Jump to content


Photo

Nega mešane in / ali mastne kože


  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1221 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22466 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2015 - 05:08 PM

Sicer pa se je v lekarnah sploh ne dobi več? Najbrž jo  lahko naročijo? Jaz imam svojo prvo tubo že dolgo in mi jo zdaj končno zmanjkuje. Razmišljam, da bi nabavila novo, za čez poletje, ker od Paule AHA kisline do jeseni ne bom uporabljala. Saj Bioderma ima tako malo kislin, da ni panike, če jo tudi poleti uporabljam, za zvečer?

 

Glede gela in pene se tudi meni ne zdi, da bi bila posebna razlika. Sem pa od pen res imela samo tisto Baleino v tubi. 


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1222 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16549 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2015 - 09:36 PM

Komot uporabljaš. Tudi od Paule kdaj pa kdaj. Sama presodi kako močno vplivajo kisline na tvojo kožo (lupljenje itd.). 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1223 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22466 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2015 - 09:39 PM

Paulino sem zdaj kdaj pa kdaj uporabila, ko je bilo slabo vreme. Mogoče jo bom še kdaj tako, ampak načeloma pa je do jeseni ne bom.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1224 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16234 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 September 2015 - 08:36 AM

Razmišljam o nakupu Paula's Choice zadeve s salicilno kislino in sem v dilemi med tekočino in losijonom. Je katera že kaj od tega uporabljala, kaj se bolje obnese? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1225 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22466 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2015 - 06:17 AM

Podgana, a isostearyl neopentanoate je komedogena sestavina?

 

Exit: Sem že našla, da je. :)


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1226 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2016 - 10:18 PM

Podgana, eno vprašanje :oops: oziroma kdorkoli!

Zanima me mnenje: ali je kul, če zdaj kak mesec dokler še ni močnega pomladnega sonca, zvečer nanašam Belakne, zjutraj pa CosRx BHA ali je to preagresivno?

Za čiščenje uporabljam Essence, pa še tonik z vitaminom C imam in vlažilno kremo, ki bi jo uporabljala po potrebi (ko bi se mi luščila koža).


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1227 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82846 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 March 2016 - 10:21 PM

Jaz sem prepričana, da je preveč in bi samo preobremenila kožo in po možnosti dosegla obraten učinek od željenega. Kisline so itak neprimerne za čez dan, tudi pozimi. Zakaj pa misliš da bi rabila oboje?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1228 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2016 - 10:50 PM

Pozimi sem itak zelo malo zunaj in v tem primeru se mi ne zdi bistveno, kdaj so bile nanešene kisline. CosRx je dosti bolj nežen od Paule, v njegov učinek sicer malo dvomim,

oboje bi pa zato uporabljala, ker se mi stalno pojavljajo ogrci in težko vzdržujem čisto kožo. Itak bi pogostost uporabe prilagajala stanju kože, ampak okvirno me zanima,

če je ta ideja potencialno okej.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1229 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16549 posts
  • Gender:Male

Posted 06 March 2016 - 11:17 AM

Jaz celo eno na drugo nanašam oz. še več, zdaj namesto Belakne uporabljam tretinoin, ki ga sperem po kakšni uri (samo ne morem ga pa vsak večer, tudi Belakne nisem mogla). Če greš ven, je UV zaščita obvezna pri takem režimu. Vlažilna krema tudi ni nekaj, kar po potrebi nanašaš, ampak skoz. Pore izgledajo manjše na navlaženi koži. Ko se začne lupit, je že pozno za ukrepe. Pa tudi, če ne daš nekaj gor, gre vsa vlaga ven in je koža suha in starikava, odmrle kože je več in posledično več svinjarije v porah.

Ampak ne boš se pa tako kar znebila ogrcev. Če misliš tistih nebroj po nosu, bradi in čelu v vsaki pori, to niso ogrci, ampak sabaceous filaments. Tam notri bo vedno svinjarija.

Jaz se še kar uspešno borim z njimi. Dolgo sem jih iztiskala, zdaj pa si čistim pore z masažo 2x ali 3x na teden in se super obnese (pa še AA je).

 

Takole:

- masaža z nečim oljnatim (lahko olivno olje npr.), to zmehča MU in ven porine packarijo

- gel za čiščenje

- Belakne (počakaš malo po tem)

- tonik + ostalo

 

Po tem se počutiš kot milijon dolarjev :D Malo podaljšajte in večkrat ponovite gibe. Je pa točno taka, kot jo učijo v kozmetičnih šolah. Ne rabiš sploh na nego obraza :)

 

Meni je Cosrx top. PC ima nagravžne formulacije pa ta je manj agresiven in noro mehko kožo pusti. AHA mi pa ni tako všeč.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1230 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2016 - 11:56 AM

Hvala za ta post :D Ja, jaz imam veliko teh sebaceus filaments, sploh po T predelu. Pa razširjene pore tudi. Tisti ogabni ogrci z veliko črno kapico se mi hb že dolgo ne delajo.

 

OK, bom vseeno malo lažji režim uporabla za kožo, za vsak slučaj.

 

edit: a smo kej dorekli v sosednjih temah, katera je dobra krema/losjon z UV zaščito? Vem, da je bilo včasih to nemogoče najt in je Clinique Superdefense veljala za kraljico med kremami, ampak je tega že nekaj let. :D


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1231 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22466 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2016 - 09:52 PM

O azijskih se je veliko pisalo.Jaz sem si naročila Biore uv watery essence. Če uporabljam še serum in kremo, dam UV izdelek čisto na koncu?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1232 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26064 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2016 - 09:58 PM

Všeč mi mi je masaža! :woot: Edino skrbi me olje na moji koži, spet razcvet ogrcev.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1233 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16549 posts
  • Gender:Male

Posted 07 March 2016 - 11:08 AM

Jaz mislim, da po 20 minutah ne bi smelo biti problemov. Itak spereš, potem pa takoj salicilno čez odprte pore :)

 

Marmelada, UV vedno na koncu.

 

Matilda, jaz sem že veliko pohval slišala za tole Kiss my face. Poglej še Devita na iherbu. Zelo priljubljena med vegani.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1234 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10721 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 March 2016 - 11:31 AM

Podgana, tako masažo bi verjetno lahko delala tudi na koncu vseh nanosov krem in serumov... ane?

 

Jaz imam to spf kremo Kiss my face, sem jo dobila prejšnji teden. Ful lahka tekstura glede na to, da je spf 30, brez vonja, hitro se vpije. Sem zadovoljna, tudi embalaža mi je super, ker je odprtina majhna in priročna. Do zdaj sem imela Caudalie spf 30, ampak je tale še boljša.


  • 0

#1235 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16549 posts
  • Gender:Male

Posted 07 March 2016 - 12:03 PM

Fora je v tem, da marsikatero umazanijo ven porineš in odpreš pore. Kako pa bi to izvedla? Na suho ne smeš.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1236 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10721 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 March 2016 - 12:31 PM

Potem na koncu bi dala še dve kapljici olja 3x na teden, to že tako ali tako dam. Kaj misliš? Ja itak, na suho sploh ne gre.


  • 0

#1237 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16549 posts
  • Gender:Male

Posted 07 March 2016 - 01:51 PM

Lahko probaš samo po mojih izkušnjah se olje v tako majhnih količinah prehitro vpije (sploh kakšna bolj suha olja). Ne bo gladko drselo pa koža se bo preveč raztegovala. Za krajšo masažo pa bo.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1238 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10721 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 March 2016 - 01:52 PM

Kul :) 20 minut se mi itak ne bi dalo masirat.


  • 0

#1239 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26064 posts
  • Gender:Female

Posted 08 March 2016 - 04:47 PM

Jaz mislim, da po 20 minutah ne bi smelo biti problemov. Itak spereš, potem pa takoj salicilno čez odprte pore :)


Vsekakor imam namen preizkusiti, če nič drugega, bo prav prišlo malo sprostitve (in to še pred TV!). : ]
Hvala!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1240 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26064 posts
  • Gender:Female

Posted 19 March 2016 - 01:01 PM

Preizkusila sem še Biodermo sebium global in se mi zdi, da še malo bolj zapre pore kot Neutrogena. :woot:
Tudi bolj vlažilna je, manj matira, se mi pa zdi, da mi malo draži oči. Imam zelo občutljive oči, reagirajo tudi na kremo za obraz, čeprav se z njo sploh ne mažem okoli oči.

Pa še o masaži: masirala sem enkrat, z jojobinim oljem in zaenkrat ne opažam, da bi se stanje z ogrci poslabšalo, bom nadaljevala.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users