Jump to content


Photo

Torbe za šolo, faks


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 16 August 2009 - 01:36 AM

Ok, malo nenavadno vprašanje nevem kam ga naj vtaknem ampak nočem odpirat nove teme...

Jaz grem letos v prvi letnik in se še nsiem odločla v čem bom prenašala stvari .. nahrbtnika sem se malo naveličala no .. ampak še vedno pride v poštev.

Kaj je najbolša možnost?

No saj jih ni toliko .. hudge torbice, ruzaki .. na enih USA blogih sem brala da punce nosijo v šolo posebej "karkoli" za zvezke in še pol posebej polek torbico ..

Jaz nevem kak bi se kaj obneslo in kaj je najbolše zato sprašujem vas za mnenje.

Aja pa še ena dilema (vem da ot oops.gif ) : zvezki ali akta???
  • 0
Memento mori.

#2 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19771 posts

Posted 16 August 2009 - 09:50 AM

Jst še kr nahrbtnik nosm. Sej, če bi mela akto (najbrž ti bo najbolj priročno), potem boš pomoje tud v kakšni huge torbi fajn čez pršla.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#3 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 16 August 2009 - 10:11 AM

nutella`, v srednji šoli moraš še vedno miljon stvari vlačit s sabo, tko da jaz ti bolj svetujem nahrbtnik, ker je najbolj komot in ker se da največ stvari spravit noter. Nevem, meni tiste torbe za na 1 ramo nikoli niso ble kaj preveč všeč, ker te po 15 minutah začne bolet rama. Sej nočem zdej zatežit al pa kaj takega, sam če ne drugega je nahrbtnih najbolj zdrav za hrbtenico, kot pa razne torbe, za na 1 ramo.

Glede dileme mad zvezki in akto, pa 100% svetujem akto, če si usaj malo urejaš zapiske sproti....
Je najboljše, da si magari kupiš 2 tisti mapi in pol v 1 nosiš v šolo, 1 pa maš doma in pol si prelagaš tko kot rabiš....
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#4 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2009 - 10:43 AM

Kokr poznam tvoj stil se mi zdi, da tud če kupiš nahrbtnik, ga ne boš nosila, tak kot ga js nism. Že takrat sm nosila plašče, lepe jaknice, pa se mi ni glih zdelo, da nahrbtnik paše zraven. Kupi kakšno torbo na eno ramo, samo ne s kratkim ročajem, ampak takšno da lahk nosiš torbo tud na "postrani" (če veš kaj mislm). To ti vseen mal olajša nošnjo torbe.

Za srednjo šolo ti priporočam zvezke, ker vseen ni tok velik snovi, da bi potrebovala akto.
Pa tud dvomim da imajo že vse srednje šolo power point prezentacijo in potem slajde. Če pa boste imel kakšn takšen predmet, pa imej samo za tist predmet mini fascikel, da boš lahk med slajde vstavljala še ostale liste.

Recimo zdej na faksu imamo predmete tok obširne, da potrebujem za npr en predmet 2 ogromna fascikla in če to pretvoriš v zvezke, ugotoviš da rabiš potem več kot 7 debelih zvezkov- to pa ni praktično.
  • 0

#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 August 2009 - 11:06 AM

To ali boš imela torbico ali nahrbtnik je čist odvisno od stila, ki ga imaš. Sicer pa, kupiš si novo torbico, ko se je naveličaš pa še vedno lahko nosiš star nahrbtnik (če še je dovolj dobro ohranjen). Jaz vem, da sem kar menjavala torbico (ok, bila je torba), cekrček (ok, bil je kar velik, tako da pomanjševalnica ni ravno na mestu) in nahrbtnik - pač odvisno od tega koliko sem morala vlačit s sabo v šolo. Sicer pa imajo večini srednjih omarice, tako da lahko stvari, ki so ti odveč puščaš tam v času ko vandraš naokoli. Na katero šolo se pa vpisala? Ne vem, če si omenjala.
Akta ali zvezki? To pa, če si dovolj redoljubna, Akta, če ne raje zvezki. Pri listih in akti je problem, da se lahko hitro kaj izgubi. Posodiš komu za prepisat nalogo, pa tisti list kar naenkrat ponikne ali kaj podobnega. Pa ko imej v mislih tudi to, da morš do 4. letnika vse zapiske ohranit, ker ti še kako prav pridejo.
  • 0

#6 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 16 August 2009 - 11:41 AM

Jaz sem v 2. letniku nosila tiste torbe za na eno ramo, v 3. in 4. pa navadne torbice, take ki jih imam tudi za v mesto itd. (ampak so dost velike no); sem pa zmanjšala število stvari ki sem jih nosila (učbenike ipd smo potrebovali pri redkih predmetih), tako da sem potem imela več ali manj samo akto/univerzalni zvezek z možnosto trganja listov in vstavljanja v akto.
  • 0

#7 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 August 2009 - 12:38 PM

Jaz sem skozi celo srednjo šolo imela tole, in ti priporočam isto. Ruzak zato ker je kar precej stvari, sploh v dnevih ko imaš tudi športno vzgojo pa moreš še superge in obleko sabo nosit, pa ko rabiš atlas ki je ogromen in težek. Je res 100× bolj komot en tak ruzaček. Akta pa je tudi ful bolj priročna kot pa nešteto zvezkov. Razen če kak profesor ne zahteva zvezka (se včasih zgodi).

IPB Image

+


IPB Image
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#8 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 16 August 2009 - 12:57 PM

Jst pa še že od osnovne, od 8., 9. razreda skos nosim torbice oz. večje torbe. Mam pa večinoma z dvema kratkima ročajema. Jst razen zvezkov učbenikov skoraj ne nosim, vsaj mi smo tako zmenjeni, da npr. pri Slo, kjer smo stalno rabili una ogromna berila pa učbenike, smo to vse puščali v šoli. Tisto 1x na leto ko smo pa bli vprašani književnost, smo pač berilo odtovorili domov s sabo. Pa v SŠ sem ful začela opuščat pisanje, sploh biggrin.gif Tko da mogoče je akta res boljša izbira, ker jst si skor vse zapiske kopiram, in če jih hočeš ohrant (jst sm to zajebala ful, ker nimam pooojma kje mam zvezke od 1. in 2. letnika) za maturo, lepo samo vse daš v akto pa je fajn. Sej to vidiš kako ti najbolj odgovarja, jst mam za ene 3 predmete zvezek, ostalo pa kopije. Pa en univerzalen zvezek, kamor pa ponavadi bolj rišem, če mi je dolgčas laugh.gif
Aja, pa za športno tut ni panike, mi mamo še plavanje in rabiš res OGROMNO stvari (brisača, kopalke, šamponi, fen, krtače, likalnik, mejkap...) pa pač mam eno večjo torbo, ki sem jo nosila takrat ko smo mel športno, in sem čist lepo vse zbasala not. smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#9 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 August 2009 - 02:04 PM

Jaz priporočam nahrbtnik, zame je to stokrat boljše kot torbica ali karkoli drugega. Včasih sem vzela v šolo namesto nahrbtnika torbo za na eno rame, pa ni bilo to to, komaj sem čakala, da jo lahko dam dol, ni bilo niti malo udobno. Briga me, če ruzak ne paše na plašč, imam preceč rada svoja ramena in hrbtenico. smile.gif
Kar se pa zvezkov oz. Akte tiče, jaz pravim zvezki. Jaz sem sicer ful skrbna, kar se zapiskov tiče, pa mi Akta vseeno ni odgovarjala, vedno je kak list zmanjkal, pol pa je bil kažin, na splošno pa so moji zapiski stalno v fotokopirnici, zato definitivno zvezki. Sicer je več za nosit s sabo, ampak mi je bolj pregledno.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#10 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 16 August 2009 - 02:34 PM

No jaz sem najprej v prvem letniku nosila en tak lep žametni temno rjav nahrbtnik, ampak pač ni šlo to skozi, ker mi ni pasalo na plašče in take stvari, ki jih pač nosim. Pa sem začela s torbicami. Tak da seveda - obvezno torbica. Mi moremo v šolo nosit x stvari. Meni se res meša! Od tega, da moremo k SLO nosit debelo berilo, Branja, do tega, da te pri GEO vrže iz učilnice, če nimaš DZ, učbenika, zemljevida in zvezka, pri angleščini enako, če nimaš vsega trojnega in pri francoščini je pesem ista, s tem, da je naš učbenik za francoščino v ogromnem formatu in je ful težek. Da se o drugih predmetih sploh ne pogovarjamo. Letos so se mi na ta račun strgale 4 torbice. Eno sem mela iz H&M, tri pa iz MNG. Vsem so se strgali ročaji. Zato sem se leto odločila, da si kupim nekaj boljšega in sem si že nagledala tole torbico :

IPB ImageIPB ImageIPB Image
Meni se zdi ful fajna za šolo, ker je močna, črna, predalčke ma. Super bo. Brokoli pravi, da zgleda cheap. cry.gif

Glede akta-zvezki. Probala oboje. Zvezki so fajn, problemček se pojavi takrat, ko maš 12 predmetov in so tisti zvezki potem vsepovsod. Jaz sem glede šolskih stvari zelo redna ampak se mi je pač dogajalo, da sem zvezke kr nekam založla. Lani sem pa kupla ful lepo sivo Akto, dala sem za njo 50 eur rolleyes.gif in mi je bla super! Pač glede na to, da mam vedno svoje zapiske, ker se iz tujih zapiskov jaz ne morem učit in da sem norela, če je bil en listek malo vtrgan se je dobro izkazala akta. Pač, moreš pazit, jaz mam doma tak velik fascikel samo za te liste iz akte in sem po tem, ko smo odpisali test in, ko sem bla tisto snov že vprašana liste pospravla v mapico. Sem jo pa vsak teden očitla z alkoholom, da se še vedno lepo sveti. AMPAK! Tista stvar ko se pač akta zapira, tisti štirje svederčki - en se mi je pokvaril. Ve katera mogoče kaj bi lahko nardila? Grem v Mladinsko knjigo pa vprašam kaj zdaj al kaj !?
Letos pa bom vseeno preklopla na zvezke. Razlog je ta, da jih itak rabim samo 5 in zato se mi ne splača met akte.
Aja moja čudovita akta je pa ta :
IPB Image

^^Nincha kak misliš to, da si kopiraš zapiske ? Od koga pa ? Pa zakaj nimaš svojih ?
  • 0
Viens, reste ici!

#11 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2009 - 02:37 PM

^Ker je poredna punčka in si ne zapisuje v zvezek. Js sm bla poredna samo pri zgodovini biggrin.gif
  • 0

#12 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 16 August 2009 - 02:40 PM

Jaz pa letos samo pri psihologiji. Itak smo si v celem letu napisali 6 listov, napiflat smo se mogli vse iz učbenika. Poredna sem bla pa samo zato, ker je naša psih. profesorca navadna stara tečna baba. laugh.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#13 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 August 2009 - 03:40 PM

huda je, hudaaaa! torbica, všeč mi je k je s sivo kombinirana !
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#14 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 16 August 2009 - 03:50 PM

Ana, jst mam ful podobno torbico k je ta od Nike, samo da je kr ena no name, pa malo bolj plitva pa široka je. Men je ful fajn smile.gif
Drugač pa sem res ratala poredna v SŠ, mam samo za par predmetov zvezek, razlog je pa v tem, da npr. profesor pri fiz toook čudno razlaga in tko piše na tablo da se pol sploh ne da prebrat, poleg tega je skos nemir v razredu (28 se jih pogovarja, dve pa zapisujeta laugh.gif ). Pri dostih predmetih sprašujejo tudi bolj iz uč, pa zvezek ni potreben, ali pa dobivamo večinoma učne liste itd. Jst se iz zapiskov ene dveh sošolk zelo lepo znajdem, še posebi ena je taka da res VSEEE zapiše, pa ma veliko bolj organizirano vse skupi k jst biggrin.gif Pač, tekom teh treh let smo ugotovil kje se splača pisat, kje se splača pa kopirat biggrin.gif

  • 0

After all this time?

Always.


#15 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 16 August 2009 - 03:54 PM

Pa tista sošolka ni nič tečna, ko more skos posojat ?
  • 0
Viens, reste ici!

#16 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 16 August 2009 - 03:56 PM

Am.. Ne smile.gif Sej je navajena, pa k gre en skopirat se potem itak kopijo kopira naprej, ni tko da bi ji zdej po 10x na dan težil vsak posebi za zapiske. Edin nalog ne daje za prepisovat tongue.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 August 2009 - 04:12 PM

Lenobe. tongue.gif To si vi mislite, da ni tečna. Če še ni, bo pa enkrat še bo ratala, bote vidli. tongue.gif Upam, da ji vsaj kdaj kako pijačo častite, da je nena samo izkoriščate. wink.gif


  • 0

#18 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 16 August 2009 - 05:52 PM

Okej, deljena mnenja torej biggrin.gif

Vpisala sem se na drugo gimnazijo.

Glede zvezkov/akte sem zdaj skoraj ziher da bom mela akto. Najprej se bom vrjetno lovila ampak bom že našla nek sistem. In ja, sem redoljubna! Ful mam rada da je vse organizirano, popredalčkano .. te dobim ful večje veselje do učenja oz. če ni vse v nulo urejeno me mine.

Zaj za ruzak/torbe pa še vedno nisem čist ziher. Ananas dobro si povedla ja, tud če bom kupla ruzak bom slej ko prej prešaltala na torbice glih zarad stila ja rolleyes.gif tak da brezveze da kupujem v bistvu. Kr sama sebe dovolj poznam in vem da se bo zgodlo točno to.

Torej moje naslednje vprašanje je (in celo spada v to temo, vau) kje bi lahko našla primerne torbe? In kje jih raje naj ne kupujem?

Lani sem kupla eno v Tally Weijl pa je razpadla po dveh tednih laugh.gif . Meni so všeč usnjene, magari fake .. pač vglavnem gladki materiali .. ta mi je hudaaaa:

IPB Image

ampak mi je preveč dat 53€ za vijolično torbico, glede na to da je pogosto nebom mogla nosit razn če bom vsak dan skombinirana z vijolično kar je težko vrjetno čeprav mi je všeč biggrin.gif

to še ni slabo

IPB Image

IPB Image

ok tota je malo mimo samo mi je vseeno lepa laugh.gif


Ana tvoja je tud huda!! Takoj ko sem vidla sliko sem si misla ono jooj popolna tako morm jaz met .. samo pol sem malo razmišljala pa ugotovila da nebo pasala k mojemu stillu kr je preveč športna .. ampak je svetovna res.

Kje najdete takšne in podobne torbice?

Povejte mi trgovine, spletne trgovine, popajte linke, limajte slike .. prosim.

Lepa(ampak zgleda premala):

http://www.topshop.c...s...0&langId=-1
  • 0
Memento mori.

#19 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82896 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 August 2009 - 07:53 PM



Jaz sem mela za vsak predmet tako plastično mapo, v vsaki pa samo po par listov, da sem čimmanj nosila. V 1. letniku sem mela poštarsko torbo, kasneje pa navadno, ruzaka nikoli. sleep.gif

IPB Image


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#20 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2009 - 08:13 PM

Ja js sm tud nekaj podobnega imela. Zdej na faksu samo še to prakticiram, ko pa pridem domov, pa dam lepo vse v fascikel. Tako imam vse urejeno.
Sam v srednji šoli pa mi je blo fajn k sm mela zvezke.

Am glede torb. Js sm lani iskala k neumna torbe. Našla sm samo tiste čist preveč šmenky, pa šajnaste, vijolične itd. Hotla sm met črno, za čez ramo, pa poceni! Usnju sm se odpovedala ( s težkim srcem), ker je predrago za moj reven račun.
No fajne torbe sm našla v Humanicu. Imaš kr veliko izbiro...

Js mam neki takega. Mislm da je bolj moška, sam men je zakon!
IPB Image

Maš pa tud kaj rjavega, belega itd...

Ta link poglej... Mislm da ti bojo všeč: http://www.shoemanic...citybags?page=0
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users