Jump to content


Photo

Zajci / kunci


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2006 - 06:48 PM

Ima katera zajčka doma? Mi lahko kej poveste o tem ( bi ga takoj mela). Pa sm brala, da je dobro met samičko, al kako?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#2 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 03 July 2006 - 07:11 PM

Jst sm mela zajčke doma. Pa sm mela tiste domače zajce. Zdej ne vem, kašne bi ti mela domače al tiste hišne zajčke?....najbrš je mal razlike pri ravnanju....nevem.
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#3 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 03 July 2006 - 07:55 PM

nekaj linkov, če se ti bo dalo brat wink.gif
http://male-zivali.p...index.php?id=44
http://www2.arnes.si...Kunci/Kunci.htm otroško nareta stran, ampak zanimiva z osnovami wink.gif
http://www.mojpes.co...
http://www.mojpes.co...
http://www.mojpes.co...

so pa srčkana bitja biggrin.gif
IPB Image
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#4 leprotto

leprotto

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Car design, avtomobilizem

Posted 04 July 2006 - 07:21 AM

Verjetno je res bolje imeti samičko. Jaz imam samčka, pa je živ satan. Vse pogloda, da o "tistih" tednih ne govorim. Markira vsepovsod, najraje na posteljo ali na steno. :angryfire: Če bom še kdaj imela tovrstno zverino doma, bo samička.
Hrani se s kunčjo hrano, ki jo dobiš v zoo trgovinah (npr. Prestige) in s suhim senom (mora imeti skoz na razpolago). Vsak drugi dan mu menjam vodo. Za posladek ima najraje suha jabolka (rezine), bombončke za kunce in razne posladke, ki jih prav tako lahko kupiš v trgovini. Je tudi suh kruh, včasih ga polijem z medom. Je tudi korenje, seveda. biggrin.gif Paziti moraš le pri mokri hrani, saj je kunec ne sme jesti. Če ga misliš hraniti z vrtno travo, potem ga na to navajaj počasi.
Redno mu moraš strižti krempeljne s škarjicami, ki jih kupiš v zoo trgovini, prvič to to lahko pokaže kar veterinar.
To je bil en kratek report. biggrin.gif
  • 0

#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2006 - 08:39 AM

Pa imate zajčka tako po stanovanju spuščenega? Da se prosto sprehaja?
  • 0

#6 leprotto

leprotto

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Car design, avtomobilizem

Posted 04 July 2006 - 08:44 AM

Moj je spuščen le, ko sem doma. Spuščen je tudi ponoči, saj je takrat najbolj aktiven. Dopoldne pa spi. Saj če bi se bolj kulturno obnašal, bi ga lahko pustila spuščenega tudi, ko sem v službi, dokler pa gloda vse kar je pred njim, bo pa kar lepo v kletki. evil.gif
  • 0

#7 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2006 - 08:52 AM

Zanimivo. Saj potem pa ni čudno, da vse pogloda. ;)
  • 0

#8 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 04 July 2006 - 09:14 AM

Ja, moj tudi vse pogloda...Ne vem pa še ali je samček ali samička, ker je star komaj 6 tednov. Za jesti mu dajem hrano za kunce, seno, svežo (ne mokro) travo in deteljico, ki jo naravnost obožuje, jabolka, hruške, banano, papriko, paradižnik, perje od korenja (korenja samega pa sploh ne mara). Suh kruh mu da enkrat na teden, ker večkrat baje ni dobro. Kruh ima predvsem za brušenje oz. krajšanje zobkov. Sem mu pa kupila tudi mineralni kamen, ga ima tudi rad.

Ne vem, kako naj ga navadim pit iz te "flaške" z vodo? Do zdaj sem mu dajala vodo v posodici, zdaj bi pa rada vidla, da bi začel iz tega pit, pa ne vem kako. ermm.gif
  • 0
IPB Image

#9 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2006 - 03:20 PM

Jst bi mela hišnega zajčka, tistega pritlikavega.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#10 shayla

shayla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 06 July 2006 - 12:32 PM

jz mam ful luštkano zajčico....sm čist nora na zajčke...zakaj je bolš met samičko ne wem, je tut moja precej nagajiva mam jo spuščeno sam ne ves čas pa treba je umaknit vse kable in podobno kr radi pregriznejo take reči....men je tko šel kabel od polnilca za mobi na začetku ko nisem bila pazljiva....
  • 0
...Before you meet the handsome prince, you have to kiss a lot of toads...

#11 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 06 July 2006 - 12:46 PM

Ja, jst sm na srečo kable vse odstranila, se je pa zato spravil na daljinca za tv...Tko da umaknit je treba čist vse. laugh.gif Tudi čevlje, če so kje v bližini.
Drugače ima pa zelo rad rolce od wc papirja, ker jih potlej meče okrog. Pa razne kuverte in liste papirja, revije...Z velikim navdušenjem bo vse zgrizel. biggrin.gif
  • 0
IPB Image

#12 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 06 July 2006 - 12:59 PM

Doma smo meli divjega zajčka, ki pa je bil udomačen. Dobili smo pa ga od ene mamine kolegice. Zlo je bil lep, ampak vseeno, ker je bil udomačen, ga je vleklo v naravo. Imeli smo ga v kleti, pa je ušel, imeli smo ga zunaj v kletki, pa si je skopal luknjo, šel se je potepat, sosedovi je pojedel rože (je bla zelo huda biggrin.gif ), kasneje pa se je vseeno vrnil - vedno. Zelo rad se je smukal okrog maminega vrta, jedel je pa vse, celo bobipalčke. Tudi v stanovanje je priskakljal, si ga kar slišal kako taca po laminatu. Ker smo doma imeli še majhnega mačka, sta se skupaj igrala, lovila, zelo luštno je zgledalo to vse skupaj. Ampak tole njegovo potepanje ga je kasneje stalo življenja. Nekdo ga je udaril po hrbtenici z nečim, ali pa je kaj padlo nanj, da kasneje ni mogel več hoditi ampak se dobesedno vlačil po tačkah. No, potem smo ga dali usmrtiti zaradi tega, nam je bilo zelo žau, ampak kaj češ, mislim da je vseeno bilo to bolje, kot pa ga pustiti živeti v mukah. cry.gif

Drugače pa je zelo lepo imeti zajčka, popestri življenje smile.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#13 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 06 July 2006 - 01:51 PM

pa kaj če imaš zajca v stanovanju to kaj smrdi?
in ko ga imaš spuščenega pušča iztebke za sabo?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#14 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 06 July 2006 - 02:28 PM

QUOTE(sade)
pa kaj če imaš zajca v stanovanju to kaj smrdi?
in ko ga imaš spuščenega pušča iztebke za sabo?


Malo pa že smrdi. Po moje je boljše, če ga maš zunaj, pa pride v stanovanje samo ˝na obisk˝. Če ga maš pa v stanovanju pa pač moraš kletko čistit, če ga maš v kletki, če ga maš spuščenega pa bo puščal iztrebke, ker pač ni maček, ki ga lahko navadiš da gre na wc. Sicer ne pušča vsepovsod, gre na travo, če ma možnost, v stanovanju pa se bo verjetno zatekel v kak kot in se pokakal, če mu bo pa sila pa kar sredi stanovanja. biggrin.gif
Je pa še ena finta...zajci radi pojejo svoje iztrebke, potem ko se pokakajo, ker so v njih baje minerali pa neke hranilne snovi.
laugh.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#15

  • Guests

Posted 06 July 2006 - 03:39 PM

O ti packi packasti (kar kakce popapajo)! biggrin.gif biggrin.gif

Samo so pa tako srčkane živalce ... res.
  • 0

#16 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 06 July 2006 - 08:16 PM

QUOTE(cedevita)
QUOTE(sade)
pa kaj če imaš zajca v stanovanju to kaj smrdi?
in ko ga imaš spuščenega pušča iztebke za sabo?


Malo pa že smrdi. Po moje je boljše, če ga maš zunaj, pa pride v stanovanje samo ˝na obisk˝. Če ga maš pa v stanovanju pa pač moraš kletko čistit, če ga maš v kletki, če ga maš spuščenega pa bo puščal iztrebke, ker pač ni maček, ki ga lahko navadiš da gre na wc. Sicer ne pušča vsepovsod, gre na travo, če ma možnost, v stanovanju pa se bo verjetno zatekel v kak kot in se pokakal, če mu bo pa sila pa kar sredi stanovanja. biggrin.gif
Je pa še ena finta...zajci radi pojejo svoje iztrebke, potem ko se pokakajo, ker so v njih baje minerali pa neke hranilne snovi.
laugh.gif


aha... tak je to.
sem razmišljala, da bi si ga nabavla, samo bi se mi itak preveč smilil tako zaprt v kletki. na travo pa ga nimam možnosti spustit
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#17 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 July 2006 - 08:54 PM

Jst ga mam tud. Pozimi ga mam notr v kleti, čez poletje pa je vzunaj v drvarnici(leseni hiški). Je pa že tako lepo vzgojen da je vzunaj lahko spuščen, pa tud če grem stran gre nagonsko v drvarnico. Pomoje si nabavi zajčka če le imaš malo plca da ga spustiš, saj je takrat najbolj veselo skače naokoli in gre na zadnje tačke in se umiva. biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#18 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 09 July 2006 - 05:39 PM

jaz v kratkem dobim kunčka tongue.gif
  • 0

#19 leprotto

leprotto

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Car design, avtomobilizem

Posted 10 July 2006 - 12:02 PM

Kunci se ponavadi iztrebljajo v posebej izbrani kot. Tam mu postavimo stranišče. Moj se večinoma drži kletke, zelo poredko se zgodi, da kaj izpusti v sobi. Sem pa opazila, da rad pušča razne zadevščine na mehkih podlagah. Na srečo imam doma parket.
  • 0

#20 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 12 July 2006 - 07:08 PM

moji zajcki grejo tud vedno v kletko.nevem kok to,kr jih nism nc kej naucila,nekak so se tko navadl.ce jim pa kdaj kak "knofek" zleti,pa tud ni hudo. biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users