Jump to content


vojaska parada ob 15letnici osamosvojitve


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 27 February 2006 - 11:14 PM

Kaj menite na tole?? te predvidevam da si za? smile.gif
Meni se zdi pa nedopustno..saj nismo vojaska drzava pr bogu..jajca bom metala na njih ce bojo pod mojih oknom hodli (ker sm glih pripravno doma v centru) biggrin.gif
ampak res ne vem vec kaj se dogaja s to drzavo. Treba se bo preselit na Finsko..
  • 0

#2

  • Guests

Posted 27 February 2006 - 11:15 PM

zgoraj bi moglo bit napisano: Colt, predvidevam da si za. smile.gif
  • 0

#3 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 February 2006 - 11:40 PM

Jaz sem vsekakor tudi za.

Jajca bi metala na vojsko lastne države? Vsekakor se izseli.
  • 0

#4 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 27 February 2006 - 11:42 PM

QUOTE(sajk)
Jaz sem vsekakor tudi za.

Jajca bi metala na vojsko lastne države? Vsekakor se izseli.


I Agree.
  • 0

#5 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 February 2006 - 11:47 PM

Ok izabela, ne dojamem. Zakaj pa to? Zakaj tako plitko razmišljanje... razloži.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#6 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 February 2006 - 11:58 PM

Nekaj mi pravi, da kakega zadovoljivega odgovora ne bomo dočakali ... twisted.gif
  • 0

#7 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 28 February 2006 - 12:06 AM

QUOTE(izabela)
zgoraj bi moglo bit napisano: Colt, predvidevam da si za. smile.gif

Torej si po novem poleg vsega postala tudi jasnovidka? Aja, saj samo predvidevaš.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Za obsežno, drago, dolgotrajno in predolgo parado vsekakor nisem. Sem pa za enostavni, učinkoviti, slikoviti in predvsem glasni prikaz moči naše aviacije. To bi mi bilo zelo všeč. Seveda bi vsi PC-9 morali imeti ''not'' vsaj 600km/h...pol pa se začne veselje twisted.gif
  • 0

#8 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 February 2006 - 12:08 AM

Ker dobim kar pike ko berem kake izjave pacifistov, ne morem da ne bi kaj daljšega dopisal ...

Res ne vem čemu tak kraval glede te parade, če komu ne paše naj pač ne gleda. Ti velestrpni miroljubni "strpneži" s taki izjavami o metanju jajc kažete samo na to, da ste v resnici sami nestrpni.
Čemu jajca na lastno vojsko? Saj to ni neka JLA?! Saj gre za našo vojsko! Torej institucijo ki je neposredna naslednica TO, ki je sploh omogočila samostojnost. Ni šlo samo za politiko, bil je tudi spopad, ki ga precej državljanov zaradi kratkosti daje v nič, ampak ... kaj pa vem, naj gredo to o brezvezni vojni razložit komu od svojcev padlih. Za kratkost se imamo zahvaliti prisebnosti takratnih vodilnih v teh obrambnih strukturah, srečnemu razpletu diplomacije in pa presenečenju "bratske" JLA.

Z osamosvojitvijo smo torej dobili svojo državo in svojo vojsko. Res mi ni jasno zakaj bi jo morali skrivati, še manj so mi jasne butaste izjave kot je prvi post v tej temi. Jajca bi metala biggrin.gif Tam neka frajla, ker se ji zdi to fajn biggrin.gif Ja fak no ...

Mah, saj je škoda časa, bo še Colt kaj lepega napisal gotovo twisted.gif
  • 0

#9 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 28 February 2006 - 12:26 AM

Sajk...seveda bi napisal, ampak se tako siliš v ospredje, da komaj pridem do mikrofona.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Šalo na stran. No, glede omenjene frajle iz Sajkove strani...ne bi preveč izgubljal besed, nekako sem ugotovil da mam pač za otroke prerahle živce smile.gif smile.gif
Kar pa se tiče parade in SV pa je zadeva jasna. Ok, parada gor/dol...stvar posameznika, bolj je tukaj vprašljiv odnos do SV, za katero se marsikdo premalo zaveda da je NAŠA in predvsem v službi NAS! Sicer vem da fanatični pacifisti ne bodo (ne zmorejo) razumeli, pa vendar lahko iz prve roke povem da je naša SV pač v veliko rodovih (vejah) enostavno v službi državljanov RS. Tipičen primer je reševanje v gorah, kjer piloti heličev nosijo svojo kožo naprodaj ko npr z eliso lebdi pol metra od stene in vleče ven npr pijanega planinca ki se je ''zaplezal''. Pustimo sedaj stroške, čas itd itd, ampak ta vojak ni niti pomislil, da morda ga ne bo več domov k ženi in sinu!! Zato ker si enostavno jemlje kot nekaj najbolj naravnega, da nosi kožo naprodaj ob pomoči lastnim državljanom. Kako prekleto gnila logika se potem zgodi, ko ta rešeni državljan začne naslednji dan ''metat jajca''vanj. Skrajno idiotsko, bolano, nezrelo in še enkrat idiotsko.

Akcij v Logu pod Mangrtom sploh ne bom omenjal, da ne spravim koga v zadrego, na vso pomoč posočju ob potresu pa tut pomislit ne upam, da se mi kdo ne fenta...

Ok, zahvaljujoč našim ''liberalcem'' je naš patriotizem totalno na psu, ampak vse to se bo enkrat vrnilo nazaj z obrestmi. In potem se bo Tonetu spet tresel glasek....
  • 0

#10 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 February 2006 - 10:11 AM

QUOTE(sajk)
Ker dobim kar pike ko berem kake izjave pacifistov, ne morem da ne bi kaj daljšega dopisal ...

Res ne vem čemu tak kraval glede te parade, če komu ne paše naj pač ne gleda. Ti velestrpni miroljubni \"strpneži\" s taki izjavami o metanju jajc kažete samo na to, da ste v resnici sami nestrpni.
Čemu jajca na lastno vojsko? Saj to ni neka JLA?! Saj gre za našo vojsko! Torej institucijo ki je neposredna naslednica TO, ki je sploh omogočila samostojnost. Ni šlo samo za politiko, bil je tudi spopad, ki ga precej državljanov zaradi kratkosti daje v nič, ampak ... kaj pa vem, naj gredo to o brezvezni vojni razložit komu od svojcev padlih. Za kratkost se imamo zahvaliti prisebnosti takratnih vodilnih v teh obrambnih strukturah, srečnemu razpletu diplomacije in pa presenečenju \"bratske\" JLA.

Z osamosvojitvijo smo torej dobili svojo državo in svojo vojsko. Res mi ni jasno zakaj bi jo morali skrivati, še manj so mi jasne butaste izjave kot je prvi post v tej temi. Jajca bi metala biggrin.gif Tam neka frajla, ker se ji zdi to fajn biggrin.gif Ja fak no ...

Mah, saj je škoda časa, bo še Colt kaj lepega napisal gotovo twisted.gif


Jajca metat- je res mal huda.... no ja, sama pa tudi nisem za nevemkakšen parade... meni bi bilo bolj všeč, če vojske sploh nebi bilo - nikjer na svetu - sanje, sej vem...
  • 0

#11 HENTAI

HENTAI

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 124 posts

Posted 28 February 2006 - 10:18 AM

Meni osebno je lepo pogledat kakšno parado, samo me vedno pri srcu stisne, ko pomislim, koliko nas bo (davkoplačevalce) spet stalo.
Saj vem da oni niso nič krivi ... bi bila pa na splošno lahko naša država malo manj slavnostno razpoložena, pa kdaj pa kdaj kakšen ognjemet ali parado, srečanje manj organizirala ali vsaj v manjši obliki.

Jajca oz. kar koli metanje pa se mi zdi res malo mimo!!!! rolleyes.gif
  • 0
I never hated a man enough to give him his diamonds back. - Zsa Zsa Gabor

#12 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 28 February 2006 - 10:25 AM

Vsekakor Hentai, se strinjam. Me pa spet prešine ena misel...koliko $$$ smo davkoplačevalci zmetali za vse kvazi performanse, umetniške predstave itd itd ob takšnih prireditvah skozi vsa leta...na ta račun bi lahk meli en mesec trajajočo parado (in ne nekaj ur), pa še bi ostal $$$. Zanimivo da se ob takšna metanja $$ skozi okno noben ne obregne...

G
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 February 2006 - 10:33 AM

Colt ... kaj pa je zate kvazi umetniška predstava? O tem bi se dalo razglabljat, ker če nisi umetniško podkovan, potem bolj težko sodiš o pristnosti teh zadev.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 HENTAI

HENTAI

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 124 posts

Posted 28 February 2006 - 10:45 AM

QUOTE(Colt)
Vsekakor Hentai, se strinjam. Me pa spet prešine ena misel...koliko $$$ smo davkoplačevalci zmetali za vse kvazi performanse, umetniške predstave itd itd ob takšnih prireditvah skozi vsa leta...na ta račun bi lahk meli en mesec trajajočo parado (in ne nekaj ur), pa še bi ostal $$$. Zanimivo da se ob takšna metanja $$ skozi okno noben ne obregne...

G


Pa saj sem napisala" na splošno lahko naša država malo manj slavnostno razpoložena, pa kdaj pa kdaj kakšen ognjemet ali parado, srečanje manj organizirala ali vsaj v manjši obliki. "

To sem mislila in novo leto in razne druge prireditve ... ker meni že te ognjemeti gredo tako na k***, so tokrat na leto, da sploh ni več "haska".
Saj en program za praznik mora biti ... ampak vse v mejah "normale".
  • 0
I never hated a man enough to give him his diamonds back. - Zsa Zsa Gabor

#15 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 28 February 2006 - 10:57 AM

Hentai, zlato moje....saj moj post niti slučajno ni bil reply tvojemu, bolj glasno razmišljanje glede na ves $$$ ki ga zmečemo za kvazi performanse, katerih niti sami avtorji ne razumejo dobro, kaj šele gledalci. To je samo glasno razmišljanje ob idiotski logiki, po kateri moramo pač vsi državljani plačevati davke za t.i. samostojne umetnike ki so v večini samo paraziti družbe.

G

ps. Dilemca...kaj naj ti rečem? Umetniško podkovan ali ne, $$ gre tudi iz mojega žepa, zato lahko mirno povem mnenje o tem. In poznam (tudi osebno) vse preveč t.i. samostojnih umetnikov ki obvladajo vse poti in stranpoti, kako dobiti $$ iz državne malhe, njihova produktivnost pa je omejena na drogeraške partye in zmedeno filozofiranje o nerazumevanju umetnosti. bljak!
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 February 2006 - 11:00 AM

QUOTE(Colt)
ps. Dilemca...kaj naj ti rečem? Umetniško podkovan ali ne, $$ gre tudi iz mojega žepa, zato lahko mirno povem mnenje o tem. In poznam (tudi osebno) vse preveč t.i. samostojnih umetnikov ki obvladajo vse poti in stranpoti, kako dobiti $$ iz državne malhe, njihova produktivnost pa je omejena na drogeraške partye in zmedeno filozofiranje o nerazumevanju umetnosti. bljak!


A tako torej? Hja, dobro no ... potem se pa predam. biggrin.gif Sicer še vedno mislim, da ni dobro tako splošno opletat z besedami kot so 'kvazi' in podobno, sploh če nisi doma v tistem fohu. Ampak dobro ... je že res, da plačuješ davke (menda biggrin.gif ) zatorej je edino pravilno, da izraziš svoje mnenje.

Pa tudi sama poznam nekaj svobodnih umetnikov, ki pa so umetniki v pravem pomenu besede. Očitno imava pač različne izkušnje. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 February 2006 - 11:05 AM

QUOTE(Verja)
Jajca metat- je res mal huda.... no ja, sama pa tudi nisem za nevemkakšen parade... meni bi bilo bolj všeč, če vojske sploh nebi bilo - nikjer na svetu - sanje, sej vem...

Wake up and smell the coffee biggrin.gif

Vojska je pa taka inštitucija, na katero bi moral biti zaveden državljan ponosen, vsekakor pa ne bi smel imeti idej o metanju hrane v vojake ... In ko se je ravno o Finski sanjalo ... Finci so zelo ponosni na svojo vojsko, sploh spričo dejstva da so sprva dali rdeči armadi hudiča kljub številčni premoči. S Švicarji je podobno, tako da ... biggrin.gif
  • 0

#18 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 28 February 2006 - 11:08 AM

QUOTE(DiLeMa)

Pa tudi sama poznam nekaj svobodnih umetnikov, ki pa so umetniki v pravem pomenu besede. Očitno imava pač različne izkušnje. wink.gif

Ja, zelo različne smile.gif Saj v tem je hec...vsekakor podpiram mlade, nadarjene in pridne umetnike....tisti drugi pa so navadni zajedalci in pridaniči!

G

ps. aja...saj morda pa niti nisem tako anti umetniško usmerjen...morda imam pa kaj lepega (izpod lastnega peresa) tut jaz za pokazat... oops.gif 8)
  • 0

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 February 2006 - 11:09 AM

QUOTE(Colt)
ps. aja...saj morda pa niti nisem tako anti umetniško usmerjen...morda imam pa kaj lepega (izpod lastnega peresa) tut jaz za pokazat... oops.gif 8)


Pravkar si si pridobil vso mojo pozornost. Me namreč zanima, če boš to postavil na (vsaj moj) ogled? biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 28 February 2006 - 11:15 AM

Hehe Sajk...si predstavljaš kako gre naša vrla pacifistka gor na Finsko...tam pa jo preplavi silni ponos na vojsko ter čez nekaj let že kot kaka podporočnica strumno uri tamkajšne rekrute... twisted.gif

Dilemica...''za pokazat'' nimam kaj preveč, karkoli je že bilo, je bilo objavljeno v kaki reviji, predvsem v obliki kake kratke zgodbice, misli ali pesmi. To niso neke resne in dolge zadeve, temveč stvar kratkega navdiha, primernega ambienta in predvsem posrečenega spleta okoliščin. wink.gif

Aja...v OŠ in SŠ sem požel nekaj vidnih razultatov s svojim fotoaparatom, kasneje pa sem se bolj preusmeril v polprofesionalno fotografijo (poroke itd)...čeprav za svojo dušo sem kasneje posnel nekaj sto fotk krajine, med njimi nekaj deset (za moje skromne pojme) vrhunskih. Ostajajo pa v moji privat zbirki.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users