Jump to content


Photo

Dnevna nega obraza!!!!


  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#1 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 24 April 2005 - 12:28 PM

Ojla!!!!

Preizkusla sem že marsikaj in še preizkušam.Težava pa je v tem da npr. kak čistilni gel ali kaj podobnega sprva moji koži pomaga in se znebim mozoljev potem po kakem tednu pa se mozolji začnejo zopet pojavljat.To se mi je zgodilo že pri parih izdelkih in sploh me vem kak naj ta problem rešim kr sploh ne vem kaj je narobe.
Prosim svetujte mi kr sploh ne vem kaj naj nardim.Ali naj neham uporablajt ta izdelek?Mogoče je to samo začasno?

Hvala

Ines
  • 0

#2 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 24 April 2005 - 01:04 PM

Hey Ines!
Tole grem že v drugič pisat, k mi je prej net zaprlo rolleyes.gif

U glavnem, jst ti svetujem da DLJE časa uporabljaš ENO vrsto izdelka proti mozoljem, pa boš čez čas imela mal več miru pred mozolji..
Pa izogbibaj se stresu in čokoladi: to ful vpliva na mozolje..

Poznam pa še recept za masko proti mozoljem.. En aspirin razdrobiš in ga zmešaš z zobno pasto. To naneseš na obraz in pustiš 15 minut. Potem izpereš s toplo vodo. Res da fuul peče, sam se splača potrpet.. Potem je dobro, če si na obraz naneseš še kako vlažilno kremo, k ta maska mal izsuši kožo-vsaj meni.. Ampk vlažilna kremca, pa sploh ni panike..

Upam, da sm ti pomagala! Vso srečo! tongue.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#3 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 27 April 2005 - 12:26 PM

Ojla!!!!
Hvala Simoncy za tvoj nasvet.Jaz sem tisti izdelek nehala uporabljat ker nisem več prenesla.Ne sam da so se mi mozolji začeli delat še izpuščaji in ne vem še kaj - grozno v glavnem.Pa zravn tega izdelka sem začela še tonik uporablajt pa mogoče je blo to krivo, ne vem.V glavnem zdaj sem se odločla da bom uporabljala sam še otroško peno za umivanje Babylove pa še to se mi zdi da mi kožo malo izsuši sam si s kremico namažem izsušeni predel pa je bolše tak da sem se odločla da ne bom nič proti mozoljem uporablala pa da bom na kožo čim manjkrat kaj nanašala ker se mi zdi da ji to še bolj škodi.Čokoladi se odpovedujem kolk gre-prej sem bla dobesedno odvisna od nje tak da se trudim kolk gre. Stresu pa se ne morem izognit zarad šole sploh pa zaj je ful noro.

Hvala vseeno

Ines
  • 0

#4 bonbonček

bonbonček

    sramežljivec

  • Člani
  • 39 posts

Posted 27 April 2005 - 12:42 PM

Mogoče bi bilo boljše namesto kreme uporabiti kakšen tonik, če pa bi bilo to premalo pa še kakšno ultra lahko vlažilno kremo.
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 April 2005 - 04:33 PM

Ta recept z aspirini in zobno pasto ni slab. AMpak jaz bi izpustila zobno pasto. Ker je precej agresivna do kože. Sama si jo nanesem samo na mozolj, če se mi pojavi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 28 April 2005 - 10:08 AM

Ojla!!!!

Hvala ker mi hočete pomagat. Jaz verjamem da je vam to pomagalo, ampak meni, sem skoraj 100% prepričana da mi ne bo. Najprej sem uporabljala čistile gele proti mozoljem, nato pa sem začela uporabljat od Bebe luščilni gel in tonik in mi niti to ni pomagalo. Pa ne samo da mi mozolji niso zginli ampak so se na mojem obrazu začele pojavljat grozote...ne samo novi mozolji ampak izpuščaji, obraz sem mela na delih ful rdeč...kriza v glavnem.Tak da ne verjamem da mi bo aspirin ko je še bolj močen pomagal. Tud tonika ne bom uporabljala nikoli več ker je premočen za mene.Mam res ful ful občutljivo kožo pa se mi zdi da si jo s temi močnimi izdelki še bolj kvarim.Ko še nisem mela mozoljev sem mela ful lepo kožo zdaj pa je katastrofa.Že nasploh ne sam na delih ko se mozolj pojavi. Od zdaj bom uporabljala še samo od Babylove peno za umivanje dojenčkov in vsake tolko časa še masko in kopel za obraz in to je vse.

Ines
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 April 2005 - 10:26 AM

Ene par komentarjev...
Toniki NISO premočni. Preveri, ali tonik vsebuje alkohol. Če ga, ga zavrzi in kupi drugega (predlagam Garnier Essentials). Tonik je ena od glavnih stvari pri negi obraza. Nekako mi ni jasno, kako imaš občutljivo kožo, če imaš mozolje. Na suhi koži so mozolji bolj redkost kot pravilo.
Če imaš veliko mozoljev, ti priporočam Differin gel. Pojdi k zdravniku in naj ti ga predpiše (je samo na recept). Je pa kar močna zadeva, tako da uporabljaj zraven kremo, da ti ne izsuši obraza.

Kakšen tip kože pa imaš?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 28 April 2005 - 10:53 AM

Ja jaz ti tudi svetujem differin ali pa skinoren (enim pomaga bolj eno, drugim drugo) za čez noč.
Popolnoma te razume to s krememi....preveč je vsega na tržišču in preveč vsi nekaj obljubljajo, rezultatov pa kar ni.
Težko je dobit pravo zase...jaz sem tudi ogromno poskusila od zelo dragih do cenejših artiklov. Trenutno sem na kolekciji Exfoliac, čeprav jo nekateri kritizirajo, je meni zelo fajn.
Najpomembnejše od vsega je, da ne veliko packaš po koži, ker vse zadevo le poslabša. To si že sama ugotovila in res je tako!
Ko se ti zgodi, da imaš kožo že od vsega zelo razdraženo ti svetujem (meni edino to potem pomaga) tople kamilične obkladke. Skuhaj kamilice (provaj dobit tiste v rinfuzi, ki so močnejše) in potem si v še topel čaj namoči čiste papirante ročbčke in to drži na obrazu dokler se ne ohladi, nato zamenjaj...to počni najmanj 15 minut. Garantiram ti, da se ti bo koža pomirila in vneti mozolji posušili...Kamilice so res odlične.
Meni ko se mi koža poslabša (npr.zdaj imam izbruh nadležnežev) to počnem vsak večer pred spanjem in se mi stanje potem umiri...
  • 0

#9 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 28 April 2005 - 01:02 PM

Ojla!!!!
Hvala Susy za nasvet.Bom poskusla.K zdravniku pa se tud nameravam odpravit sam zdaj ne morm zarad šole tak da bom verjetno šla na začetku poletnih počitnic. Sonchika, tebi pa morm povedat to: prvič sem jaz na formumu prosla za nasvet ker sem sama že obupana in nisem prosla za kritiziranje moje kože in mišljenja.Ti pač tega ne moreš razumet ker se pač tebi to ne dogaja.Sem stara 16let in imam mozolje odkar sem v pubeteti.Kožo pa imam že od nekdaj zelo občutljivo, tudi moja mama jo ima.Čeprav je koža mastna je tud občutljiva.Ne vem zakaj.Mislim da je zelo občutljiva na okolico in na vse kar pojem se takoj odzove-če jem npr.čokolado se takoj vsipa našteto mozoljev.Potem če kakšen močen gel ali kaj podobnega proti mozoljem uporabljam se začnejo pojavljat izpuščaji. Tud pri tonikih se mi to zgodi tak da če meni tonik ne odgovarja-to bom pa ja že vedla če mi al ne-ga pač ne uporabljam.Nisem pa rekla da tudi drugim tonik draži kožo.Meni jo pač draži in za to konec koncev nisem sama kriva.Sicer sem pa to že v prejšnem odgovoru napisala tak da če bi si bolše prebrala bi našla odgovor na tvoja vprašanja.
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 April 2005 - 01:15 PM

Prvič... tudi ti slabo bereš. Namreč, tudi sama sem ti predlagala zdravnika.
Drugič pa... jaz samo predlagam. Pol pa počni, kar ti najbolj paše. Vsak zase najbolje ve, kaj mu paše in kaj ne.
Konec koncev je pa to forum - to pomeni, da gre za izmenjavo mnenj in je potem popolnoma od vsakega posameznika odvisno, kaj bo upošteval in kaj ne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 28 April 2005 - 02:44 PM

Ojla Ines, vidim da si še zelo mlada, zato pazi na kožo, da bo lepa tudi ko boš starejša. Le pojdi k osebnemu zdravniku, ko boš utegnila. Popolnoma te razumem, da se ti koža po določenih (premočnih) proizvodih še poslabša, ker meni se dogaja isto, zato vem-čim manj tem bolje...Nekoč mi je neka kozmetičarka rekla, da imam tako občutljivo kožo, da ji še svetloba škodi in da moram uporabljat puder.
  • 0

#12 bonbonček

bonbonček

    sramežljivec

  • Člani
  • 39 posts

Posted 28 April 2005 - 05:16 PM

Ines, samo nekaj bi rada dodala. Preveri sestavine tonika. Če vsebuje alkohol ali kakšne druge agresivne sestavine ti sigurno zaradi tega draži kožo. Moj favorit pa ostaja isti kot ga predlaga sonchika.
  • 0

#13 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 28 April 2005 - 09:32 PM

jst sm pa stara 17 let pa se tuki sam cudm zto k jst nc tega ne uporabljam, nobenih tonikom in krem. A bi mogla to kj uporablat al pa kj?...sm se kr mau zasikirala ermm.gif
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 April 2005 - 07:37 AM

Če imaš čisto in normalno kožo, ti ni potrebno uporabljati ničesar, če nočeš. Če je pa koža problematična, bi bilo pa dobro poseči po kakšnem preparatu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 29 April 2005 - 08:45 AM

nene mam cist normalno kozo, mau ogrc pa to itak, sam mozolcki so pa zlo redki smile.gif tko d nimam problematicne pa nc....
pa hvala za odgovor biggrin.gif
  • 0

#16 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29010 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 April 2005 - 09:37 AM

QUOTE(*Ar|anchY*)
jst sm pa stara 17 let pa se tuki sam cudm zto k jst nc tega ne uporabljam, nobenih tonikom in krem. A bi mogla to kj uporablat al pa kj?...sm se kr mau zasikirala ermm.gif


js bi ti vseen prporočla kako lahko kremco za obraz, pozim zarad mraza, polet pa zarad sonca, polet obvezno s faktorjem. mislim, js sm začela tonik, čistilno mleko in kremo za obraz uporabljat tam nekje pri 15ih, ker sem mela občutek suhe kože, če sm si jo sam z vodo umila. odločitev je seveda tvoja.
  • 0

#17 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 29 April 2005 - 10:01 AM

katere izdelke pa uporabljas, špela?
me zanima konkretno ker bi si tudi jaz mogoce kaj omislila smile.gif
lp
  • 0

#18 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29010 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 April 2005 - 10:28 AM

QUOTE(*Ar|anchY*)
katere izdelke pa uporabljas, špela?
me zanima konkretno ker bi si tudi jaz mogoce kaj omislila smile.gif
lp


ah, kje so časi, ko sem bla stara 15, hehe. js mam za obraz oljčno linijo od l'occitane, sam je to kar drag špas. prej sm mela pa dost časa bebe young care od johnsona, dobiš v muellerju, pa ni ne vem kako zelo draga, tam mal čez jurja plačaš na kos (tonik, gel/mleko, kremca), nivea young je baje tut fajna (sem tut mela, samo sem čez čas dobla mozoljčke in nehala uporabljat), baje je fajn linija garnier fresh (zdaj essentials?), samo ne vem, če je to prou za tok mlado kožo kot je tvoja. povprašaj malo po prodajalnah, kaj bi ti priporočli za mlado kožo, ziher se bo kaj našlo. smile.gif
  • 0

#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 April 2005 - 12:14 PM

Garnier Fresh je zelo fajn linija. Tako kreme kot toniki. Za umivanje obraza pa Babylove pena od DMja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29010 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 April 2005 - 12:35 PM

[quote=sonchika]Garnier Fresh

sonchika, a je garnier fresh primerna tut za mlado kožo?
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users