Jump to content


Photo

Tomaž Humar


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 14 November 2009 - 08:44 AM

Me zanima kaj si mislite nasplošno o Humarju... In o tem kar je počel.

zame je bil en velik bedark kot prvo, ker je imel pač družino, otroke, pa je vseeno ves čas izzival usodo.

Po drugi strnai pa ga spoštujem, ker je delal točno to, kar je želel in ljubil. Pa še umrl je medtem ko je delal tisto, za kar je živel.

Nekateri bomo pa verjetno umrli doma na kavču.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#2 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 November 2009 - 08:51 AM

No, RIP.

Tako bom rekla - da mi pač po eni strani ne moremo razumeti, kako se je on počutil, pa vedno znova slišal klic gore, in se podajal v raziskovanje gora. Najbrž obstaja res nek notranji klic, ki te sili v premagovanje samega sebe . . .

Po drugi strani pa so ga že drugič reševali, ne vem, mogoče je precenil svoje sposobnosti, nesreča tudi nikoli ne počiva, ga pa cenim, ker je živel svoje sanje, in kot je rekla Sally - zanje tudi umrl.



Še en članek na 24ur.com:

KLIK

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#3 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 14 November 2009 - 08:57 AM

podpis pod obe.
Bedak in junak.
ob tem sedaj ne gre rečt drugega kot Naj počiva v miru.


  • 0

#4 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15476 posts
  • Gender:Female

Posted 14 November 2009 - 09:04 AM


R.I.P.

In tut jst se podpišem pod že napisano.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 November 2009 - 09:27 AM



Ni bil bedak. Bi rekla, da samo rahlo brezglavo zaljubljen v gore. Ampak človek, ki je bil precej sposoben in je živel, kakor je hotel (kako je pa to odgovorno in blablabla, pa so že v familiji poštimali, vsi naokoli so tako radi neki sodniki, ko se gre za druge). In vedno si je, kolikor je znano, vse reševalne akcije plačal sam (folk naj že enkrat zapre gobec, da gre karkoli iz njihovega žepa, kreteni), tudi velikokrat je reševal druge. Ljudem je očitno ostalo itak samo v spominu to, kako so ga 2x reševali, drugega pa nič. Mah ... (spet) mi gre skoraj na kozlanje ob vseh komentarjih.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15476 posts
  • Gender:Female

Posted 14 November 2009 - 09:39 AM


Ja. Jst sem tut pr nekaterih komentarjih na 24ur.com samo zijala in bla žalosta. Človek je umrl, halo. Pa bil je velik promotor Slovenije, pa pustmo to. Men je hudo, zelo. cry.gif


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#7 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 November 2009 - 09:45 AM

Men je hudo, ker ga ni več, vedno mi je bil všeč in sem rada poslušala njegove intervjuje in odprave... Zame ni bil bedak, bil je posebnež, ki je živel brez omejitev, tko kot si je želel. Mentalno pa je bil na takem nivoju, kot ga mi ne bomo dosegli... in ko berem kometarje od ljudi, ki so na zelo nizkem nivoju, mi gre na bruhanje, sicer pa od velikega števila Slovencev drugačnih komentarjev sploh ni za pričakovat. Zaradi njegovega načina življenja ne bo noben od nas nič na slabšem, mogoče na momente kvečjemu na boljšem, če boš znal prisluhnit, kaj je mel za povedat.
r.i.p.
  • 0

#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 November 2009 - 10:02 AM

Jaz alpinistov in hribolazcev nikoli ne bom razumela kaj jih sili lezti v tiste ekstremne razmere, enako kot ne razumem motorističnih navdušencev kaj jih sili divjati na dveh kolesih po cesti ipd. Skratka vsak od nas ima svojo strast, alpinisti - vključno s Tomažem imajo pač malce bolj nevarno strast od drugih. Za Tomaža mi je žal, sem upala, da ga bodo tudi tokrat rešili. Žal je bilo prepozno.

r.i.p.
  • 0

#9 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 November 2009 - 10:11 AM

Sej je v bistvu vseeno, če ga razumemo al pa ne. Skozi stoletja so zgodovino in spremembe pisali tisti, ki so bili "ekstremisti" in niso bili del sive množice.
  • 0

#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 November 2009 - 10:13 AM

Se popolnoma strinjam Frida.
  • 0

#11 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 14 November 2009 - 10:17 AM

Jst tud ne bi rekla, da je bil bedak. To je bila pač njegova strast in pomojem je umrl tam, kjer si je najbolj želel. In vsak, ki se s tem ukvarja, ve, kakšne so lahko posledice. On je imel pa sploh tolko izkušenj, samo kljub temu nikoli ne veš. Gore so itak tok nepredvidljive, dost je samo zdrs, pa ti nič ne pomaga, če si tok izkušen.

Ja, on je od takrat, ko ga je reševala pakistanska vojska, vse odprave načrtoval sam, se tud sam odpravil tja...

R.I.P.

  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#12 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 November 2009 - 10:35 AM

Nisem vedla da me bo to toliko prizadelo in se me dotaknilo. cry.gif

Tomaž, počivaj v miru.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#13 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26075 posts
  • Gender:Female

Posted 14 November 2009 - 10:52 AM

Se podpisem pod Sally, Kinky, Kalypso ..

R.I.P.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#14 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 14 November 2009 - 11:02 AM

Se poplnoma strinjam s Frido.
In kot je že bilo rečeno, bi se kar strinjala s tem, da te v take stvari sili notranji klic ali pa you name it, niso taki ljudje nobeni bedaki. Bedaki so zame tisti, ki niso niti enkrat v življenju prisluhnili sebi, se začutli do popolnosti, kdaj tvegali in naredili stvari za katere si niso mislili, da jih bojo ipd. To so zame bedaki, ki celo življenje spijo in sodijo druge samo zaradi tega ker globoko v sebi še sami vejo kako bedno življenje živijo ampak si tega ne upajo priznat.
  • 0

#15 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13789 posts
  • Gender:Female

Posted 14 November 2009 - 11:38 AM

Mene se je tudi dotaknilo cry.gif bil je res nekaj posenebga, prebrala sem njegovo knjigo in ga na splošno spremljala. Vedno občudujem ljudi, ki si upajo iti po neprehojeni poti in so zvesti samemu sebi. Jaz sem si ga vedno predstavljala kot en skupek močne energije in sem res upala da mu bo uspelo....
O komentarjih na internetu pa ne bi izgubljala besed down.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#16 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 14 November 2009 - 11:51 AM

cry.gif
se podpišem pod Frido in FTSE
  • 0

#17 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 14 November 2009 - 11:59 AM

Nisem na mestu, da bi ga sodila, razumem ga pa vseeno ne. Ne morem razumet kako se po vseh izkušnjah, še vedno lahko podaš sam nekam bogu za hrbtom. Vem, da ni hotel biti pompozen s svojimi odpravami in, da je to delal zase, ampak kar nekako občutek mam, da je dobil, kar je iskal. Saj je najbrž vedel kako se bo končalo, tako kot npr. turni smučarji vedno, da enkrat jih bo plaz dobil, če ga bo preživel, pa ni od njega odvisno.
Ampak to je samo moje mnenje. Hudo mi je za človeka, ampak je sam to iskal. Aja pa še to, da je verjetno sam vedel, da se temu ne bo odrekel in mi je najbolj žal za njegove bližnje. Nekako se mi zdi, da so ostali ekstremisti dosti bolj samotarski kakor je bil on.
  • 0

#18 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16243 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 November 2009 - 12:16 PM

Podpis po oro. Dobil je kar je iskal. Tolko kot je bil izkušen je lahko vedel da iti plezat nekam na lastno pest, kjer noben ne ve kje si, z skoraj nič spremstva, razmere na gori pa se itak spreminjajo iz minute v minuto, je za moje pojme čisto izzivanje sreče. Pa ne dosti preden se je odpravil na odpravo si je doma poškodoval nogo, da so ga komaj skup spravili, potem pa rine nekam.
Glavno da je bil on srečen v tem kar je delal. Vsaka čast pa njegovi ženi, da je to zdržala.


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#19 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 November 2009 - 12:23 PM

Sej on se je zavedal nevarnosti in v kaj se podaja. Grem stavit, da je umrl srečen in točno tko kot si je želel.
  • 0

#20 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 14 November 2009 - 12:28 PM

Ja, čisto tako.

Njegova žena je pa itak vedla kakšen je, če že na začetku ne bi vedla, v kaj se spušča, vrjetn ne bi bla z njim.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users