je bla edina taka izjema.

Od teh domaćih đusov se najbolj spomnim teh Rauch smoothiejev, mangov je dober. Pa od Fructalovih mi je všeč kokosov, pa borovničev, jagodni mi, kot pričakovano ni baš nekaj.

Pijem jih pa že dolgo ne več, ker si doma zmiksam svoje. Najraje vržem not mandarine, banano, kivi, hruško/jabuk, nekaterine, jagode. Pa dodam malo sojinega mleka, ali pa kakega sadnega soka, če ne mi sploh ne zmiksa, pa ful pregosto pride vse skup.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 June 2009 - 11:15 AM

A bjž no bejž, a ers, braunkopf, smoothie si rada delaš? kiss.gif ninja.gif

Jz si tud rada nrdim smoothie, dodam sojino mleko, ščepec cimeta, banano in jagode.
Al pa zmešam borovnice, jagode, cimet, mal sojinga mleka.
Ponavad pijem sam te dve kombinacije.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#10 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82846 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 June 2009 - 11:38 AM



Jaz na faksu ful pogosto spijem Smoothie (ta velik, 0,5l) namesto kosila, če ni časa. oops.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#11 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 11 June 2009 - 02:28 PM

Kakšne mašine pa mate to za smoothije? Jz razmišljam, da bi si omislila nekaj. Pa tudi za zelenjavne sokove delat, po možnosti. A obstaja kšna taka multipurpose zadeva?
  • 0

#12 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2009 - 02:39 PM

Jaz se ponavadi poslužim kar paličnega mešalnika.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#13 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 11 June 2009 - 02:43 PM

Sinnaia, obstajajo sokovniki v katere lahko daš sadje in zelenjavo. Mi mamo to doma pa smo ga uporabili res samo parkrat, ker je čisto preveč packarije.
  • 0

#14 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 11 June 2009 - 02:49 PM

A potem delate zdaj s čim drugim ali sploh ne?

Koliko so pa kaj okvirne cene sokovnikov?
  • 0

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 January 2011 - 11:24 PM

Meni so dobri tudi Chiquita smoothiei. Poskusla sem skoraj vse (razen Raspberry-Pomegranate) in mi je najljubši okus Coconut-Mango, čeprav ful dober je tud Strawberry-Banana.

IPB Image
http://www.chiquita....sion-fruit.html
  • 0

#16 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 January 2011 - 01:00 AM

Kje pa se to znamko lahko kupi?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 January 2011 - 01:03 AM

Jaz sem jo pila v Italiji, če se dobi pri nas pa ne vem.

Pa Innocent Smoothies so mi tudi všeč, ampak so mi imajo Chiquita generalno gledano bolj posrečene mešanice okusov.
IPB Image
  • 0

#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2011 - 11:11 AM

Nekaj me zanima. Ko v smoothie dodajate zamrznjeno sadje a la maline, kaj ga pred tem odtalite?
  • 0

#19 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 06 February 2011 - 12:19 PM

Ne. Jaz kar zmrznjenega zmiksam s paličnim mešalnikom, samo pazim, da dodam tut nekaj svežega sadja. Če bi samo zmrznjenega miksala pa lahko dodaš še malo sladke smetane in žlico cukra, pa dobiš sladoled. In to ZELO dober. smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#20 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 06 February 2011 - 12:28 PM

QUOTE(Kalypso @ 6. 2. 2011 - 11:11) View Post

Nekaj me zanima. Ko v smoothie dodajate zamrznjeno sadje a la maline, kaj ga pred tem odtalite?



Ne, vržem direkt is skrinje v blender. Pa super je, ker je potem cel smoothie fino hladen.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users