Jump to content


Photo

Kje stanujete?


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 02 May 2005 - 03:03 PM

Stanujete na vasi, v mestu, na podeželju, na kmetiji? V hiši, bloku?
Kako se vam dopade prostor kjer živite?
Kje bi radi živeli?
(dolgčas mi je, pa sm odprla novo temo oops.gif biggrin.gif )

Jst stanujem v neki mali vasici izven mesta. Živimo v hiši, pa mamo dokaj veliko posest, tko da mam doma plac za vse sorte.. Kmetije nimamo, smo jo mel pred kakimi 15-imi leti, tko da se je niti ne spomnim, k je zdej že vse preurejeno, bl sodobno..
Super mi je, k ni tolk prometa, k ni hrupa, pa k se s sosedi res zlo dobro ujemamo..
Zlo je lepo, k grem lahk kadar hočem na bicikl ali pa rolerje, tudi po sredi ceste, k grejo avti bl poredko mimo in ni tiste mestne gužve..

Mi je pa mal bedno, k mam dost stran kake večje trgovine, kino in podobne stvari, pa je treba zmeri prevoz za v mesto iskat..


Sem pa zadovoljna s svojim okoljem, ga ne bi zamenjala za življenje kje drugje..

Pa ostali?
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 02 May 2005 - 03:13 PM

stanujem v hisi, malo na hribcku, tko da imamo se okrog veliko vrta, na katerem je delo, ampak veliko bolje kot v bloku, ko samo vn stopis, nisi vec na svojem. Niti nikoli nisem bila v bloku in tudi nimam zelje po tem.
prav dobro se pocutim, narava, lepo je.

Evo, simoncy je odprla temo, zdaj ste pa na vrsti vi
  • 0
LP, Finatina

#3 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 May 2005 - 03:22 PM

Živim v stanovanju, s starši. Blok je pač tisto kar pozam, simbioza s sosedi, mir po 10 uri zvečer, veliko prilagajanja. Živim v Ljubljani in mi je zelo všeč, vse pri roki. Se pa nameravam preselit k fantu, približno 40 km izven LJ, na podeželje, daleč od mestnega vrveža, narava, ptičje petje namesto hrupa, čist zrak namesto smoga... Vam povem, da se bom mogla navadit na ta mir, čeprav se nakaterim sliši čudno. Drugače mi je pa zelo všeč smile.gif

LP N
  • 0

#4 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 02 May 2005 - 04:21 PM

Jaz pa živim v okolici Kopra... Okoli nas j narava, mir, tišina...skratka lepo.

Pred tem pa sem živela v Izoli, ne ravno v centru mesta, ampak blizu ceste in sta mi bila hrup in trušč vsakdanja... In...na mir sem se zares morala privaditi... nekaj noči sem se zbujala...ker me je zmotila tišina...

Zdaj je ne bi menjala za nič na svetu.

Tan
  • 0

#5 Nadja

Nadja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 288 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:šport, potovanje, mediji, tuji jeziki in še in še...

Posted 02 May 2005 - 04:36 PM

Jaz sem se lani preselila na svoje, v stanovanje v mesto. 10 min hoje do centra mesta. Božanski prostor. Nimam pogleda direkt na hudoo prometno cesto, ampak na tenis igrišče in na naravo okrog in okrog. smile.gif

Vendar še občasno prespim pri mojih doma. Na podeželju. Imamo zlo veliko posestvo, okrog hiše ravnina, in zelenoooooo. Full lepo. Veliko dreves .. res lepo. Vendar sem pač hotla na svoje. Tako mi je pa zdaj,ko grem domov noro lepo, in mir!!!

Tudi jaz si želim enkrat hiško zunaj mesta. Okrog pa drevesa, vrt... :=)
  • 0
LP, Nadja

When we are happy, we are allways good, but when we are good, we are not allways happy (O.Wilde).

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 May 2005 - 06:13 PM

Živim pri fantu. V hiši in v mestu. Ampak na mirnem predelu, tako da ne morem govoriti v kakšnem hrupu. Je pa dosti travice naokoli in je fajn.
Doma smo pa tudi v naselju - nekoliko manjšem in imamo še večji vrt. Tam mi je bolj udobno, lepše.
V Lj pa živim v študentskem domu. to mi je pa največja beda sploh. Ne maram živeti tam, zato se LJ precej izogibam.
Sem pa prav vesela, da ne živim v Londonu. Po enem tednu ga imam dovolj. Gužva, slab zrak na avtobusih... vse sorte ljudi. Hvala lepa. Imam raje Slovenijo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 02 May 2005 - 06:25 PM

Jp, doma je najlepše! 8)
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#8 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 02 May 2005 - 06:49 PM

Živim na podeželju, v veliki in prostorni hiši. Hiše ne bi zamenjala za stanovanje v bloku, ker tam sploh ne bi zdržala. Imaš le malo stanovanje in to je to. Tu imam pa prostora kolikor hočem: ogromen vrt, dvorišče, pod dvoriščem imamo velik travnik, na katerem sem se veliko igrala, ko sem bla majhna...
Lep kraj, edino to me moti, ker je vsako leto več novih hiš in priseljencev, tko da ni več mala vasica, ampak kraj, kjer je vedno več tujcev, k se sami zase držijo... :thumbdown:
  • 0
IPB Image

#9 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 02 May 2005 - 06:54 PM

Uh, to pa ni tko dobr: k men se glih to v naši vasici dopade, da se vsi med sabo poznamo, vsi se med sabo štekamo, res super.. Ne vem kako bi mi blo, če bi se kr neki tujci začel priseljevat.. ermm.gif Hja no, sej bi blo ok, če bi bli za družbo, pa sproščeni.. Ne pa če bi se zase držal..

Edino kar me moti v vasici je to, da kake tetke poskrbijo da prec vsi vejo, kdo je biu pr teb, kaj si počeu, kje si biu... Pač tercjalizem.. Ampk sej to je skor da povsod, bom že preživela.. rolleyes.gif biggrin.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#10 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 02 May 2005 - 08:10 PM

Živim v hiši v manjši vasi, kakih 17 km iz mesta... Nimamo kmetije. Pa še malo od "glavne ceste" stran tak, da mamo res ljubi mir!smile.gif Veliko dvorišče, velik vrt - dosti trave, ki jo bo treba počasi začet kosit... sad.gif
Poleg tega imamo ogromno okrasnih drev, mali ribnik z ribicami, želvo, žabami...
No, nekatere se pritožujejo nad hrupom v mestu in nad slabim zrakom. Če si doma na vasi je čisto normalno, da te sredi noči ob kakih 4ih, 5ih zbudi traktor, slabi zrak pa povzročajo gnojšnice, ki jih sploh zdaj v tem času veselo razvažajo okoli.
Druga slaba (al dobra, kak za koga) stran malih vasi so starejše ženske (pri nas poimenovane "kamere"), ki vsakega obrekujejo in majo pač dosti dela s tem kdaj je kdo domov prišo, kdo ma novi avto, kdo se je s kom skregal, kdo ma novo punco/fanta, ko se je sprdno... v glavnem vse jih zanima...
Tu pri nas je tudi grozni dolgcajt, nič se ne dogaja, ampak na srečo je MB kr blizu, tak da glede ega ni taka sila!smile.gif
Drugače pa sem še vedno rajše na vasi kot pa v mestu.
  • 0

#11 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 02 May 2005 - 08:25 PM

Jz pa živim v centru Ljubljane v bloku.
Je zelo hrupno in veselo-še posebi ponoč...sam men je to okoliš kjer sm zrastla in ne bi šla kam drugam-nikoli-
Še posebi dobr zaspim,ko grejo mimo smetarji biggrin.gif res,takrt v hipu zaspim-hrup smetarjev me očitno pomirja biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#12 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 02 May 2005 - 08:30 PM

v manjšem mestu v bloku. ni tok fajn. mi je bol všeč pr fantu, okolica Kr v hiši.luksuz. KO BOM VELIKA BOM MELA HIŠO biggrin.gif
  • 0

#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 May 2005 - 10:43 PM

Živim sama v stanovanju v Lj (Bežigrad) - v bloku. Študiram...
Tudi tam, od kjer sem prav zdoma, prav tako živimo v bloku. Sem mestna deklca. Oboje se mi dopade... sem vajena blokov.
Čeprav... ko bom enkrat čist na svojem, bi pa rada bila v hiši - ampak zgolj ene 3km stran od središča mesta... pa nič kaj dosti okoli hiše... morda zgolj za kak mini vrtič in utico za mizo + stolčke.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 02 May 2005 - 10:54 PM

QUOTE(Nikita007)
Živim sama v stanovanju v Lj (Bežigrad) - v bloku. Študiram...
.

jz sm pa misnla,da ti žviš s fantom...ne vem zakaj-si dostkrat omenjala da gledata filme in to,pa sm kr misnla?!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 May 2005 - 11:06 PM

QUOTE(rea)
QUOTE(Nikita007)
Živim sama v stanovanju v Lj (Bežigrad) - v bloku. Študiram...
.

jz sm pa misnla,da ti žviš s fantom...ne vem zakaj-si dostkrat omenjala da gledata filme in to,pa sm kr misnla?!

Saj jih, skupaj... pa on pri meni prespi, pa jaz pri njem... ampak še skos sva vsak na svojem. Jaz sem blazno rada sama... da imam 'svoj mir'.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 02 May 2005 - 11:48 PM

Živim v majhni vasici na goriški. Najbližje mesto (Nova Gorica) je oddaljeno 25 km, Sežana ravno toliko.
Živim še s starši in babico (fant tudi spi pri meni skoraj vsak dan) v ne preveč veliki hiši, imamo precej vrta, nasad breskev in trte. Ni veliko, vendar zadostuje. Pred leti smo imeli tudi nekaj malega živine, vendar se skoraj ne spominjam več tega.
Letos pa si bova začela s fantom zidati prizidek pri njemu doma na Krasu, tudi v eni majhni vasici.
Nikoli ne bi živela v mestu....toliko asfalta, pa hrup, poleti tista zadušljiva vročina....
Sicer pa imam avto in mi ni problem se peljati do mesta....
  • 0

#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 May 2005 - 01:01 AM

QUOTE(Nikita007)
QUOTE(rea)
QUOTE(Nikita007)
Živim sama v stanovanju v Lj (Bežigrad) - v bloku. Študiram...
.

jz sm pa misnla,da ti žviš s fantom...ne vem zakaj-si dostkrat omenjala da gledata filme in to,pa sm kr misnla?!

Saj jih, skupaj... pa on pri meni prespi, pa jaz pri njem... ampak še skos sva vsak na svojem. Jaz sem blazno rada sama... da imam 'svoj mir'.

a pa vsak dan spita skp?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 May 2005 - 01:55 AM

QUOTE(rea)
QUOTE(Nikita007)
QUOTE(rea)
QUOTE(Nikita007)
Živim sama v stanovanju v Lj (Bežigrad) - v bloku. Študiram...
.

jz sm pa misnla,da ti žviš s fantom...ne vem zakaj-si dostkrat omenjala da gledata filme in to,pa sm kr misnla?!

Saj jih, skupaj... pa on pri meni prespi, pa jaz pri njem... ampak še skos sva vsak na svojem. Jaz sem blazno rada sama... da imam 'svoj mir'.

a pa vsak dan spita skp?

Ne. Zgolj ene 2x na teden.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#19 tipkovnica<

tipkovnica<

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka, nogomet, navijaštvo, fitnes, hudi tipi

Posted 03 May 2005 - 11:46 AM

jst sm tud iz bežigrada ... živim v blokovskem naselju in je ful lepo ker je kr mir pa še ful je zeleno. men je prou všeč ta kombinacija urbanega in narave. prou hudo je k pogledam čez okn pa mam razgled na celo ljubljano - šiška, šentvid, dravle, črnuče ... vidm šmarno goro, gore, travnike ... in vse ostalo. obenem pa vidm še bloke, stolpnice in bajte in je prou kul k je tok ljudi na kupu.

jst nikol ne bi živela na podeželju. se mi zdi da človkeu lahk hitr dolgčas rata in lahko si tud osamljen, medtem ko v bloku so pa non-stop ljudje okol tebe, pogovarjaš se z vsemi in se navadš bit v "sožitju" z vsemi ljudmi. Medtem k pa na podeželju se mi pa zdi je človk ful omejen glede družbe, preveč se navadš na tiste ljudi okol sebe in pol k odrasteš mogoče mal težje funkcioneraš v enem okolju k je ful novih ljudi, itd.

ammm sm se ful razpisala ;) kaj čm k mam tko zlo rada LJUBLJANO smile.gif
  • 0

#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29000 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 03 May 2005 - 07:38 PM

v vrstni hiši na kodeljevem v ljubljani. ne predstavljam si življenja v manjšem kraju ali na vasi, čisto sem navajena mesta. čez čas se mislim s fantom preselit v stanovanje v centru mesta (lj). komi čakam! smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users