Jump to content


Photo

Kužki prosijo za toplo odejo in objem


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 05 December 2007 - 06:12 PM

Zima je tukaj, vsak dan je bolj mraz, vemo pa, da nekateri nesrečni kosmatinci nimajo strehe nad glavo ali vsaj tople oddeje ki bi jih grela v teh mrzlih dneh. Vsak dan poslušam po radju oglas zavetišča, ki naproša vse, ki bi imeli kako odveč staro odejo, rjuho, stare brisače, krpe itd., naj jo prinesejo tja za kužke. Vem da je na tem forumu dosti punc ki imate radi živali in vam ta čut za žival ni tuj, zato naprošam vse,


če le imate kako staro odejo ki za vas ni več uporabna, kako staro cunjo, brisače, raje kot da jo vržete v klet ali v smeti, nesite jo tem ubogim kožuščkom ki jim pozimi trda prede. Povprašajte prijatelje in sorodnike, zverinice bodo vesele čisto vsake odeje.



Jaz sem pred par dnevi po hiši nabrala vse kar ne potrebujemo, isto je naredila prijateljica, in smo skupaj nesle v naše Obalno zavetišče. Verjemite, pasje kepice in malo večje kepe biggrin.gif vam bodo hvaležne.

Problematika zavetišč, predvsem finančne narave je itak najbrž vsem znana, zato so povsod veseli tudi pomoči v obliki posodic, povodcev in tudi hrane. Lahko pa tudi preživite en lep popoldan v kakšnem zavetišču, zgolj tako da malo počohate kužke, jih morda skrtačite, peljete na sprehod, živali vam bodo za to vaše dejanje 10x poplačale, verjemite.

Sama, ko le imam čas, se zapeljem tja in peljem na sprehod kakega kužka. Ko pridem tja in stegujejo tačke čez mrežo in gledajo s tistimi velikmi očkami ki ti govorijo "mene vzami, mene vzami", je ves trud poplačan. wink.gif

V Sloveniji je dosti zavetišč in društev proti mučenju živali, nekaj jih je že soforumašica navedla tukaj, vendar jih je še dosti več.

Pozanimajte se katero je vam najbližje, do katere ure je odprto, kdaj imajo ure za obiskovalce, in podarite kakšno urico kakšnemu izmed kosmatincev ki vam bo neizmerno hvaležen. smile.gif


IPB Image

  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#2 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 10 December 2007 - 05:51 PM

Punce iz Ljubljane:
če ste se namenile zbrati razne deke, brisače in ostale potrebščine, ki bi lako živalcam v teh mrzlih dneh še kako prav prišle, jih lahko to soboto prinesete tudi v dvorano Slovenske kinoteke, Miklošičeva 28, kjer bo potekala dobrodelno-izobraževalna prireditev BOŽIČ ZA ŽIVALI. Če imate čas mislim, da se res splača prit, imeli bodo tudi licitacije, srečelov itd. Skratka, veselo bo, pa še pomagali bomo, da se zavetišče Horjul ne zapre (kar jim grozi, na žalost cry.gif ).
Pa še link do uradne strani: Božič za živali.
Upam, da nas bo čim več tam smile.gif
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#3 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 10 December 2007 - 06:56 PM

Jaz verjetno pridem smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#4 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 11 December 2007 - 01:09 PM

Če ima kdo odveč pasjo opremo (povodci, flexiji, ovratnice, oprsniice), igrače, kak žakel hrane, oddeje. Grem v petek ob 12 v Zonzani in če ste kje na relecaiji SG-CE rade volje poberem stvari. Lahko se mi pa kdo pridruži pri sprehajanju kužkov. Če pa je kdo iz MB, Ravne in okolica bom pa med vikendom pobrala in naslednji petek dol pelala.
  • 0
IPB Image

#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 August 2009 - 11:37 PM

Kje dobim čim bolj poceni povodce in ovratnice?

Bom hodla zdej v Zonzani sprehajat pasjeslave, glede na to, da sem jim v zadnjem mesecu pripeljala že dve kosmatinki. Sem bla s fantom že prejšnji vikend in so super psi, sem bila res presenečena nad tem, kako so večinoma prav lepo vzgojeni, nepodivjani in zelo, zelo prisrčni. Hrano jim bom kupovala kar v Hoferju (imajo precej pestro izbiro, pa na prvi pogled mi deluje kr fajn), samo vem da jim v zavetišču ful primanjkuje tudi povodcev in ovratnic, pa bi še to vzela, samo ne vem kje. Rada bi čim ceneje, ker nimam glih na tone keša.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 31 August 2009 - 11:39 PM




Najbrž so povodci in ovratnice najcenejši v kakšnem Šparu, Mercatorju, ipd.

Hrane pa prosim ne v Hoferju. -) Idi v Zootic. -) Tudi ni taaak dražja, razlika v kvaliteti je pa ogromna.
Magari kupiš manj, pa tisto kvalitetno.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 August 2009 - 11:42 PM

Jaz sem vzela najdražje brikete, ki jih premore Hofer, mi je zgledal dokaj fajn. Imajo neke ogromne in ful cenene vreče, tisto mi je blo tumač cheap vse skupaj (10kg je menda 4€).

Tak pa sem vzela vreče po 3kg, ena je bila menda 5€. Zdej pač men ni težko it v Zootica ali kamorkoli drugam, ampak imam kot študent omejena sredstva in bom verjetno tam kupila količinsko precej manj za isti denar. V zavetišču je pa tok psov, da verjetno preferirajo kvantiteto pred kvaliteto (žal je tak). Če pa dobim v Zooticu 3kg briketov tudi za 5€, grem pa zihr tja, hehe.

Pa še to je, da kokr sem vidla v zavetišču, jejo res najbolj poceni futer (proti kateremu je ta, ki sem ga jaz kupla, takorekoč majka). Pač folk prinaša najcenejše možne stvari, kar lahko razumem. Zdej pa če jaz kupim ne vem kako premium hrano, ne verjamem, da bo od tega kaj haska, je samo kaplja v morje. Pol pa študiram tak, da če imam 25€ raje kupim za to 5 trikilskih vreč solidnih briketov, kot pa dve vreči nekih res dobrih.

Ne vem, čist možno da narobe študiram, ampak hočem bit nekak realna.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 23 June 2010 - 02:26 PM

Če bi kdo hotel nalpit plakate tam kje pač lahko, od psov v obalnem zavetišču, za Astorja, ki že več kot letno dni čaka na pravega lastnika...mi naj na ZS pusti e-mail, pa bom poslala plakate (sprinatat si jih morete pač sami).

Če hočete nest tja hrano-dajte kvaitetno, ne teh market hran, ampak take, ki se dobijo v trgovinah za živali-15kg žakelj Bosh Adult stane komaj 32€ tako da res ni nek strošek. V Zonzaniju vem, da futrajo Hills, v Obalnem dajejo vse kar dobijo od ljudi, sami pa nakupijo kvalitetnejšo hrano. Blacku pa posebej kuhajo, ker je hud alergik.
  • 0
IPB Image

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 June 2010 - 03:07 PM

Meni se zdi 32€ precejšen strošek za študenta, ki bi rad v zavetišče nesel hrano vsak teden ali vsaj 2x na mesec. Jaz ne vem, no, kaj za tebe predstavlja strošek, ampak za povprečnega študenta pomoje to ni malo denarja, ne vem pa, kak standard imate vi doma. Jaz jim kupujem market hrano, vem da ni majka, ampak glede na količino psov, jih ne bi veliko dobilo tiste moje hrane, če bi kupila recimo to eno 15-kilsko vrečo Bosh Adult na mesec. Tudi ne vem, koliko je haska, ker drugače folk večinoma nosi res sranje, najcenejše možne zadeve, kar se jih sploh da dobit, v Zonzaniju psi pojejo ogromno hrane, ki jo prinesejo sprehajalci.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 23 June 2010 - 03:15 PM

Potem je boljše, da ne nosi tja hrane. Saj se nikogar ne sili. Ni pa fer do zavetiških psov, da se jim nosi tja slaba, nekvalitetna hrana.Naj raje nese tja kako krtačo, klešče za kremlplje, stare deke, rjuhe, blazine, ovratnic, oprsnic, povodce.

Glede na to da ogromno študentov ki jih js poznam dla in zapravi denar za kave, cigarete, šopingiranje, dopustovanje-taki bi si kamot 32€ na mesec za Boch privoščli.

Mi smo doma srednji razred, ampak znam z denarjem in sebi malo kaj privoščim. Ne kupujem drage kozmetike, frizerju grem 1-2x letno, ne kadim, cot imam bolj malo in pač te znosim, že tretje leto zapored ne grem na morje, zarad služenje eur za žverce...tak to je.
  • 0
IPB Image

#11 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 23 June 2010 - 03:18 PM

Meni je ta izjava o tem, da gre za komaj 32€ za vrečo hrane, čisto mimo. 32€ verjetno večini še zdaleč ne pomeni nek malenkostni strošek.

Se pa sicer bolj strinjam z Dilemino logiko- več hrane, čeprav morda malo slabše kvalitete. Jaz mislim, da psom, ki so lačni, ne pomeni veliko, če imajo pred sabo Royal Gold nevemkaj ali pa kaj slabšega. Morda neka hrana pač res ni najbolj optimalna opcija, pa vendar je bolje, kot da na koncu polovica psov nima za jest.
  • 0

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 June 2010 - 03:19 PM

Pri tem se strinjam z Dilemo in Sinnaio.
  • 0

#13 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2010 - 03:55 PM

Pomojem najboljše v zavetišču vprašat, če bi rajši imeli malo kvalitetne hrane ali pač več manj kvalitetne, pa bojo že oni povedali, kaj rabijo.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#14

  • Guests

Posted 23 June 2010 - 03:59 PM

Meni se zdi to nekako tako, kot bi rekel: 'Ne dat klošarju sendviča, pelji ga na jastoga al pa nič.' hmm.gif
Mi za našega psa nismo nikoli nabavljali v specializiranih trgovinah za živali, ampak vedno v običnih trgovinah. Seveda tudi ne najbolj cenenih stvari, ampak vedno neko srednjo reč. Pa je bil ful zdrav vedno. in dočakal 15 let.
  • 0

#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 June 2010 - 04:45 PM

Anja, tvoji komentarji so včasih taki, ko da si prifrčala z Jupitra, častna beseda.

Treba je še povedat, da v Zonzaniju ponavadi nimajo psov tako dolgo kot recimo v kakem Horjulu, večinoma so tam največ par mesecev, potem psa kdo, če ima seveda pes srečo, posvoji, če ne pa se ga evtanazira (kar je seveda grozljivka). Ne vem potem koliko je tukaj škode, če pes mesec ali dva dobi malo slabšo hrano (pa spet - ne kupujem najcenejših stvari), ker gre potem itak k lastniku, ki ga hrani po svoji presoji. Večina teh psov itak pride s ceste ali od kakšnih brezbrižnih ''lastnikov'', kjer so jedli ... raje ne pomislim kaj. Menim, da je večji problem zavetiščnih psov to, da ne dobijo dovolj gibanja in človeške bližine.

Meni gre tak elitizem in soljenje pameti grozljivo na organ, češ če ne misliš kupit maksimalno najboljše, potem bolje da spizdiš od koder si prišel, ker očitno psov nimaš dovolj rad in raje vse zapraviš za čike in pijačo. Lol, prelol. Vsak, ki si vzame čas za sprehajanje psov in mu ni težko dat nekaj denarja za prehrano teh psov, je pri meni dobro zapisan, pa četudi je tista hrana iz Mercatorja.

BTW, zavetišča imajo vedno težave s primanjkljajem hrane, ker so psi notr ponavadi vseeno vsaj malo več kot tistih 30 dni (za katere stroške krije država oz. občina). Zato pač sklepam, da jim gre predvsem za kvantiteto, ker je bolje pojest Pedigree, kot pa stradat. Mislim pa, da dva meseca nepremium hrane ni pokončalo še nobenega kosmatinčka.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#16

  • Guests

Posted 23 June 2010 - 05:02 PM

Tale debata zdaj me je spomnila na en cloveski primer. Moja mama skoz daje na stran kovance do 1€ in pol ce pride kaj v Lj, prinese s sabo v kaki vreckici in da kakemu klosarju (doma na podezelju jih pac ni). In stojima enkrat tam pri Maxiju in jeva sladole, pa pride mimo en klosar in vprasa, ce mama kaj drobiza, pa mu mama zbrska iz torbice tisto vreckico in mu jo da - tam not je moglo bit v drobizu vsak kake 15€, ce ne vec, pa un vzame pa jo grdo pogleda pa rece: a hoces, da se utopim, al kaj? Js sm bla tk jezna, da sm hotla it za njim, pa rect naj da nazaj. Mislim... WTF?

In to, kar Anja govori, men tk pride naprej - nekdo, ki ma dober namen, bo kupil nekaj v pomoc zivalim, kar je pac v okviru njegovih financnih zmoznosti in pol bi Anja na poti do zavetisca hotla pobrat to hrano, pa ne bi bla dost dobra za NJO, in pol bi tisti, ki je hotel pomagat izpadel kot en kreten.
  • 0

#17 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 June 2010 - 05:02 PM



Se zelo strinjam z DILemo !

  • 0
Viens, reste ici!

#18 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 23 June 2010 - 05:03 PM

Se strinjam z Dilemo. In ni prvic, da Anja soli pamet vsem.
  • 0

#19 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83010 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 June 2010 - 05:17 PM



QUOTE(DiLeMa @ 23. 6. 2010 - 17:45) View Post
Anja, tvoji komentarji so včasih taki, ko da si prifrčala z Jupitra, častna beseda.

Sem že parkrat hotela napisat, pa sem se vgriznila v prste.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 June 2010 - 05:30 PM

QUOTE(PurePoison @ 23. 6. 2010 - 16:59) View Post

Meni se zdi to nekako tako, kot bi rekel: 'Ne dat klošarju sendviča, pelji ga na jastoga al pa nič.' hmm.gif
Mi za našega psa nismo nikoli nabavljali v specializiranih trgovinah za živali, ampak vedno v običnih trgovinah. Seveda tudi ne najbolj cenenih stvari, ampak vedno neko srednjo reč. Pa je bil ful zdrav vedno. in dočakal 15 let.
Enako hranimo našo muco. Občasno sicer dobi kakšno dražjo hrano, ampak večinoma pa je to srednjega cenovnega razreda, ker jo ima pač raje kot tisto dražjo in nam je škoda zapravljat denar za hrano, ki jo morš kasneje vrečt stran, ker se je gospa ne dotakne. Kljub hranjenju s to hrano je čisto zdrava, čeprav je že seniorka. Tako da če bi kupila to drago hrano za zavetiščne živali, bi mi bilo tako kot da se ven mečem pred drugimi... ne vem no. Se čist strinjam z Dilemo glede tega.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users