Jump to content


Photo

Ori


  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#1 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 29 December 2007 - 01:07 PM


Sem majhen, skuštran črnuhec, ki dolga leta životarim pripet na kratko verigo in dneve preživljam v majhni uti. Kljub temu, da je življenje vsa leta neprizanesljivo do mene, sem vesel in razigran, neproblematičen kuža, v katerem še vedno tli neuslišana želja, da bo življenje tudi meni namenilo lepe dni – vsaj zdaj, na jesen življenja.

Uživam v družbi ljudi, v dotiku tople roke, ki me nežno počoha in v sprehodih, saj jih dolga leta nisem poznal. Nisem pustil, da bi me veriga pokvarila, ne, kljub vsemu ostajam vesel kosmatinček, čeprav se zaradi trkanja zime na vrata že začenjam bati, da bom tudi tokratno zimo preživel zvit v klobčič, kjer si bom v neizolirani uti grel premražene nogice in jih stiskal k trebuščku, da mi bo topleje.

Vendar, upanje umre zadnje. In jaz imam samo eno željo. Tako majhna je, meni pa bi spremenila ves svet …
Me vzame kdo k sebi, v topel objem, ljubeč dom in varno zavetje?

Lahko to zimo komu drugemu grejem noge, zavit v klobčič v zavetju varnega doma?



[attachmentid=3652] [attachmentid=3653] [attachmentid=3654] [attachmentid=3655] [attachmentid=3656] [attachmentid=3657] [attachmentid=3658] [attachmentid=3659]





Vse informacije o malem, neproblematičnem, veselem, pozitivnem in prijetem črnuhcu Oriju dobite na tel. številki: 041/575 877.

Prosim, pomagajte nam najti nov dom za Orija.
Če kdo, si ga zasluži ravno on!




Naj še sama dodam, da je Ori izredno prijazen do drugih živali, psov in mačk, ovac, konj .. Na povodcu ne vleče, sama ga v skoraj treh mesecih še nisem slišala zalajati, tako da sosedom v bloku ne bi kravžljali živčke z pasjim laježem. Vsakogar je vesel, da ga malo prečoha in pelje na sprehod, za svojo starost je še zelo vitalen, ne tala pa recimo lupčkov, saj ga noben v 10ih letih ni razvajal z ljubeznijo. Seveda bi bil idealen dom zanj hiša z vrtom, zaradi svoje praktične majhnosti in tihosti pa je primeren tudi za v blok.

Več o njem lahko izveste tule http://www.mojpes.ne...ic,14713.0.html
Če ima kdo željo in veselje, bi bilo zelo dobrodošlo, da ga kdaj pa kdaj pelje na sprehod, če ga ne more posvojiti.

Attached Files


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 December 2007 - 01:42 PM

To je ta psiček, ki ga voziš na sprehode?

Držim pesti, da ga kdo vzame k sebi.
  • 0

#3 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 29 December 2007 - 02:31 PM

To je ta ja. smile.gif
Sicer ima kar redne sprehode, ampak ga zadnje tedne utegnem peljati le okoli 3x na teden, ker je tako kmalu tema, ko pridem iz šole. Pa bi zelo prav prišel še kakšen sprehajalec za kdaj, je povodec tako ali tako tam. Kuža se pa nahaja V Študi pri Domžalah in če bi kdo rabil nekoga, da mu pot do tja pokaže in mu za prvič pokaže, kje ga je dobro sprehajati ali kako mu nadeti ovratnico, mu bom z veseljem pokazala.
"Oglašuje" se ga že slabo leto, pa še vedno ni nil zanj sad.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#4 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2008 - 08:32 PM

Kako je z Orijem? Taki lepi je in veseli cry2.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#5 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 25 January 2008 - 08:48 PM

Pred nekaj tedni smo se na forumu malo organizirali in en mlad par je Oriju skoraj v celoti naredil novo, večjo, izolirano utico z vsemi dodatnimi stvarmi, ki so narejene točno za Orijeve potrebe. Tam pri njemu sta samo še dva pomagala in uto zdaj že veselo uporablja in se v njej "greje". Pred dvemi tedni približno pa sem šla jaz in še punca, ki je zanj kontaktna oseba, k veterinju in odkrili so mu tumorčke, ki so se mu naredili hormonsko, ker ni kastriran. Na forumu so ponovno dobri ljudje zbrali zelo hitro dovolj denarja za kastracijo in odstranitev tumorjev, ki jo je Ori prestal v sredo. Zdaj se začasno crklja v stanovanju pri eni od članic foruma, tako da mu ni hudega smile.gif .

IPB Image

IPB Image
Takole ponosno se je Ori razkazoval, ko je bil pred kakšnim mesecem prvič pri frizerju cool.gif

IPB Image
IPB Image
IPB Image
Takole se je še dokončno izdelala uta pri Oriju.

IPB Image
PREJ

IPB Image
POTEM

Opazna razlika, kajne ? thumbup.gif

Pa še nekaj tehničnih podatkov:
hišica je izolirana, prej ni bila. Tisto, kar je svetlo modrega, je topli pod, ki smo ga uporabili kot "obleko" za glavno stranico (ker Ori lula po hiški). Obložili smo mu tudi vhod, da se Ori ob vstopu in izstopu ne drgne po lesu in namestili zavesico. Tudi streha je znotraj izolirana, na vrhnji strani je enak topli pod - tam zelo rad leži. Streha je dvižna, tako da se bo dalo lepo počistiti notranjost, ki ima na tleh enak topli pod (in pa sedaj tudi seno, da je kužonu bolj udobno in toplo). Hiška nima poševne strehe, ker je pod napuščem in je ne potrebuje.

Upam, da vam je všeč. Narejena je bila čisto po specifičnih Orijevih potrebah (lulanje po stranici, max mere prostora, kjer lahko stoji). Poimenovala sem jo "prototip Ori" in NE - ne sprejemam razervacij za nadaljno izdelavo! Grin


tole je prekopirano iz foruma
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#6 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2008 - 08:57 PM

Kar jokam, ko ga gledam cry2.gif
Samo, da mu je lažje. ne glede na vse, ima še kar srečo. Toliko ljudi, ki ga imajo radi in skrbijo zanj.
Kak je lep na drugi sliki!
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#7 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 25 January 2008 - 09:01 PM

Saj na splošno gledano glede na kakšne druge pse, ki jih ljudje mučijo, stradajo itd., je v redu. Za jesti ima, prav tako vodo, uto, občasne sprehode, zdaj veterinarsko oskrbo, mučen ni ... Samo vseeno bi mu bilo lepše nekje ob ljudeh, da bi lepo preživel zrela lepa smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#8 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2008 - 09:07 PM

Vsekakor!
Spoštujem tvoja dejanja v zvezi z njim.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#9 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 28 January 2008 - 04:19 PM

Hmm .. v nedeljo začasna skrbnica nekam odputuje in ji je Orija zelo težko odpeljati nazaj na verigo. sad.gif Se bi morda našel še kakšen začasen, če ne že stalen domek zanj ? Je res zelo neproblematičen, majhen, nič ne laja, vredu se razume z mačkami, psi v bližini, lula na pleničke notri ... smile.gif


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#10 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 11 February 2008 - 07:22 PM

Ori dobi jutri obisk enega para .. upam, da se ujamejo smile.gif , pa čeprav kar lijejo solze danes iz mene, ko pomislim, da ga morda že ta teden ne bi bilo več ... cry.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#11 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 12 February 2008 - 03:32 PM

Ob 17ih ga ima ! Držim pesti, orček porček moj moj !
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#12 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 12 February 2008 - 05:28 PM

Držiiim pesti. wink.gif Sporoči pol kak se je razpletlo.
  • 0

#13 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 12 February 2008 - 06:33 PM

Tole je poročilo, prekopirano iz foruma. thumbup.gif


Samo kratko poročilce. Gospoda in gospa sta fenomenalna, Ori je zelo lepo reagiral nanju, gospa ga je malo podkupila z enimi dobrimi pasjimi keksi Wink.

Ker posvojitev odraslega psa iz ketne ni odločitev, ki bi jo naredil v eni uri, smo se zmenili, da bosta vse skupaj premislila in da se slišimo. V bistvu je edina stvar ki ju skrbi, samo Orijeva sobna čistoča, če bi jima uspelo ga navaditi in če sta pripravljena iti čez težko obdobje prilagajanja, doma so namreč v bloku in bi bilo treba več organizacije in vsega glede pogostih sprehodov. Jaz zadev nisem olepševala, povedala sem tako kot je.

Takoj, ko bo spet kaj novega, pa seveda sporočim.

  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#14 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 12 February 2008 - 06:38 PM

Super, sem ful vesela. Upam, da se odločita zanj & da bo končno našel topel dom. happy.gif
  • 0

#15 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 12 February 2008 - 06:43 PM

Jaz tudi močno stiskam pesti!! cry.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#16 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 February 2008 - 06:46 PM

Jaz tud upam, da bo zanj lepo poskrbljeno, ob takih zgodbah se vedno zjokam. Res imate dobre živce in občudujem take ljudi. Jaz se zlomim v sekundi pri živalih.
  • 0

#17 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 12 February 2008 - 07:12 PM

Jaz bi tudi tako rada, da bi se imel lepo, ampak imam podzavestno skrito tisto sebično željo cry.gif , da bo Ori ostal in bova skupaj lahko preživljala prosti čas ... vmes bi pa še starše prepričala, da bi bil idealen za nas
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#18 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 18 February 2008 - 07:26 PM

Zimska
IPB Image

Današnje, ponovno iz okoli 12km sprehoda, hehe tongue.gif


Orček je tako smešen, ko gre, že ko jaz prečkam cesto, še kar po pločniku in potem, ko ga končno zmanjka, prečka cesto in potem hop, hitro na drugo stran in spet po pločniku. teehee.gif
IPB Image

Kralj drevoreda cool.gif
IPB Image

Ori = gepard laugh.gif
IPB Image

Sem shujšal in mišice dobil, ane ane ? builder.gif
IPB Image

Bebo mali da tačko kiss.gif
IPB Image

Sam samcat
IPB Image

Pikec mali blush1.gif
IPB Image

Zdaj po novem on kar sedi huh.gif biggrin.gif
IPB Image


Slike so bolj slabe kvalitete, je slikano z mobijem. wink.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#19 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2008 - 07:47 PM

Mladoletna, a pol ga uni kr niso vzel al kaj?sad.gif Kaj pa ti, ti ni uspel prepričat tastarih, da bi ga vi mel?

Js bi ga takoj mela, se mi kr oči rosijo k se mi ful smili, pa ne morm nič pomagat. Pr ns mamo tok živalc doma, da je res čist preveč, pa še če bi koga na nov prpelali ga tastari mački in Pika (pesonja naša) ne bi nikol sprejl in bi bil skoz fight:(
  • 0

#20 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 18 February 2008 - 07:56 PM

Zmenili so se, da bosta še razmislila in potem poklicala. Klica še ni bilo, samo upanje še ostaja sad.gif
Ja, moji pa so še vedno pametni rolleyes.gif

Hvalabogu se nima zdaj tako slabo, ko čaka na svoj novi dom (sicer že skoraj eno leto, samo ok sad.gif ) ... je cepljen, čipiran, zajedalce ima odstranjene, vodo in hrano, novo uto, kar redne sprehode. Vsaj to smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users