Jump to content


Photo

Med


  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#1 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 29 December 2005 - 06:56 PM

Evo, mene pa zanima kakšne imate kaj izkušnje z medom, kakšen vam je najboljši, in kateri je najbolj zdrav za telo. In kakšne učinke ima- zakaj je dober? V kakšnih količinah je še zdrav?

jaz ga na mesec popijem v čaju okrog pol litra in se mi zdi kr malo preveč oops.gif Ampak bolje kot cukr, pa vseeno je.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 December 2005 - 06:57 PM

Za čaj vem samo to, da ne sme imeti več kot 40 stopinj. Sicer med izgubi svoje pozitivne lastnosti.
Jaz se na med niti ne spomnim pogosto, tako da pri nas liter meda traja še in še časa.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30936 posts
  • Location:Primorska

Posted 29 December 2005 - 07:23 PM

Mi ga imamo ful, ker ga teta sama doma prideluje in sicer cvetličnega.
Jst ga v čaju ne maram preveč, včasih ga kar pojem kakšno žličko, ful rada imam pa kruh z margarino/maslom in malo medeka, mnjami! Ampak to bolj redko jem.
Ostali ga pa velik v čaju popijejo, tko da pr nas zdrži en kozarc kake 14 dni, pomoje.
  • 0

#4 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2005 - 09:10 PM

Najboljši mi je akacijev med!! Jem ga na kruhu, v čaju, z limono kadar sem prehlajena
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#5 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 29 December 2005 - 09:27 PM

sploh ne poznam/okusim razlik... oops.gif biggrin.gif mamo dostkrat različne mede...pa tud jem ga ne neki ful...fotr pa vsak jutr spije pol dc do dc medu blink.gif uglavnm ga zamnjka tm u pol mesca biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#6 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 29 December 2005 - 09:29 PM

QUOTE(rea)
sploh ne poznam/okusim razlik... oops.gif biggrin.gif mamo dostkrat različne mede...pa tud jem ga ne neki ful...fotr pa vsak jutr spije pol dc do dc medu blink.gif uglavnm ga zamnjka tm u pol mesca biggrin.gif biggrin.gif


kul, potem nisem edini freak glede tega biggrin.gif Sem se že ustrašla, da pretiravam, sam če so še vsi supermedojedci ostali živi, bom pa še jaz biggrin.gif
  • 0

#7 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 29 December 2005 - 09:56 PM

jaz nisem tak nora na med.. ko se spomnim si ga dam v čaj, tak da ga bi jedla pa niti ne smile.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 December 2005 - 10:03 PM

.
Mam rada med, razen kostanjevega ne maram - je preveč grenki. Dam ga v čaj, na kruh s putrom.

.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 30 December 2005 - 09:46 AM

Hm, jaz pa sem se navadla, da med uporabim ponavadi v čaju. Čeprav imam zelo rada kruh z maslom in medom (to mi je full nostalgičen zajtrk iz otroštva) vendar ga na žalost velikokrat ne jem, ker pozabim.
  • 0

#10 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11535 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2006 - 10:38 AM

Jst mam rada med v čaju mi je bolš kot pa sladkor..najbolši mi je cvetlični, lipov al pa kakršnkoli, sam kostanjevga pa ne maram mad.gif
  • 0

#11 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 28 January 2006 - 11:06 AM

Za v caj ga imam zelo rada - tekocega.Za na kruh pa zgoscenega biggrin.gif
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#12 Nadja

Nadja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 288 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:šport, potovanje, mediji, tuji jeziki in še in še...

Posted 28 January 2006 - 11:22 AM

Jaz pa obožujem med!! biggrin.gif
Čaj si vedno sladkam z medom + dodam limono. NIkoli sladkor.
Imam pa rada kostanj, akacijo, cvetlični. Ne maram pa umetnih kupljenih medov ampak domače. smile.gif smile.gif
  • 0
LP, Nadja

When we are happy, we are allways good, but when we are good, we are not allways happy (O.Wilde).

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 January 2006 - 11:51 AM

Jaz pa ful ne maram medu, sploh ga ne prenesem, niti v čaju. Drugače pa ga imajo ostali družinski člani ful radi, dost ga dajejo v čaj, na kruhu ga pa ne jejo kej dost.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 28 January 2006 - 01:55 PM

Jst ga mam rada samo v čaju in mleku (zvečer za umiritev!!!). Če bi ga mogla pojest eno žlico bi bruhala! ermm.gif
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#15 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 January 2006 - 03:15 PM

Jaz ga mam rada. Včasih ga jem kr tak z žlico ampak me začne grlo pečt - preveč je sladek. Rada mam vse vrste, ko se spomnim si ga dan v čaj. Drugače pa obožujem cvetni prah v malih kroflicah. Tistega pa pojem preveč. oops.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#16 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 28 January 2006 - 05:18 PM

med imam najraje v sezamovih ploščicah. v toplemčaju, gre itak razen cukra vse k vragu (pa ga včasih vseeno dam)
  • 0

#17 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 28 January 2006 - 05:55 PM

Jaz sem tudi čisto nora na med! V čaju, v muslije, na kruh, kr tak.. Sploh sem nora na cvetličnega in akacijevega! Gozdni mi pa ni bogvekaj... Kupujemo pa v glavnem domačega od bljižnjih čebelarjev! mmmm...
  • 0
user posted image

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2006 - 05:59 PM

Jaz obožujem turški med. IPB Image
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 January 2006 - 10:27 PM

Uhh ja ... to pa js tud ... njamzi!! biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 sarchy_ka

sarchy_ka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 161 posts
  • Location:severno od Ljubljane

Posted 28 January 2006 - 10:40 PM

Js mam tut rada med. V čaju, na kruhu z maslom, ampak najrajš pa v mleku! thumbup.gif
  • 0
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users