Jump to content


Photo

Deodorant


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 April 2004 - 09:04 AM

Hej

imam problem. Deodorant se mi vedno vtre v obleko. Kljub temu, da majčko operem, ostaja bel odtis, obenem pa še pušča neprijeten vonj... sad.gif

Uporabila sem že veliko deodorantov, tako v spraJu, kot v stiku pa je vedno enako.

Kaj naj naredim? Pogosto tako uničim vse majčke sad.gif

Lp N
  • 0

#2 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 25 April 2004 - 01:50 PM

ojla...
sicer nevem kateri deodoranti so to ki jih ti uporabljaš...ampak mene je to včasih blazno jezilo..
sedaj se s tem neukvarjam več....enostavnmo sem si za podpazduho kupila "kamen" ki ima sicer res mal dražjo ceno ampak ga lahko uporabljaš najmanj leto dni...je brez barve in brez vonja..prepričuje pa potenje..drugače uporabljam dove....tudi fenomenalen...pa fenjal ne pušča sledov...
druga pa nevem.....

oops.gif
lp,
kim

IPB Image

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#3 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 April 2004 - 07:13 PM

Hej Kim,

poznam kamen, ampak ga še nisem imela. Kar pa se tiče deodorantov pa sem uporabljala že vse sorte, od poceni zadev do res dragih. Pa še vedno isto sad.gif

Bom poskusila še kamen. Hvala za nasvet. Kater kamen pa in kje ga kupuješ?

LP N
  • 0

#4 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 25 April 2004 - 09:05 PM

ojla
morem te razočarat ampak nepoznam nobene znane ferme ki bi izdelovale to.....tako da prvi kamen, ki ga najdeš...neboš nič sfalila...kamen enostavno zmočiš pod tekočo vodo in se namažeš po podpazduho....najdeš ga v vseh bolje založenih drogerijah...sigurno pa ga imajo v dmih .....
poskusi tudi z dove clasic ampak tekočem roll onom ne pa s stikom...ker je roll-on brezbarven

tolk o mojih skromnih izkušnjah oops.gif

upam da boš našla nekaj kar ti bo ustrezalo....če nenajdeš kamna...sporoči, ga bom jaz tukaj pri nas vzela zate!

pridna bit!!!

lp, kim

IPB Image
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#5 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 April 2004 - 04:41 PM

Kim,

hvala ti, sem ga dobila v eni parfumeriji. Ti sporočim kako se obnese.

LP N
  • 0

#6 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 01 May 2004 - 04:46 PM

No jaz pa uporabljam kroglico od Fenjal Clasic pa tudi ne pušča madežev, zdaj se dostikrat deodoriram z parfemskim deodorantom od GS Temperamento pa tudi ni madežev. Kristal sem že imela pa nič ne diši, pa še vedno se mi je zlomil, ko mi je po nerodnosti padel na tla. ermm.gif
čao
  • 0

#7 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 10 May 2004 - 05:27 PM

Lep pozdravcek vsem,

jst drugače zelo rada uporabljam NIVEA roll on-vendar se mi dogajajo enaki problemi z belimi madeži.
Uporabljala sem že tudi ene 3 različne firme kristalov, problem mi je ravno da nic ne disi.

Ali je že katera poskusila z bionsen-om?

Tako da bom poskusila še s fenjalom(čeprav mi ravno najbolj ne diši)...
  • 0

#8 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 May 2004 - 05:53 PM

Hej punce,

nov recept sem izvedela za odtranjevanje belih in ne preveč dišečih madežov na majici pod pazduho ermm.gif Majčke, še posebno bombažne ali sintetične namočite v vodo s kisom in pustite čez noč.

Majčko operete v stroju. Kis namreč odstrani vse bakterije, ki se zažirajo v majčki laugh.gif

Preizkušeno in deluje smile.gif

lP Nadi
  • 0

#9 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 10 May 2004 - 08:29 PM

Pa nebo poleg madeža zbledela tudi barva majčke?
  • 0

#10 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 May 2004 - 08:37 PM

QUOTE(Jadranka)
Pa  nebo  poleg  madeža  zbledela  tudi  barva  majčke?


Hej Jadri tongue.gif

Ma ne bo wink.gif Saj ne namočiš v čisti kis, ampak v razrečeni. Edini problem je ta, da kis v topli vodi smrdi ermm.gif Tako, da je zjutraj kopalnica...hmmm...jutranja ;)

Lp N
  • 0

#11 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 10 May 2004 - 08:42 PM

Ja, potem se pa zbudiš dobesedno v kislo jutro sad.gif
  • 0

#12 bushbaby

bushbaby

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 12 May 2004 - 07:43 PM

Kar se kisanja oblačil tiče, lahko vonj preprečite, če dodate malo sivkinega (ali pa kakega drugega) eteričnega olja v tole žehto (tako se perejo plenice, ker naj ne bi uporabljali mehčalca).
Sicer so pa antiflek deodoranti: novi nivea deo balance v sticku (meni super), problem pri kamnu je, da niti slučajno ni dovolj učinkovit, a ja, pa še od dermalogice environmental control deo.
LP
  • 0

#13 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 12 May 2004 - 08:35 PM

Kaj pa pravite na antipersperante? Sem zadnjič brala, da povzročajo rakasta obolenja, predvsem dojk rolleyes.gif

LP N
  • 0

#14 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 12 May 2004 - 08:56 PM

QUOTE(Nadi)
Kaj pa pravite na antipersperante? Sem zadnjič brala, da povzročajo rakasta obolenja, predvsem dojk  :roll:


http://my.webmd.com/...le/79/96226.htm
http://www.stiller.com/cancer.htm
http://cis.nci.nih.gov/fact/3_66.htm

Sploh gede na zadnji link, ga verjetno ne (ga pa 200 drugih reci ...). ermm.gif
  • 0

#15 lana

lana

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts
  • Location:primorska
  • Interests:vse

Posted 26 May 2004 - 10:49 AM

Nadi, a si probala roll-on od Matisa ?
  • 0
živi in pusti živeti

#16 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 26 May 2004 - 11:39 AM

Tako je; s tem deodoranti je bil vedno problem. In potem sva lani s prijatejico staknile skupaj glave in šle na pravi lov. Namreč, obe sva imele isti problem; vsak deodorant, ki nama je sprva dišal, nama je sčasoma zasmrdel, da ne govorimo o "flekcih" pod pazduhami, belih in mokrih. In še vsi ti materiali modernih majčk, ki so vse prej kot koži prijazni.
Tako sva odkrile antiperspirant Tripple dry, ki je sicer drag, ampak ga imaš res dolgo. Uporabljaš ga namreč tako, da se prve štiri večere pred spanjem namažeš z njim, nato pa na vsake 2-3 dni, po potrebi. Z drugimi se naj ne bi mazal. Zadeva je delovala, imele sva tiste najbolj ozke srajčke, pod pazduhami pa niti malo mokre. Ampak, ker sva iz zdravstvene stroke, nama je pač nekak pamet kazala, da to verjetno tudi ni ravno zdravo, da tako zaviraš normalen proces izločanja. Zato sva ga uporabljale le v poletnem času, ko je res hudo vroče, čez zimo in jesen pa pustiva kožo normalno funkcionirat in se z njim ne maževa. Pač, nek kompromis. ;)
In še ena stvar- naj bi se samo s Tripplom mazal in z nobenim drugim, midve sva čez čas to kar pozabile in se še z drugim (za lepši vonj pač) mazale.
Jaz sem takrat odkrila Rexonin Crystal (pure silver), ki je v prozorni embalaži in je prozoren, torej ne pušča madežev. Edini problem je, da vsebuje alkohol, se pravi draži kožo, sploh po britju. sad.gif
Ampak meni zdaj že v celem letu še ni povzročal nobenih težav, tako da se ga bom zdaj kar držala. In Tripple Dry v poletnih mesecih, seveda. smile.gif


Glede te povezave z rakom pa sem jaz tudi zdaj že pošteno zmedena, saj v vseh ženskih revijah še kar pišejo, da je to res, sem pa že prebrala veliko izjav zdravnikov, da to ne drži. Zdaj pa res ne vem. ermm.gif
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#17 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 May 2004 - 06:25 PM

[quote=lana]Nadi, a si probala roll-on od Matisa ?

Ne Lana, nisem....

Sem pa že vse od Juvene, Lancoma, Biotherma, Nivea, Fa itd...Res veliko tako v spraju, kot v rool-on in v stiku.

Najbolj sem bila zadovljna z Avonovim, čeprav mi tudi ta zadneje čase ne odgovarja. Je pa možno, da tudi v organizmu ni nekaj v redu.


Hvala,

N
  • 0

#18 sončica

sončica

    sramežljivec

  • Člani
  • 66 posts

Posted 28 May 2004 - 07:59 AM

Uh, tile deodoranti so itak večni problem. Jaz sem lani, po vseh neuspešnih poskusih, kupila deodorant od Nivee (roll on) in sicer ima tak zelen pokrovček, je pa brez vonja. To pa zato, ker če uporabim še parfum dišim po dveh različnih zadevah in mi gre na živce. V glavnem ta deodorant deluje- vsaj pri meni. Brez belih madežev na majčkah, pa še "drži", zato ga ne menjam za nič.
  • 0

#19 cica

cica

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 28 May 2004 - 09:10 AM

Tud jest uporabljam neodisavlene, pa brezbarvne. Glavno je da ti zapre pore. 8)
  • 0

#20 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 03 June 2004 - 07:27 PM

Jaz pa mislim, da je bolj pomembno, da ti nevtralizira vonj kot pa, da zapira pore in preprečuje znojenje. oops.gif Saj bo telo verjetno na nekem drugem delu izločilo toliko več vlage.
Menda je to zelo nezdravo, če poizkušamo zavirati potenje. cry.gif V telesu se namreč kopiči preveč strupov.

Lp
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users